علت سانحه دیروز سقوط هواپیما در فرودگاه اراک اعلام شد

به گزارش مجله آی سیب، سازمان هواپیمایی کشوری گزارش اولیه بررسی سانحه سقوط هواپیما در فرودگاه اراک و جان باختن دو تن از سرنشینان آن را گفت.

علت سانحه دیروز سقوط هواپیما در فرودگاه اراک اعلام شد

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، دفتر بررسی و سوانح هوایی سازمان هواپیمایی کشوری در گزارشی، علت سانحه دیروز (سه شنبه 21 اردیبهشت) سقوط هواپیمای فوق سبک (اولترالایت) فانتوم 11-29 در فرودگاه اراک و جان باختن مدرس خلبانی و دانشجوی خلبانی در این پرواز را اظهار داشت.

بر اساس این گزارش، هواپیمای فوق سبک از نوع فانتوم ساخت شرکت Courvus کشور مجارستان به علامت ثبت 1129-EP و با مالکیت شخصی و بهره برداری به شرکت ساتراپ شایسته مهرگان در ساعت 06:10 به وقت محلی روز سه شنبه مورخ 1400/ 02/21‬ با هدف انجام پرواز آموزشی از باند 26 فرودگاه اراک به پرواز درآمده و بلافاصله خلبان درخواست بازگشت و فرود در فرودگاه را کرده است.

این گزارش می افزاید: در حین گردش هواپیما به سمت چپ (Wind Cross Left) احتمالاً به حالت واماندگی (Stall)رسیده و پس از برخورد به زمین دچار سانحه می شود.

تیم بررسی سانحه می گوید: در این سانحه معلم خلبان 71 ساله این پرواز و دانشجوی 35 ساله خلبانی به شدت مصدوم شده و بر اثر شدت برخورد جان خود را از دست می دهند.

دفتر بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری با اطلاع واحد برج مراقبت فرودگاه اراک، نسبت به جمع آوری اطلاعات، هماهنگی با فرودگاه، مرجع قضائی مربوطه و تشکیل تیم بررسی سانحه اقدام کرد.

بنا بر اعلام دفتر بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری، با توجه به مستندات سایت سانحه، لاشه هواپیما از سایت سانحه جمع آوری و به محل مناسب منتقل شد تا آزمایشات لازم بر روی موتور و سطوح کنترل فرامین صورت پذیرد.

این هواپیما دارای اجازه نامه پرواز بوده و این اجازه نامه تا انتها سال جاری اعتبار داشته است؛ همچنین بیمه نامه آن هم معتبر است؛ بهره برداری از آن با انواع آموزشی، تفریحی، شخصی به تازگی در فرودگاه اراک شروع شده بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1729

به "علت سانحه دیروز سقوط هواپیما در فرودگاه اراک اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت سانحه دیروز سقوط هواپیما در فرودگاه اراک اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید