اخبار صنعت

معرفی جاذبه های گردشگری روسیه

مردم روس نژادی از نژادهای اسلاو شرقی هستند، که مردمان این نژاد عمدتاً در روسیه و کشورهای همسایه سکونت دارند. نام روسیه از همین نام منشأ گرفته است. روس ها به زبان روسی سخن می گویند. جمعیت این گروه قومی در روسیه 115٬889٬107 نفر و با احتساب سایر کشورها این رقم...

2 بهمن 1398

لزوم بازدارندگی سامانه های هوشمند ثبت تخلف و تردد

جاهد بر لزوم بازدارندگی سامانه های هوشمند ثبت تخلف و تردد تأکید کرد.

30 دی 1398

مستر پرزیدنت، لطفا نرخ را بالاتر ببرید!

پرزیدنت ترامپ خواهان افزایش پنج برابری پرداختی های کره جنوبی شده است. سوالی که در اینجا مطرح است این است که آیا این افزایش، منصفانه و واقع بینانه است؟

28 دی 1398

قطعی اینترنت؛ سرنوشت سازترین تصمیم تاریخ ایران!

در این جنگ تمام عیار مالی، تنها برگ برنده ایران، اقتصاد بخش خصوصی و غیر وابسته به نفت است؛ مالی که در همه این سال ها سایه سنگین اقتصاد تن پرور و فربه و ناکارآمد دولتی نگذاشته جانی تازه بگیرد.

25 دی 1398

گردشگری تنها راه فرار کهگیلویه و بویراحمد از محرومیت

کهگیلویه و بویراحمد با داشتن 10 درصد آب های سطحی، 20 درصد جنگل های حوزه زاگرس، 25 درصد فراوری نفت و گاز، داشتن طبیعت دست نخورده و بکر و آثار باستانی مربوط به دوره های مختلف هنوز از محرومیت رنج می برد.

25 دی 1398

هشتمین نمایشگاه بین المللی تکنولوژی ساختمان اصفهان

برگزاری هشتمین نمایشگاه بین المللی تکنولوژی انبوه سازی، سبک سازی و مقاوم سازی ساختمان اصفهان

21 دی 1398

به جای چاپ پول و ایجاد تورم، نفت با تخفیف موقت در بورس عرضه کنید ، هزینه عمل نکردن به راهکار ها از جیب مردم پرداخت می شود

تخفیف موقت برای نفت عرضه شده در بورس، راهکاری است که شرکت ملی نفت می تواند با اجرای آن از کسری بودجه و به تبع آن خلق نقدینگی و ایجاد تورم جلوگیری کند.

13 دی 1398

تحلیلگر سابق سیا: افزایش تنش ها در خاورمیانه باعث عبور قیمت نفت از مرز 80 دلار می گردد

تحلیلگر سابق انرژی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) تأکید کرد افزایش تنش ها در آبراهه های حساس خاورمیانه می تواند قیمت نفت را در آینده ای نزدیک از مرز 80 دلار عبور دهد.

11 دی 1398

آیا بوم گردی جایگزین سرمایه های از دست رفته عسلویه خواهد شد؟

بوشهر یک فعال حوزه گردشگری می گوید تحریم ها و محدودیت خرید نفت ایران می تواند فرصتی برای کاهش وابستگی کشور باشد که در این زمینه می توان نقش صنعت ظریف گردشگری را در کنار صنایع نفت و گاز پر رنگ تر کرد ...

11 دی 1398

تویوتا از شاسی بلند جدیدش رونمایی کرد

اقتصاد نیوز: مدتی قبل یکی از مدل های جدید تویوتا راو4 را در گروه خودروی عصر ایران معرفی و بررسی کردیم که در این لینک می توانید آنرا مطالعه کنید.

10 دی 1398

هنگ کنگ پیگیری لایحه استرداد متهمان به چین را متوقف کرد

کری لام، رئیس دولت منطقه ای هنگ کنگ روز شنبه خاطرنشان کرد که شورای قانونگذاری این منطقه پیگیری لایحه استرداد متهمان به چین را برای مدتی نامحدود متوقف خواهد نمود.

5 دی 1398

پراید پس از توقف تولید گران می شود یا ارزان؟

اقتصاد نیوز: سرانجام پس از سال ها خلف وعده و با افزایش انتقاد مردم احتمال حذف خودرو پراید از خط تولید بیشتر شده و حدس درباره افزایش یا کاهش قیمت آن آغاز شده است.

3 دی 1398

لیگ برتر بسکتبال، پیروزی مدعیان در هفته نخست، ذوب آهن در اصفهان باخت

فصل جدید رقابت های لیگ برتر بسکتبال با برگزاری هفت دیدار و پیروزی مدعیان آغاز شد.

29 آذر 1398

اردکانیان: معافیت تعرفه ای 862 قلم کالا با عضویت در اتحادیه اوراسیا

وزیر نیرو گفت: عضویت ایران در اتحادیه اوراسیا باعث می گردد 862 قلم کالا از تخفیف یا از معافیت تعرفه ای برخوردار شوند.

28 آذر 1398

دلیل اصلی تمرین نکردن استقلالی ها بدهی بود یا بارندگی؟

با وجود اینکه باشگاه استقلال عدم آماده بودن زمین مجموعه انقلاب و نفت تهرانسر را دلیل اصلی لغو تمرین امروز اعلام کرده، اما ماجرای دیگری هم دخیل بوده است.

27 آذر 1398

پرواز بمب افکن های راهبردی آمریکا بر فراز دریای چین جنوبی

بمب افکن های نیروی هوایی آمریکا بر فراز منطقه ادعایی پکن در دریای چین جنوبی به پرواز درآمدند.

15 آذر 1398

پلیس هنگ کنگ به معترضان شلیک کرد

براساس گزارش رسانه ها و شاهدان عینی، پلیس هنگ کنگ به روی معترضان آتش گشود و دست کم یک معترض زخمی شد. یک روز پیش از آن، افسران برای متفرق کردن معترضانی که برای ششمین ماه متوالی به اعتراضاتشان ادامه داده اند، اقدام به شلیک گاز اشک آور کردند.

15 آذر 1398

ایده های نانویی روی زمین نمی مانند ، گام هایی پرقدرت تر از قبل با نانواستارت آپ

تبدیل ایده به محصول و تجاری سازی آن کاری بس سخت است، اما ستاد نانو با به جریان انداختن برنامه نانواستارت آپ روی سختی های این فرآیند خط قرمز کشید.

11 آذر 1398

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، قیمت جهانی نفت در ساعات اولیه بازار معاملات آینده روز سه شنبه علیرغم آتش سوزی گسترده در ایالت آلبرتا کانادا که موجب کاهش ظرفیت بیش از یک میلیون بشکه ای این کشور در روز شده، با روند نزولی آغاز به کار کرد، این در حالی...

3 آذر 1398

سهمیه سپاهان افزایش یافت، نورافکن مرد شماره 24 ویلموتس شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، با نظر مارک ویلموتس، سرمربی تیم ملی فوتبال و هماهنگی اجرا شده با سرمربی تیم فوتبال امید ، امید نور افکن برا دیدار مقابل کامبوج به اردوی تیم ملی فوتبال دعوت شد. وی از امروز در تمرین تیم فوتبال بزرگسالان...

24 آبان 1398
تعداد: (88)