ضرب المثل شاید آفتاب نخواهد نصف شب طلوع کند

به گزارش مجله آی سیب، در این مطلب ضرب المثل شاید آفتاب نخواهد نصف شب طلوع کند را برای شما آورده ایم. با این خستگی زیاد، نکند صبح زود نتوانم از خواب بیدار شوم و نماز صبحم قضا گردد. سرش را از زیر لحاف بیرون آورد

ضرب المثل شاید آفتاب نخواهد نصف شب طلوع کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ویستا ، یکی بود یکی نبود . در یکی از روزها ملانصرالدین صبح تا عصر به سختی کار کرد. شب که شد، خسته به خانه برگشت . شام خورد و بدون معطلی به رخت خوابش رفت .هنوز خوابش نبرده بود که با خود گفت: خواب برادر مرگ است . با این خستگی زیاد، نکند صبح زود نتوانم از خواب بیدار شوم و نماز صبحم قضا گردد. سرش را از زیر لحاف بیرون آورد و به زنش گفت : فردا صبح زود که از خواب بیدار شدی ، مرا هم بیدار کن تا نماز بخوانم .

زن گفت : باشد .

صبح که شد ،زن ملا چند بار او را صدا زد اما ملا تکان نخورد ناچار بالای سر او رفت و گفت: بیدار شو مرد! آفتاب دارد می زند. ملا تکانی خورد و گفت: آخر زن ! این چه وقت بیدار کردن من است؟ زنش گفت : خودت گفتی که صبح زود برای نماز بیدارت کنم ملا گفت: بله گفتم . اما الان نصف شب هم نشده ، زن ملا عصبانی شد و گفت: چه می گویی مرد؟ آفتاب طلوع نموده بلند شو نماز بخوان ملا لحاف را روی صورتش کشید و گفت : بابا بگذار بخوابم . شاید آفتاب دلش بخواهد که نصف شب طلوع کند، من که نباید به ساز او برقصم .

از آن به بعد به کسی که فقط حرف خودش را بزند و واقعیت ها را نادیده بگیرد به شوخی می گویند: شاید آفتاب بخواهد نصف شب طلوع کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1368

به "ضرب المثل شاید آفتاب نخواهد نصف شب طلوع کند" امتیاز دهید

2 کاربر به "ضرب المثل شاید آفتاب نخواهد نصف شب طلوع کند" امتیاز داده اند | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرب المثل شاید آفتاب نخواهد نصف شب طلوع کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید