اخبار سیاسی

خبرنگاران پنتاگون برنامه خروج سربازان آمریکایی از آلمان را به ترامپ داد

تهران- خبرنگاران- مقام های ارشد پنتاگون در نشستی با ترامپ برنامه خروج 9 هزار و 500 نظامی آمریکایی از آلمان را به وی ارایه دادند.

23 مرداد 1399

ظریف: همکاریهای اقتصادی ایران با سوریه افزایش می یابد

وزیر خارجه کشورمان در بدو ورود به مسکو با اشاره به تحریمهای آمریکا علیه دمشق از تلاشها برای افزایش همکاریهای اقتصادی با سوریه خبر داد.

23 مرداد 1399

در تدارک جهانی بهتر برای دوران پساکرونا

کرونا در هفت ماه اخیر دنیا را در نوردیده و تا جایی که توانسته، کشورها را ویران نموده است. با وجود این وحدت رویه ای که باید در عملکرد دولت ها و نظام های پزشکی در این خصوص مشاهده می شد، هنوز به وجود نیامده است. در سال 1952 ادلای استیونسون سیاستمدار امریکایی...

22 مرداد 1399

آژانس باید به مسئولیت های خود عمل کند، اقدامات آمریکا ناقض ماهوی قطعنامه 2231 شورای امنیت است

نماینده دائم ایران در سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی در وین گفت: اقدامات ایالات متحده نه تنها نقض ماهوی قطعنامه 2231 شورای امنیت می باشد، بلکه آشکارا نقض تعهدات این کشور تحت اسناد مرتبط آژانس نیز می باشد.

20 مرداد 1399

خبرنگاران رئیس جمهوری افغانستان:تهدید تروریسم با صلح طالبان خاتمه نمی یابد

نیویورک- خبرنگاران- رئیس جمهوری افغانستان از تصمیم خود برای آزادی 2 هزار زندانی دیگر طالبان اطلاع داد و گفت تهدید تروریسم همچون القاعده، داعش و سایر گروه ها، با صلح با طالبان خاتمه نمی یابد.

19 مرداد 1399

قابلیت مصاف با خارجی ها؛ پاشنه آشیل چرخه انتخابی کشتی

ابراهیم جوادی در مصاحبه با خبرنگاران، با اظهار خوشبینی نسبت به اجرای چرخه انتخابی تیم های ملی گفت: با توجه به اینکه چرخه انتخابی می تواند نوعی قانونمندی و عدالت را در بحث انتخابی نفرات تیم ملی ایفا نماید، می توان این مساله را با فال نیک گرفت. اما تجربه...

17 مرداد 1399

باشگاه های خصوصی کمر به نابودی فوتبال بسته اند، ارسال نامه به وزارت ورزش؛ مصداق دخالت!

چهار تیم باشگاهی برای نشان دادن مخالفت با برگزاری رقابت های لیگ برتر به دلیل شیوع ویروس کرونا به وزارت ورزش و جوانان نامه نوشتند که این موضوع به صراحت دخالت دولت در فدراسیون فوتبال را نشان می دهد.

14 مرداد 1399

چاووش اوغلو: حفتر در جنگ لیبی پیروز نمی گردد

چاووش اوغلو گفت: خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای شرق لیبی هرگز نمی تواند در جنگ کنونی لیبی پیروز گردد.

14 مرداد 1399

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان اداره کل زندان ها و جهاد دانشگاهی استان بوشهر

خبرنگاران/بوشهر نشست انعقاد تفاهم نامه همکاری میان اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی و جهاد دانشگاهی استان بوشهر برگزار گردید.

13 مرداد 1399

بار اقتصادیِ انتقال یک کتابخانه عمومی در ارومیه به ساختمانی استیجاری

به گزارش خبرنگاران در آذربایجان غربی، خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان غربی، در اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ارومیه در امسال، گفت: انجمن کتابخانه های عمومی ارومیه در سال گذشته، پنج جلسه برگزار نموده است که در...

11 مرداد 1399

حمایت دولت از تولیدکنندگان مودم و فروش اقساطی به کاربران اینترنت

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات، امیر ناظمی با اشاره به رونمایی از 5 پروژه سازمان فناوری اطلاعات ایران، همزمان با روز جهانی ارتباطات (27 اردیبهشت) گفت: صدور پروانه بهره برداری موقت 6 مرکز داده، ارتقای فضای ابری کشور با اجرای پروژه ایران ابر...

20 تیر 1399

الکاظمی در دیدار با سفیر آمریکا: عراق هرگز مکانی برای تهدید کشورهای همسایه نخواهد بود

نخست وزیر عراق در دیدار با سفیر آمریکا تاکید کرد که این کشور هرگز نقطه شروع تهدید برای کشورهای همسایه یا دوست نخواهد بود.

16 تیر 1399

خبرنگاران ظریف: انسانیت، تروریسم مالی آمریکا را شکست می دهد

تهران - خبرنگاران - وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز شنبه در توییتی به مناسبت تکریم خیرین و کوشش آنها در یاری به فرایند مقابله با کرونا نوشت: انسانیت تروریسم مالی آمریکا را شکست می دهد.

16 تیر 1399

افغانستان، درخواست رتبه مارشال؛ پیشنهاد حامیان عبدالله به اشرف غنی

در حالی که گزارش ها حاکی از نزدیک بودن توافق سیاسی بین اشرف غنی و عبدالله است عضو تیم ثبات و همگرایی گفت که در این توافق اعطای رتبه مارشال به ژنرال دوستم حتمی است.

15 تیر 1399

تبریک سفیر ایران به نخست وزیر جدید عراق

سفیر ایران در بغداد برای دولت جدید عراق آرزوی موفقیت کرد .

14 تیر 1399

عملیات داعش برای نفوذ به سامرا خنثی شد

فرماندهی الحشد الشعبی در عملیات سامراء از خنثی کردن عملیات نفوذ تروریست های داعش به این شهر در منطقه تل طوگان اطلاع داد.

14 تیر 1399

نظام بین الملل پساکرونا چگونه خواهد بود؟، مقاله ای از دهقانی فیروزآبادی استاد دانشگاه علامه طباطبایی

تأثیر دیگر کرونا در سطح بین المللی، تغییر الگوهای دوستی و دشمنی در روابط بین الملل است. به گونه ای که الگوهای تعامل بین بازیگران بین المللی دچار دگرش و دگرگونی خواهد شد.

12 تیر 1399

عراق ، سومین هیئت کُردها در راه بغداد؛ اقلیم نیازمند توافق با دولت مرکزی

با گذشت تنها دو روز از سفر معاون نخست وزیر اقلیم کردستان به بغداد و عدم حصول توافق با مسئولین دولت مرکزی در مورد موضوعات نفت و بودجه، قرار است امروز یکشنبه هیئتی دیگر از این منطقه راهی پایتخت عراق گردد.

10 تیر 1399

خبرنگاران جستجوی زنانه برای یک لقمه نان در کوه های زباله

اهواز - خبرنگاران- یازدهم اردیبهشت ماه در تقویم به عنوان روز جهانی کارگر ثبت شده است روزی که یادآوری آن محیط های پر سر و صدای کارگری با مردان ابزار به دست را در ذهن تداعی می نماید اما در این میان زنان کارگری هستند که در جستجوی یک لقمه نان هر روز کوه هایی...

9 تیر 1399

کوشش آمریکا برای تمدید محدودیت خرید تسلیحات توسط ایران در شورای امنیت

دولت ترامپ درصدد است محدودیت های اعمال شده از سوی شورای امنیت برای صادرات تسلیحات به ایران را تمدید کند.

7 تیر 1399
تعداد: (233)