مردم اینجا به جای آب، کوکا کولا می نوشند!

به گزارش مجله آی سیب، وب سایت فرارو: هیچ مراسمی از جشن و شادی گرفته تا مراسمات مذهبی در چیاپاس بدون کوکاکولا برگزار نمی گردد. طبق آنالیز های صورت گرفته 15درصد بچه ها یک یا دو ساله در چیاپاس به طور مرتب کوکاکولا می نوشند. در منطقه ای در کشور مکزیک، کوکاکولا بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مردم تبدیل شده است.

مردم اینجا به جای آب، کوکا کولا می نوشند!

چیاپاس، جنوبی ترین ایالت مکزیک است که با گواتمالا مرز مشترک دارد و جنوب آن نیز اقیانوس آرام است. مردم چیاپاس وفادارترین افراد به نوشیدنی کوکا کولا هستند و به جای آب کوکا کولا می خورند. آن ها حتی در مراسمات مذهبی و درمان بیماری ها نیز از این نوشیدنی استفاده می نمایند!

در نقاط مختلف شهر چیاپاس تابلو های تبلیغاتی کوکا کولا بیش از همه چیز دیده می گردد. کامیون های قرمز شرکت کوکا کولا نیز دائما در خیابان های این شهر در رفت و آمد هستند و یخچال های این نوشیدنی نیز در مغازه ها به وفور دیده می گردد.

با وجود تبلیغات گسترده و بیلبورد های کوکاکولا، فقر زیادی در این شهر جنوبی مکزیک دیده می گردد. هیچ مراسمی از جشن و شادی گرفته تا مراسمات مذهبی در چیاپاس بدون کوکا کولا برگزار نمی گردد.

پاسکالا یک درمانگر سنتی در چیاپاس می گوید کوکاکولا شیرین است و دارای خاصیت درمانی است.

با این حال آمار مرگ و میر ناشی از مصرف کوکا کولا در این ایالت مکزیک بالاست. شمار زیادی از افراد در این منطقه به دیابت مبتلا شده و مُرده اند که به گفته یک پزشک کوکا کولا قاتل آنان بوده است. سایر مسائل بهداشتی ازجمله پوسیدگی دندان نیز در چیاپاس بالا گزارش شده است.

جیمی پیج، پزشکی که در چیاپاس بیماران را درمان می نماید گفته که آمار مصرف کوکا کولا در اینجا وحشتناک است و حتی افراد مبتلا به دیابت نیز تمایلی به متوقف کردن مصرف این نوشیدنی ندارند. آن ها معتقدند که کوکا کولا ارتباطی با بیماری آنان ندارد!

شرکت کوکا کولا در سال 1960 اقدام به تاسیس یک شرکت در چیاپاس نموده است و از آن موقع این نوشیدنی بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مردم شده است.

طبق آنالیز های صورت گرفته 15 درصد بچه ها یک یا دو ساله در چیاپاس به طور مرتب کوکا کولا می نوشند. همچنین 3درصد نوزادان زیر شش ماه نیز این نوشیدنی را مصرف می نمایند.

از سوی دیگر عدم دسترسی به آب آشامیدنی سالم باعث شده تا مردم برای تامین آب مورد احتیاج بدن خود کوکا کولا را به جای آب مصرف نمایند.

منبع: برترین ها
انتشار: 27 دی 1398 بروزرسانی: 27 دی 1398 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 597

به "مردم اینجا به جای آب، کوکا کولا می نوشند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم اینجا به جای آب، کوکا کولا می نوشند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید