پیشتازی 10 درصدی بایدن بر ترامپ در جدیدترین نظرسنجی ملی

به گزارش مجله آی سیب، جو بایدن نامزد حزب دموکرات در آخرین نظرسنجی ملی پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال 2020، رجحان ملی دو رقمی خود را نسبت به دونالد ترامپ حفظ کرد.

پیشتازی 10 درصدی بایدن بر ترامپ در جدیدترین نظرسنجی ملی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نتایج نظرسنجی جدید ان بی سی نیوز و وال استریت ژورنال در سطح ملی نشان می دهد بایدن نامزد حزب دموکرات با 52 درصد نسبت به ترامپ نامزد جمهوری خواستار با 42 درصد، پیشتازی خود را حفظ نموده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

بر اساس این نظرسنجی سرتاسری در آمریکا از هر ده نفر شش نفر معتقد است که این کشور در راستا نادرستی قرار گرفته است و اکثریت مردم از نحوه برخورد رئیس جمهور دونال ترامپ با ویروس کرونا ناراحت هستند.

بایدن در سطح ملی با دریافت 10 امتیاز بیشتر از رأی دهندگان ثبت نام شده، به نسبت 52 به 42 درصد، از ترامپ جلوتر است.

فزونی معاون رئیس جمهور سابق در نظرسنجی مشابهی که دو هفته پیش توسط ان بی سی نیوز و وال استریت ژورنال انجام شد، به میزان 11 امتیاز به نسبت 53 به 42 درصد بود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

پیتر هارت، ناظر انتخاباتی دموکرات، که با همراهی ناظر انتخاباتی جمهوری خواه بیل مک اینتارف این نظرسنجی را انجام داده است، در این مورد گفت: این یازدهمین برآوردی است که ما در سال 2020 انجام داده ایم و میبینیم که تغییرات اندکی در آنها اتفاق افتاده است.

با این وجود، مک اینتارف هشدار می دهد که ترامپ توانایی عملکرد بیش از حد انتظار را در روز انتخابات دارد.

از 68 درصد رأی دهندگانی که می گویند قبلاً رأی داده اند یا قصد رأی دادن زودهنگام را دارند، بایدن با نسبت 61 درصد به 35 درصد پیش است.

اما در میان 28 درصد رأی دهندگانی که می گویند در روز انتخابات رأی می دهند، ترامپ با نسبت 61 درصد به 32 درصد پیشتاز است.

در همین حال، ترامپ در میان رأی دهندگان سفیدپوست (51 درصد به 45 درصد) و سفیدپوستان بدون مدرک تحصیلی (58 درصد به 37 درصد) دست بالاتر را دارد.

اما اکثریت رأی دهندگان ملی - 51 درصد - می گویند امکان ندارد که آنها از ترامپ حمایت نمایند، در حالی که 40 درصد نیز همین نظر را درباره بایدن دارند.

علاوه بر این، این نظرسنجی نشان می دهد که 60 درصد از رای دهندگان معتقدند که کشور در دوره ریاست جمهوری ترامپ در راستا نادرستی پیش رفته است، در حالی که 31 درصد معتقدند که در راستا درست قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1310

به "پیشتازی 10 درصدی بایدن بر ترامپ در جدیدترین نظرسنجی ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشتازی 10 درصدی بایدن بر ترامپ در جدیدترین نظرسنجی ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید