ماجرا های دنباله دار لباس نویدمحمدزاده و فرشته حسینی

به گزارش مجله آی سیب، نوید محمدزاده پیش از ازدواج با فرشته حسینی دست فرمان خاصی در لباس پوشیدن داشت و به نظر می رسد سبک نه چندان عادی اش به همسرش هم سرایت کرده باشد. اینبار فقط ظاهر و سبک لباس پوشیدن آن ها نیست که حاشیه درست کرده بلکه جنس لباس آن ها است.

ماجرا های دنباله دار لباس نویدمحمدزاده و فرشته حسینی

به گزارش هفت صبح، در عکسی که به تازگی در صفحه اینستاگرام نوید محمدزاده منتشر شده او و همسرش رو به دوربین ایستاده اند در حالی که لباسشان نه تنها تا اندازه ای برای ذائقه ایرانی عجیب است بلکه طرح پارچه ها این شبهه را ایجاد می کند که آن ها لباس هایی ساخته شده از پوست حیوانات پوشیده اند.

همین موضوع هم آن ها را به شدت زیر فشار برده، چون قبل از این آنچه در مورد لباس پوشیدن آن ها مطرح می شد به نوعی سلیقه شان را نشانه می رفت و طرفداران خاص خودش را هم داشت، اما در این مورد پای حقوق حیوانات در میان است که قبل از این هم ستاره های زیادی برای نادیده گرفتن آن و پوشیدن لباس هایی از چرم طبیعی حیوانات زیر فشار قرار گرفته بودند.

سفیر یک برند ویژه

در همان ساعت های اولیه ای که حمله ها به زوج بازیگر بابت پوشیدن لباس هایی از پوست حیوانات شروع شده بود، صفحه اینستاگرام یکی از برند های پوشاک هم این عکس را منتشر کرد تا همه در جریان قرار بگیرند که لباس های آن ها از همین برند نه چندان شناخته شده ایرانی است. اگرچه قبلا هم این برند در صفحه اش بار ها اعلام کرده بود بعضی از لباس های تن نوید محمدزاده و فرشته حسینی متعلق به آن است، اما این بار ماجرا فرق می کرد و پای حقوق حیوانات در میان بود.

با این وجود تولید کننده این لباس ها هیچ موضعی نگرفت و توضیحی نداد، اما بعضی از فعالان حوزه مد و لباس در شبکه های مجازی شروع به شفاف سازی کردند که این لباس ها فقط طرح پوست حیوانات را دارند و اصطلاحا انیمال پرینت هستند و در اصل از پوست حیوانات تهیه نشده اند.

این توضیحات هم معترضان را قانع نکرد و گفت که حتی پوشیدن لباس هایی با طرح پوست حیوانات مخصوصا اگر با قصد و نیت تبلیغ و فعالیت تجاری باشد به هر حال بد است، چون به نوعی اشاعه دهنده فرهنگ پوشیدن لباس هایی از جنس پوست محسوب می شود. در واقع انتقاد آن ها به این بود که لباس هایی با طرح پوست حیوانات می تواند سلیقه پوشیدن لباس های اصل این مدل را هم تبلیغ کند.

تبلیغ یا ضد تبلیغ

به میان آمدن پای برندی که فرشته حسینی و نوید محمدزاده لباس هایش را پوشیده بودند باعث شد که خیل عظیمی از اهالی اینستاگرام راهی صفحه این برند شوند و با دیدن مدل های عجیب لباس های این برند شروع کنند به اظهار نظر درباره این لباس ها. وقتی این واکنش ها اوج گرفت که معلوم شد کتی که اخیرا چندبار برای نوید محمدزاده حاشیه درست کرده بود هم از تولیدات همین برند است.

این کت که یک کت مخمل بلند است با بافتی راه راه قبلا به دلیل اینکه بار ها هم تن نوید محمدزاده دیده شده بود و هم تن فرشته حسینی مورد توجه قرار گرفته بود. کت مشکی راه راه یک بار دیگر هم اخیرا وقتی در ویدئوی تبلیغاتی نوید محمدزاده بر تن او دیده شد حاشیه داشت.

اگرچه فرشته حسینی تازگی ها به خاطر پوشیدن لباس های مشترک زیاد با نوید محمدزاده و انتخاب استایل های عجیب مورد توجه و گاه انتقاد قرار گرفته، اما صابون این حمله ها قبلا بار ها به تن نوید محمدزاده خورده بود.

چه وقتی که اولین بار با یک کت و شلوار عجیب و نه چندان متعارف راهی فستیوال کن شد و کاری کرد که خیلی ها بگویند او با حیثیت ایرانی ها (!) بازی کرده چه وقتی که بهمن ماه پارسال با لباس هایی به ظاهر کهنه، گشاد و چروک راهی جشنواره فیلم فجر شد تا تحلیل ها درباره سبک لباس پوشیدنش به خبرگزاری های جدی هم برسد، بعضی ها طرز لباس پوشیدن و ژست گرفتن او را در برابر دوربین عکاس ها اینطور تعبیر کردند که محمدزاده سعی کرده نمادی از شرایط کنونی مردم ایران باشد، مردمی که تورم و مسائل اقتصادی در کنار همه گیری کرونا آن ها را به شدت تحت فشار گذاشته است.

بعضی ها از این هم فراتر رفتند و به بندی که دور مچ محمدزاده بود اشاره کردند و گفتند که این بند می تواند نماد اسارت انسان امروز باشد! البته در تمام سال های گذشته خیلی ها هم هستند که می گویند این فقط یک سبک خاص است که محمدزاده برای لباس پوشیدنش استفاده می کند و معنی و مفهوم خاصی ندارد و اتفاقا در عرصه مد و فشن خیلی هم جا افتاده است. آن ها در جواب کسانی که لباس های او را در جشنواره فجر تحلیل سیاسی و اجتماعی می کردند می گفتند که لباس هایش تلفیق دو سبک اسکین هد و وابی سابی است. مخصوصا روی این دومی تاکید زیادی می شد.

وابی سابی سبک و سیاقی شرقی است که حالا در طراحی داخلی خانه ها و لباس های سطح اول جهان هم جای خودش را پیدا کرده است. در این سبک اصالت با کهنگی، خرابی و ویرانی است. وابی سابی که از ژاپن ریشه گرفته می گوید که خرابی و کهنگی و به قاعده نبودن وسایل و لباس ها آن ها را زیبا می کند و نوعی زیبایی معنوی به آن ها می دهد.

حمله های مشابه

نوید محمدزاده و فرشته حسینی اولین بازیگرانی نیستند که به خاطر پوشیدن لباس هایی که طرح پوست حیوانات دارند مورد انتقاد قرار گرفته اند. قبلا هم بازیگران زیادی به همین دلیل تحت فشار بوده اند مثل ساره بیات که به خاطر پوشیدن پالتویی از پوست روباه مواخذه شد. شروعگر واکنش های تند به تبلیغ عجیب ساره بیات، یک فعال محیط زیست بود که در اینستاگرام نوشت: پالتو پوست روباه تبلیغ شده از طریق ساره بیات. همین را کم داشتیم.

راه بیفتند توی بیابان و پوست گرگ و روباه و شغال را بکنند برای …؛ که نمی دانند سال هاست این خزعبلات دیگر از مد افتاده… همان موقع هم خیلی ها گفتند این پالتو مصنوعی است، اما باز هم از نظر مدافعان حقوق حیوانات چیزی از گناه ساره بیات کم نشد. بازیگرانی مانند بهنوش طباطبایی و بهرام رادان هم برای تبلیغ محصولات چرم حیوانی خطوط قرمز را در این زمینه رد کرده بودند و حتی در دفاع از خودشان نمی توانستند ادعا کنند که چیز هایی که تبلیغش را می کنند مصنوعی است، چون برند های صاحب این محصولات روی طبیعی بودن آن ها تاکید ویژه ای داشته و دارند.

منبع: فرارو
انتشار: 30 دی 1400 بروزرسانی: 30 دی 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1946

به "ماجرا های دنباله دار لباس نویدمحمدزاده و فرشته حسینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرا های دنباله دار لباس نویدمحمدزاده و فرشته حسینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید