مجیدی: آقایان رحم، انصاف و وجدان تان کجا رفته است؟، مظلوم تر از این استقلال ندیده ام!

به گزارش مجله آی سیب، سرمربی استقلال در بیانیه ای به اتفاقات مختلف پیرامون تیمش پرداخت و مدعی شد عدالت لازم در فدراسیون فوتبال وجود ندارد.

مجیدی: آقایان رحم، انصاف و وجدان تان کجا رفته است؟، مظلوم تر از این استقلال ندیده ام!

به گزاریش خبرنگاران، در پی حواشی ایجاد شده در رابطه با مثبت شدن تست کرونای تعدادی از بازیکنان استقلال و خودداری این تیم از انجام بازی با پارس جنوبی، سازمان لیگ از استقلالی ها برای انجام تست راستی آزمایی دعوت نموده که این موضوع واکنش فرهاد مجیدی را به دنبال داشت. در بیانیه ای که از مجیدی در کانال استقلال منتشر شده آمده است:

متاسفانه فضای فوتبال ایران از بس به دروغ و فریب کاری آلوده شده است که رفتار صادقانه را از هیچ طرفی باور نمی نمایند. کار مربی دروغگویی نیست، بلکه کاری مهم تر از فوتبال دارد؛ آموزش راستگویی و صداقت حرفه ای. اگر بخواهم دروغ بگویم که دیگر نباید خودم را مربی بدانم. من مربی استقلالم. ببینید تماشاگران استقلال دنبال چه هستند و به چه جریان هایی اعتراض دارند. آنها منتقد فریب و دروغ اند و فوتبال سالم و صادقانه را می خواهند. این مسئولیت اجتماعی من است که طبق خواست آنها تا روزی که هستم، صادقانه رفتار کنم.

ما در شرایطی می خواستیم به جم برویم وحتی به فرودگاه مهرآباد رفتیم که خیلی امیدوار بودیم با کسب 3 امتیاز شرایط خودمان را در جدول تغییر بدهیم. من مسؤول سلامتی بازیکنانم هستم، نه مسؤول معین کیفیت تست کرونا و بر اساس گزارش و اطلاعاتی که کادر پزشکی باشگاه برای من ارسال نموده تصمیم می گیرم. حتی مسؤول سلامتی بازیکن حریف هم هستم. این را در کلاس های مربیگری تدریس می نمایند و اگر نمی دانند، دلیلش این است که تا به حال زوایای انسانی مربیگری را نفهمیدند. من پزشک نیستم اما طبق گزارشی که از کادر پزشکی تیم استقلال دریافت کردم، نتیجه آزمایش ها نشان می دهد که یک فاجعه در تیم استقلال رخ داده اما آقایان نمی خواهند این فاجعه را به رسمیت بشناسند.

قبل از سفر به اهواز تست کرونا داده بودیم و نتیجه کلیه آزمایش ها منفی بود. تا توانستیم اعتراض کردیم که اهواز در شرایط قرمز کرونا قرار گرفته است و لطفا بازی را در شهر دیگری برگزار کنید اما گوش شنوایی وجود نداشت و متاسفانه کرونا در سفر به اهواز به اردوی استقلال اضافه شده است!

این هم عجیب است که چطور نتایج منفی آزمایش های بازیکنان استقلال تا قبل از دیروز را قبول دارند اما وقتی نتایج مثبت می گردد، می گویند به آزمایشگاه اعتمادی نیست؟! یعنی آیا به نتایج منفی شک نداشتید که شاید حداقل آزمایش یک بازیکن اشتباه باشد و تیم مقابل را هم مبتلا کند؟!

روز قبل از بازی با فولاد حتی در هواپیما هم اعتراض کردیم. بعد گفتند مجیدی نباید شب بازی به مسائل حاشیه ای می پرداخت. امیدوارم حالا فهمیده باشند که اعتراضم درست بود. من این روزها را می دیدم. فقط کافی بود دیروز رنگ صورت بازیکنان من وقتی در فرودگاه متوجه بیماری شان شدند را می دیدید. آقایان محترم، رحم و انصاف و وجدانتان کجاست؟ مدتها قبل از آقای مهدی پرسیدم که اگر بازیکنانم کرونا بگیرند، کدام نهاد و سازمانی پاسخگوست؟ امروز با عملکردشان جوابم را دادند که هیچکس!

تعطیلی مسابقات در این شرایط به نفع استقلال نیست. ما بعد از دوران آماده سازی آغاز خوبی نداشتیم اما مطمئن بودم و هستم که فرایند تیممان به مرور بهتر می گردد اما با این شرایط حالا نمی دانیم چه کار کنیم؟ می گویند دو هفته به قرنطینه برویم. آیا همین کافیست؟ مگر ریکاوری بعد از کرونا به این راحتی است؟ سه هفته است که به وسیله آقای رمضانی از سازمان لیگ خواستیم که اجازه بدهند بازیکنان امید استقلال به لیست اضافه بشوند. تا دیشب می گفتند نه اما حالا که دیدند چه افتضاحی رقم خورده، قانون جدید تصویب کردند!

تمام اعتراض ها به این دلیل است که اقتدار و عدالت لازم توسط فدراسیون فوتبال اجرا نمی گردد و به همین دلیل دیگران فکر می نمایند با قلدربازی و مصاحبه و بیانیه می توانند به هدفشان برسند. ما برای ادعای دیروزمان امروز مدرک معتبر از یک بیمارستان خیلی معتبر ارائه دادیم اما می خواهند با فضاسازی رسانه ای حقیقت را قربانی نمایند.

متاسفانه وقتی تیم می بازد از هر طرف انتقاد می نمایند و پشت سرهم مصاحبه می نمایند اما این جور مواقع سکوت می نمایند. فقط آنالیز کنید ببینید در نیم فصل دوم چه بلاهایی سر استقلال آمده. همان ابتدا به دلیل مسائل غیرورزشی میزبانی آسیا را از ما گرفتند. دو دستیار و دو بازیکن خارجی مورد نظرم به این دلیل حاضر به همکاری نشدند. آن اتفاق های سفر به دوبی هم که حتما یادتان هست. بعد از بازی با ذوب آهن و قبل از گل گهر به دلیل نداشتن زمین، تمرین نکردیم، شب بازی با گل گهر هم که ساعت 11 شب به سیرجان رسیدیم و به دلیل نقص فنی هواپیما یک بار به مهرآباد برگشتیم و بیشتر از سه ساعت در هواپیما بودیم اما وقتی تیم باخت کسی درباره این مسائل صحبت نکرد. قبل از بازی با فولاد ترس از کرونا در تیم ما موج می زد. شما 100 روانشناس هم بیاورید، نمی توانید این ترس را از بین ببرید. اگر عدالتی وجود داشت ما نباید به اهواز می رفتیم اما قربانی شدیم و باید بگویم که مظلوم تر از این استقلال را من تا به حال ندیده ام.

قبلا هم گفتم، تا زمانی که در این لیگ یک نفر جانش را از دست ندهد، کسی به فکر سلامتی بازیکنان و خانواده هایشان نخواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1119

به "مجیدی: آقایان رحم، انصاف و وجدان تان کجا رفته است؟، مظلوم تر از این استقلال ندیده ام!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجیدی: آقایان رحم، انصاف و وجدان تان کجا رفته است؟، مظلوم تر از این استقلال ندیده ام!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید