مهدی: کمیته انضباطی در خصوص بازی های استقلال - پارس و نساجی - فولاد تصمیم می گیرد نه ما، 2 ملاقات امشب معوق شده است

به گزارش مجله آی سیب، سهیل مهدی سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال می گوید که اگر میزان مبتلایان هر تیم به کرونا از 25 درصد عبور کند، باید تست مجدد انجام گردد.

مهدی: کمیته انضباطی در خصوص بازی های استقلال - پارس و نساجی - فولاد تصمیم می گیرد نه ما، 2 ملاقات امشب معوق شده است

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، سهیل مهدی سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال درباره موضوع مثبت شدن کرونای بازیکنان استقلال و موضع رسمی سازمان لیگ گفت: این مسائل مربوط به بحث های پزشکی است و ما مسئول برگزاری مسابقات هستیم و باید درباره فرایند برگزاری مسابقات صحبت کنیم. به طور کلی آزمایشگاه هایی که مورد تأیید وزارت بهداشت هستند، از جمله آزمایشگاه بیمارستان مسیح دانشوری که در بحث کرونا خدمات بسیار زیادی ارائه نموده اند، برای ما قابل احترام هستند. با این حال روال این است که اگر تعداد بازیکنان هر تیم بیش از 25 درصد گردد، از باشگاه ها خواهش می کنیم برای صحت تست های اجرا شده، در یک جهت و برای ارزیابی بهتر، تست مجدد بدهند.

وی ادامه داد: پیش از هر چیز امیدوارم که کسی مبتلا نگردد، اما عزیزانی که مبتلا می شوند امیدواریم زودتر خوب شوند. با این حال در صورت ابتلا در یک فاصله 24 ساعته دو مرحله تست انجام می گردد و با تست های اولیه مطابقت داده خواهد شد. این مسئله در ارتباط با مسائل پزشکی، مربوط به سازمان پزشکی ما خواهد شد و در صورت تخلف انضباطی، در سازمان انضباطی ما آنالیز و احکام انضباطی صادر می گردد.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: در رابطه با رعایت پروتکل های بهداشتی، علاوه بر باشگاه استقلال سایر باشگاه ها نیز با ما همکاری داشته اند که باید از آنها تشکر کنیم. رعایت پروتکل ها نیز مربوط به تمام اصناف کشور است، اما یکی از سازمان هایی که این پروتکل ها را به خوبی انجام می دهد، فوتبال است. آقای رمضانی، دکتر نوروزی و دکتر ستوده و ارکان مدیریت باشگاه استقلال هم به خوبی پروتکل ها را رعایت می نمایند و در کنار آنها باشگاه های فولاد، سپاهان، پرسپولیس، تراکتور و خیلی دیگر از باشگاه ها به خوبی پروتکل ها را رعایت نموده اند. افسران پزشکی ستاد ملی مبارزه با کرونا، ایفمارک و کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال به خوبی کنترل می نمایند و اگر کسی در رعایت پروتکل ها اشتباه کند، تذکر لازم داده خواهد شد.

مهدی در واکنش به اینکه باشگاه پارس جنوبی اعلام نموده آنها امشب در زمین حاضر می شوند و در صورتی که تست مجدد بازیکنان استقلال منفی باشد کمیته انضباطی باید این مسابقه را 3 بر صفر به سود آنها اعلام کند، گفت: در این خصوص، به صورت کلی صحبت می کنم. به هر دلیل موجه یا غیرموجه، تیمی در زمین حاضر نگردد، جهت قانونی این است که ناظر بازی، داوران و هیئت فوتبال استان مربوطه گزارش ها را ارائه می نمایند. همچنین اگر تیمی که در زمین حاضر نشده و به طور نمونه دلیل آنها پزشکی باشد، این مسئله به صورت رسمی اعلام می گردد و پفراینده به ارکان قضایی فدراسیون فوتبال می رود. قاعدتاً این تست های مجدد هم مربوط به پفراینده خواهد شد و اینکه بازی 3 بر صفر می گردد، لغو می گردد، مجدداً برگزار خواهد شد یا نه مربوط به ما نیست. ما تا تصمیم کمیته انضباطی این بازی را جزو برنامه نگه می داریم و در صورتی هم که تست های مجدد نشان دهد که 25 درصد بازیکنان استقلال کرونا گرفته اند، تیم دو هفته به قرنطینه خواهد رفت و سایر مسابقات پیگیری می گردد.

وی درباره اینکه آیا ملاقات امروز استقلال لغو خواهد شد و اینکه تست مجدد برای راستی آزمایی چه زمانی انجام می گردد، گفت: بازی لغو نمی گردد، بلکه معوق خواهد شد تا زمانی که شرایط برگزاری مجدد فراهم گردد. راستی آزمایی را هم فدراسیون پزشکی ورزشی و سازمان پزشکی سازمان لیگ، با باشگاه ها در تماس هستند. یا آنها فراخوانده خواهند شد یا هر طور که باشگاه راحت باشد، نمایندگان پزشکی ما به محلی که آنها راحت باشند می فرایند تا تست مجدد انجام گردد.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره اینکه سعید آذری گفته است تیم فولاد را در قائمشهر به هتل راه نداده اند، گفت: من هم شنیده ام که آنجا مسائلی وجود داشته است. امیدوارم که زودتر این همکاری ها صورت بگیرد تا مسائل کمتر گردد.

مهدی در واکنش به این مسئله که علی امیری مدیرعامل باشگاه نساجی اعلام نموده است ملاقات آنها مقابل فولاد باید 3 بر صفر گردد، گفت: به نظر همه دوستان احترام می گذاریم، اما اجازه بدهید این موارد در ارکان قضایی تصمیم گیری گردد و ما به عنوان مسئول برگزاری مسابقه در این خصوص تصمیم گیرنده نیستیم.

وی درباره اینکه فولادی ها اعلام نموده اند اگر ملاقاتشان با نساجی لغو نگردد آنها با بازیکنان کرونایی خود به زمین مسابقه می فرایند و بازی می نمایند، گفت: اجازه بدهید من جوابگوی این چالش های رسانه ای نباشم. ما رسمی و در قالب مکاتبه این کار را انجام می دهیم. اگر از ما رسماً چیزی را بپرسند، ما رسماً پاسخ می دهیم. مسائل رسانه ای را ما در رسانه ها پاسخ نمی دهیم.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره احتمال لغو کامل مسابقات گفت: ما واحد برگزاری مسابقات هستیم و درباره لغو مسابقات هم سازمان لیگ و نهادهای بالاتر تصمیم می گیرد. همان طور که پیش از عید هم تصمیم گرفته شد مسابقات متوقف گردد. ما واحد برگزاری مسابقه هستیم و اگر هیئت رئیسه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال تصمیم بگیرند بازی ها متوقف گردد، تصمیم با آنها خواهد بود.

مهدی درباره شرایط قرمز شهر اهواز و اینکه آیا این شهر برای انجام مسابقات از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا تأیید شده بود یا نه، گفت: بله، مورد تأیید بود.

وی درباره اینکه پروتکل ها پیش از شروع مسابقات وجود داشت، اما آیا ضمانت اجرایی برای رعایت پروتکل ها وجود داشته است یا نه که بسیاری از آنها رعایت نمی گردد و در واکنش به این سؤال که فوتبال به چه قیمتی همچنان ادامه دارد، گفت: در رابطه با بخش اول سؤال، باید به اتفاقات جامعه برگردیم که مربوط به آموزش و انجام شدن و نشدن آن قوانین است. به طور مثال به ما گفتند کمربند ایمنی بسته گردد که به صورت کامل انجام نمی شد، اما از وقتی برای آن جرایمی در نظر گرفته شد، همه ناخودآگاه کمربند ایمنی را می بندیم. یا اینکه اعلام کردند عابران باید از پل عابر پیاده عبور نمایند، اما خیلی ها این کار را انجام نمی دهند و جریمه ای هم شامل حال شان نمی گردد. اینکه می گویید درست است و ما پروتکل ها را اعلام کردیم که در روزهای ابتدایی خوب بود، اما بعداً خیلی از تیم ها پروتکل ها را به صورت کامل اجرا نکردند. با این حال افسران حاضر در تمرینات، گزارش های خود را به ما می دهند و ما تذکر لازم را به باشگاه ها می دهیم. اگر هر باشگاهی بیش از حد مجاز تذکر بگیرد، باید جوابگو باشد.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره اینکه بسیاری از تیم ها از جمله استقلال حتی پروتکل های ساده ای چون عکس دسته جمعی را هم رعایت نمی نمایند، گفت: تمام این موارد تذکر داده می گردد. شاید نتوانم مکاتبات را بگویم، اما ملاقاتی نبوده که افسران سلامت حتی یک تذکر کوچک را ندهند. عدم رعایت پروتکل را در رزوهای اول نداشتیم که خیلی خوب بود، اما همچنان احتیاج به آموزش و گذر زمان است. به طور مثال در هیجان گل بازیکنان هم دیگر را در آغوش می گیرند که این مسئله هیجانی است. در رابطه با انجام بازی ها نیز خیلی ها می گویند چه خوب که مسابقات ادامه پیدا نموده و خیلی ها هم گفته اند چرا ادامه می دهید. ما در این خصوص تصمیم گیرنده نیستیم و فقط مسئول اجرای مسابقات هستیم.

مهدی در واکنش به اینکه یکی از اعضای ستاد ملی مبارزه با کرونا در ورزش در مصاحبه ای اعلام نموده تصمیم گرفته شده لیگ برتر فوتبال باید حداقل یک هفته تعطیل گردد، گفت: هر تصمیمی بگیرند، ما انجام خواهیم داد. در اسفند ماه تصمیم گرفتند و مسابقات به تعویق افتاد. ما تابع نظرات مدیریت بهداشت کشور هستیم. اگر بگویند طرح ترافیک جاری است یا آرایشگاه ها و رستوران ها باید بسته گردد، کسی می تواند عدول کند؟ ما هم مانند سایر اصناف هستیم و نمی توانیم تصمیم دیگری بگیریم. این هم نظر فیفاست که اعلام نموده تمامی تصمیمات باید تحت نظر مدیریت بهداشت کشور باشد.

وی درباره اینکه دکتر نمکی، وزیر بهداشت اعلام نموده بود مبادا در دقیقه 90 گل بخوریم و آیا به اعتقاد او اکنون گل خورده ایم یا نه، گفت: اجازه بدهید من در این خصوص صحبت نکنم.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره جابه جایی تقویم مسابقات در صورت لغو ملاقاتهای استقلال و فولاد مقابل رقبای شان گفت: اجازه بدهید ببینیم شرایط امروز چه خواهد شد و پس از آن تقویم را اعلام می کنیم. ما به صورت آنی نمی توانیم تقویم را اعلام کنیم و باید ببینید تا دو سه هفته دیگر شرایط چه خواهد شد. پس از معین شدن شرایط، با نظر کارشناسی همکاران مان، تقویم را اعلام می کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1112

به "مهدی: کمیته انضباطی در خصوص بازی های استقلال - پارس و نساجی - فولاد تصمیم می گیرد نه ما، 2 ملاقات امشب معوق شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدی: کمیته انضباطی در خصوص بازی های استقلال - پارس و نساجی - فولاد تصمیم می گیرد نه ما، 2 ملاقات امشب معوق شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید