اخبار صنعت

دلایل خشکی بینی و راه های درمان آن

یکی از احساسات ناخوشایندی که با سرد شدن هوا بعضی افراد تجربه می نمایند خشکی بینی است، در این مطلب به چند درمان خانگی اشاره می کنیم.

10 آذر 1400

مهاجم گل گهر به آلومینیوم اراک پیوست

تهران (پانا) - باشگاه آلومینیوم اراک با عقد قرارداد دو ساله مهاجم فصل گذشته گل گهر را جذب کردند.

6 آذر 1400

کاهش 40 درصدی بارش ها در سال آبی گذشته، ضرورت اجرای سند سازگاری با کم آبی

جانباز گفت: سال آبی گذشته جزو یکی از خشک ترین سال ها در 50 سال اخیر بود و اندازه بارش ها نسبت به میانگین بلندمدت 40 درصد کاهش یافت.

29 آبان 1400

تور چین: حضور چین در بخش مسکن مفید خواهد بود؟

مهرماه سال جاری یکی از نمایندگان مجلس از مذاکره ایران با چین برای ورود به ساخت مسکن در قالب قانون جهش فراوری و تامین مسکن اطلاع داد، اما اقبال شاکری یک روز بعد از انتشار این خبر اظهارات منتسب به خود را تکذیب کرد. پس از این موضع گیری های متفاوت، تصور بر...

26 آبان 1400

از ظرفیت نمایشگاه های بین المللی برای معرفی زرشک ایران استفاده گردد

خبرنگاران/خراسان جنوبی رئیس دفتر هماهنگی تجاری ایران و چین بر ضرورت استفاده از ظرفیت نمایشگاه های بین المللی برای معرفی محصول زرشک ایران در بازارهای جهانی تاکید نمود.

23 آبان 1400

وزارت نفت ، حضور کارکنان به طور کامل در ساعات مقرر اداری الزامی است

خبرنگاران - مدیرکل تدوین و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی وزارت نفت در ابلاغیه ای خطاب به ستاد و چهار شرکت اصلی وزارتخانه بیان کرد: از روز سه شنبه (27 مهرماه) حضور کارکنانی که در شرایط دورکاری به سر می برند، در شرکت ها، مدیریت ها و واحدهای سازمانی به صورت...

19 آبان 1400

چالش عجیب استقلال برای قهرمانی در لیگ

اگر نگاهی به آمار دفاعی قهرمان های ادواری لیگ برتر بیندازیم این واقعیت به وضوح قابل رؤیت است که تیم هایی که از این خصوصیت بهره می برند، شانس و اقبال بسیاری برای رسیدن به قهرمانی لیگ دارند.

15 آبان 1400

مقاله: ساخت پیشرفته ترین کارخانه رباتیک دنیا در چین توسط سوئیسی ها

گروه صنعتی ABB متخصص در ساخت ربات های صنعتی است که مثلاً قادر به فراوری خودرو، اسمبل کردن قطعات الکترونیک و یا ساخت و بسته بندی مواد غذایی بدون دخالت انسانی هستند.

14 آبان 1400

تور اروپا: افزایش بی سابقه گاز در اروپا

تهران (پانا) - قیمت گاز اروپا در خاتمه معاملات چهارشنبه با جهشی شدید روبرو شد و برای اولین بار در تاریخ از 1,900 دلار برای هر 1,000 متر مکعب فراتر رفت.

1 آبان 1400

استان گلستان قطب گردشگری پاییزی است

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده و گزارش های منتشر شده، استان گلستان قطب گردشگری پاییزی است.

24 مهر 1400

مقاله: سیمان رنگی چیست و در کجا کاربری دارد؟

سیمان به رنگ های مختلف و سفید بیشتر به منظور کارهای تزئینی مصرف می شوند. رنگ سیمان باید در برابر عوامل جوی پایدار و مقاوم باشد. با توجه به نیازهای تازه در صنعت ساختمان و میل به ایجاد تنوع بیشتر در طرح ها استفاده از ملات رنگی کاربرد بیشتری نسبت به قبل پیدا...

21 مهر 1400

غذاهای متنوع بوشهر بخشی مهم از گردشگری این استان را به خود اختصاص می دهند

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، غذاهای متنوع بوشهر بخشی مهم از گردشگری این استان را به خود اختصاص می دهند.

20 مهر 1400

نظری: مربیانی که قرار بود بیایند، علیه نفت مسجدسلیمان شیطنت می نمایند، با بازیکنان خارجی قرارداد ریالی می بندیم

مدیرعامل باشگاه نفت مسجدسلیمان معتقد است مربیانی که قرار بود به این باشگاه بیایند و این اتفاق رخ نداد، علیه نفتی ها شیطنت می نمایند.

19 مهر 1400

نوجوانی، دوران مهم تغذیه

دختران نوجوان در سنین رشد سریع هستند و برای تامین رشد، نیاز به تغذیه ای کافی، مناسب و متنوع دارند. دختران نوجوان امروزی مادران فردا هستند. سلامت مادران در دوران بارداری و شیردهی ارتباط تنگاتنگی با شرایط تغذیه آنان در کودکی و نوجوانی دارد. سلامت جنین...

16 مهر 1400

ارتباط رنگ ناخن ها با سلامتی

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده بودید که می شود با توجه به رنگ ناخن ها در مورد سلامتی انسان ها نظر داد؟ آیا شما که دارای ناخن های رنگ پریده هستید، فکر کردید که شاید سلامت نباشید و مسئله ای باعث رنگ پریدگی ناخن های شما شده باشد؟ تعجب نکنید، مطلب ذیل...

15 مهر 1400

کارخانه صابون سازی در وان حمام!

صابون را تقریبا می توان از انواع چربی ساخت؛ بهترین راه برای استفاده از چربی های گوشت پهلو یا پشت به جای مانده از پخت و پز،تبدیل آنها به صابون است چگونه می توان صابون چربی گوشت ساخت؟

10 مهر 1400

تور ارزان برزیل: جانسون خطاب به رئیس جمهور برزیل: واکسن بزن!

بوریس جانسون گفت، از ملاقات با ژائیر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل، خرسند شده است ولی از این سیاستمدار عوام گرای دست راستی که به واکسن مشکوک است، خواست واکسن کووید-19 را تزریق کند.

4 مهر 1400

نخستین سند اراضی کشاورزی استان سمنان صادر شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از صدور نخستین سند اراضی کشاورزی با هدف مقابله با تصرفات اراضی ملی در سطح استان اطلاع داد.

20 شهریور 1400

ناسا اظهار داشت: گردشگران می توانند از سال 2020 به ماموریت های خصوصی در فضا بروند

ناسا (NASA) با دستاوردهای علمی و فنی خود در زمینه فضانوردی بشر، علوم هوانوردی و علوم فضایی مشهور است. اما به نظر می رسد این سازمان در حال توسعه فعالیت های خود به صنعتی تازه، یعنی توریسم می باشد.

13 شهریور 1400

آذر انرژی، متخصص ساخت تجهیزات داخلی برج ها و راکتورها

نفت، گاز و پتروشیمی از عظیم ترین صنایع کشور هستند و اهمیت شناخت تجهیزات فرآیندی مورد استفاده در این صنایع در این است که بر کل فرآیند، محصولات و اقتصاد تأثیر می گذارد.

24 مرداد 1400
تعداد: (278)