دردسرهای فیلترینگ برای یک مدیر جوان

به گزارش مجله آی سیب، مینووش رحیمیان که چندی پیش به عنوان عضو کمیته اجرایی استیج جهانی (سازمان جهانی تئاتر برای کودک و نوجوان) انتخاب شده، امیدوار است که این بار در داخل کشور او را جدی بگیرند . او همچنین از مسائل خود برای حضور در گردهمایی های بین المللی آنلاین به دلیل فیلترینگ تعدادی از اپلیکشین ها، گله دارد.

دردسرهای فیلترینگ برای یک مدیر جوان

این بازیگر جوان که پیش تر عضو فعال مرکز ملی استیج ایران بوده است، در انتخاباتی که چندی پیش در این سازمان بین المللی برگزار شد، در کنار 12 نفر دیگر به عنوان یکی از اعضای اصلی کمیته اجرایی انتخاب شد.

او در مصاحبه با خبرنگاران از برنامه های فعلی استیج در دوران کرونا می گوید و از فیلترینگ تعدادی از اپلیکشن ها انتقاد می کند.

رحیمیان که به تازگی در کنگره دنیای توکیو که به صورت آنلاین برگزار شده، حضور داشته است، ادامه می دهد: به عنوان یک مدیر دنیای برای حضور در هر یک از نشست ها دردسرهای بسیار دارم، زیرا بسیاری از اپلیکیشن ها در کشور ما فیلتر هستند. تمام مناظره ها و سخنرانی ها در اپلیکشین زوم انجام می شود که در کشور ما فیلتر است. حتی سایت خود استیج هم فیلتر است.

او اضافه می کند: در گروهمان 13 نفریم و به خاطر من ناچار شدند اپلیکیشن را عوض کنند . با این شرایط چگونه می خواهیم جشنواره دنیای در فضای مجازی برگزار کنیم؟!

رحیمیان درباره توضیح وظایف خود توضیح می دهد: کسی که به عنوان عضو اجرایی استیج انتخاب می شود، دیگر در قبال شرایط تئاتر کودک در همه کشورها مسئولیت دارد. در حال حاضر هم یکی از دغدغه های استیج شرایط تئاتر کودک در آفریقای جنوبی است که در دوران کرونا بشدت آسیب دیده است. ولی به جز آن وظیفه دارم همه موارد مطرح شده در استیج دنیای را با کنندگی ایران (در کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان) در میان بگذارم اما آرزوهایم خیلی فراتر از این است.

او اضافه می کند: امیدوارم شرایطی فراهم شود که بتوانم با مرکز هنرهای نمایشی وارد مراوده بشوم . اولین بار است یک ایرانی، عضو کمیته اجرایی استیج دنیای می شود. مهم نیست چه کسی کننده است. مهم این است که نام ایران در دنیا مطرح می شود.

این بازیگر جوان تاکید می کند: دوست دارم خیلی کارها انجام بدهم و امیدوارم مدیران هم مرا جدی بگیرند . متاسفانه در بسیاری موارد به دلیل جوانی ام، کسی مرا جدی نمی گیرد. در صورتی که خیلی کارها از عهده من بر می آید و امیدوارم این بار مرا جدی بگیرند.

او که دانش آموخته تئاتر از دانشگاه سوره است، اضافه می کند: در کشور ما معمولا بزرگترها را جدی می گیرند . البته که احترام گذاشتن به بزرگترها و پیشکسوتان خوب است ولی باید به جوان های پر انرژی و پر انگیزه هم میدان داد.

رحیمیان درباره برنامه های فعلی استیج دنیای توضیح می دهد: قرار بود گردهمایی استیج سال گذشته برگزار شود که به دلیل کرونا این موضوع منتفی شد و امسال به صورت آنلاین برگزار شد. در حال حاضر با همه کشورها جلسات آنلاین داریم و مدام درباره این صحبت می شود که هر کشوری چگونه با شرایط کرونایی کنار بیاید.

او با اشاره به شرایط متفاوت کشورهای گوناگون در دوران کرونا ادامه می دهد: به عنوان نمونه دانمارک، فنلاند، کره جنوبی، سریع این شرایط را مدیریت کردند و الان تئاترهایشان دایر است ولی در آمریکا و ایران و هند که شرایط خوبی نداشتیم، تئاترها تعطیل است و حالا به راهکارهایی مانند تئاتر خیابانی ، تئاتر صوتی و ... فکر می شود. من هم گزارشی درباره شرایط تئاتر در ایران ارایه کردم و توضیح دادم که ما هم در ایران جشنواره تئاتر عروسکی مجازی برگزار کرده ایم.

این بازیگر که در تئاتر کودک، بزرگسال و عروسکی فعالیت دارد، می افزاید: ولی در حال حاضر به این نتیجه رسیده ایم که باید خود را با شرایط وفق دهیم همچنانکه فیلم ها در سینماها اکران نمی شوند، تئاتر هم باید در بستر فضای مجازی فعال شود.

رحیمیان خاطرنشان می کند: این روزها جشنواره های مهم دنیا در حوزه فیلم و حتی تئاتر کودک، به صورت مجازی برگزار می شوند مثل جشنواره تئاتر توکیو که خیلی مفصل و یک جشنواره کامل بود . منتها به شکل مجازی برگزار شد.

چندی پیش هم جشنواره دیگری در آلمان به شکل مجازی برگزار شد و حتی بلیت فروشی هم داشتند. چاره ای نیست و ما هم باید به این سمت بیاییم ولی مساله همان فیلترینگ است که درباره آن صحبت کردم و امیدوارم راه حلی برایش اندیشیده شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1637

به "دردسرهای فیلترینگ برای یک مدیر جوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دردسرهای فیلترینگ برای یک مدیر جوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید