چگونه حمام را تمیز کنیم؟

به گزارش مجله آی سیب، تمیزکردن حمام و لکه های صابون جا مانده برروی آینه و شیشه ها سخت شده است؟ به نکات زیر توجه کنید:

چگونه حمام را تمیز کنیم؟

دوش و یا وان، سینک و توالت را تمیز کنید

بسیاری از محصولاتی که برای تمیز کردن دوش و یا وان، سینک و توالت طراحی شده اند، بیشتر کار را برای شما انجام می دهند، به شرطی که شما به آن ها اجازه دهید. دستورالعمل ها به شما می گویند که چگونه یک محصول را به برترین نحو اعمال کنید و برای چه مدت قبل از پاک کردن یا شست و شوی آن ها باید صبر کنید. همواره ایده خوبی است که یک محصول تازه را در یک نقطه نامشخص آزمایش کنید تا مطمئن شوید که باعث تغییر رنگ نمی گردد.

نحوه تمیز کردن کاشی و دوغاب

بگذارید محصول کار را برای شما انجام دهد. یک محصول از بین برنده کپک و جرم را بمالید و اجازه دهید قبل از برخورد به سطح با یک برس اسکراب با لایه های سفت در دوغاب نفوذ کند. این کار باعث می گردد کار هایی که می توانند خسته نماینده و طاقت فرسا باشند، بسیار کوتاه تر انجام شوند.

نحوه پاک کردن کف صابون

لکه های آب و کف صابونی که روی در های شیشه ای دوش جمع می شوند می توانند شما را دیوانه نمایند، اما این نکته عجیب را امتحان کنید: یک ورقه خشک کن را خیس کنید و شیشه را با حرکات دایره ای بشویید. یک لایه سفید شیری تشکیل می گردد که می توان آن را با آب و یک دستمال کاغذی، حوله کاغذی یا یک پارچه میکروفیبر پاک کرد. ورق خشک کن احتیاجی به نو بودن ندارد. برای این کار می توانید ورق خشک کنی را که برای لباس شویی استفاده می گردد فشار دهید.

جمع آوری مو

جمع کردن مو ها یک مسئله خاص در حمام است. به طور کلی، برترین زمان برای جمع کردن مو ها زمانی است که خشک هستند؛ با جاروبرقی، یا پاک کردن آغاز کنید. اگر مثلاً یک شوینده مرطوب را به یک دسته مو بزنید، در نهایت با رشته های مرطوبی که به زمین چسبیده اند، روبرو می شوید. در سینک و اطراف کاسه توالت، قبل از معرفی پاک نماینده های مایع، از دستمال کاغذی یا پارچه برای برداشتن مو ها بهره ببرید.

نحوه تمیز نگه داشتن کف حمام:

یک جاروبرقی کوچک دستی در حمام نگه دارید تا جمع آوری مو های ریخته شده را آسانتر کنید.

چند نکته که هنگام تمیز کردن حمام باید به خاطر بسپارید

قبل از اینکه وارد چک فهرست گام به گام شویم، در اینجا چند نکته و استراتژی وجود دارد که به شما در عبور از خط خاتمه تمیز حمام یاری می نماید:

قبل از تمیز کردن مرطوب، آن را خشک کنید

اگر برای تمیز کردن حمام خود بروید و مستقیماً دست به پارچه و اسپری بزنید، ناامید خواهید شد. ابتدا گردگیری کنید، توجه ویژه به توالت و بعلاوه وسایل روشنایی، پیشخوان ها و حتی لبه های وان، کار شما را آسان تر می نماید. شما می توانید بدون ایجاد لجن مرطوب از مو و گرد و غبار، لکه ها و کثیفی ها را تمیز کنید.

ضدعفونی نماینده را برای جایی که واقعا مهم است ذخیره کنید

ضد عفونی کردن هر اینچ از حمام باعث می گردد احساس و بوی آن واقعاً تمیز باشد. اما هیچ یک از ما هرگز نمی خواهیم یک دستمال ضد عفونی نماینده یا یک قطره سفید نماینده را دوباره هدر دهیم.

مواد ضدعفونی نماینده را برای کثیف ترین قسمت های توالت حفظ کنید و برای بقیه از پاک نماینده های معمولی و چند منظوره یا سرکه سفید مقطر ملایم تر بهره ببرید.

کابینت را از قلم نیاندازید

اگرچه در حمام ها، بر خلاف کمدها، ما تمایل داریم بر تمیز کردن تمرکز کنیم تا بی نظمی و سازماندهی، اما یک حمام منظم با وسایل کمتر تمیزتر خواهد بود. اگر می توانید، سعی کنید هر چیزی را که استفاده می کنید در کابینت یا کشو نگه دارید تا گرد و غبار را به حداقل برسانید. به یاد داشته باشید که خلاص شدن از شر چیز هایی که استفاده نمی کنید یا منقضی شده است، فضایی را برای چیز هایی که همواره استفاده می کنید و دوست دارید در دسترس قرار می دهد.

وسایل مورد احتیاج خود را جمع آوری کنید

اطمینان از در اختیار داشتن تمام ابزار تمیز کردن مورد احتیاج برای داشتن برترین ظاهر حمام، اولین قدم مهم برای تمیز کردن کامل حمام است. رساندن همه چیز به حمام، به طوری که هنگام رفت و آمد در پی محصولات و ابزار تمیز کردن، حواس تان پرت نگردد، تمرکز شما را حفظ می نماید تا بتوانید کار را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهید.

از بالا به پایین را تمیز کنید

با آغاز از بالاترین سطح و پایین آمدن به سمت پایین، اطمینان حاصل می کنید که با کثیف کردن مجدد مکان هایی که قبلاً تمیز نموده اید، کوشش های تمیز کردن خود را خراب نمی کنید.

به عنوان مثال، اگر بعد از شستن زمین، کانتر های خود را پاک کنید، کف های تازه بدون لک خود را دوباره کثیف می کنید. در عوض، با هر نوع کوشش برای تمیز کردن، مانند گردگیری، از بالا آغاز کنید و به سمت پایین بروید.

11 ابزار تمیز کردن حمام که ممکن است دوست داشته باشید در دست داشته باشید

در اینجا فهرستی اساسی از محصولات، ابزار ها و پاک نماینده هایی وجود دارد که می توانید برای تمام احتیاج های تمیز کردن حمام خود داشته باشید:

پارچه های میکروفیبر: آن ها کثیفی را جمع می نمایند، سطوح را درخشان می نمایند و روی آینه ها پرز باقی نمی گذارند.

شیشه پاک کن: برای اینکه آینه ها و در های دوش خود را، در صورت امکان، شفاف کنید، شیشه پاک کن مخصوصی را انتخاب کنید که به سرعت تبخیر می گردد و رگه هایی از خود باقی نمی گذارد.

پودر اسکراب: جوش شیرین برای سینک های ظرفشویی عالی عمل می نماید، اما ممکن است به چیزی کمی قوی تر مانند Bar Keepers Friend احتیاج داشته باشید تا نقاط مشکل ساز در وان و دوش ها را رفع کند.

جارو برقی: برترین جاروبرقی خود را آماده کنید.

پاک نماینده همه منظوره: از این برای براق کردن شیرآلات، پاک کردن دستگاه های صابون و ... استفاده خواهید کرد.

سنگ پاک کن: اگر میز های گرانیتی دارید، مهم است که از پاک نماینده ای بهره ببرید که به مرور زمان به آن ها آسیب نرساند. سرکه یا هر پاک نماینده اسیدی می تواند گرانیت را کنده و کدر کند.

داستر: برای گردگیری وسایل روشنایی، چهارچوب در ها و جا هایی که دسترسی به آن ها با دستمال سخت است از گردگیر با گرز قابل افزایش بهره ببرید. گردگیر ها بعلاوه تمیز کردن قرنیز و توالت را آسان تر می نمایند.

پد ها و برس ها را بشویید: پد های اسکراب مخصوص شستشوی سینک و وان هستند. یک برس بزرگتر برای تمیز کردن کف و دیوار های وان و دوش استفاده می گردد، جایی که مو ها کثیفی را از بین می برند تا بتوانید آن را بشویید. در نهایت، یک برس کوچک می تواند به شما یاری کند کثیفی های اطراف شیرآلات و فاضلاب ها و هر گوشه و شکافی را که یک برس بزرگ تر نمی تواند از بین ببرد.

سرکه سفید مقطر و صابون ظرفشویی: آن ها مقرون به صرفه، غیر سمی هستند و در حل کردن کف صابون بسیار خوب هستند.

یک کیسه پلاستیکی و نوار لاستیکی: می دانم که این امر مرموز به نظر می رسد، اما این برترین راه برای تمیز کردن سر های دوش و شیر های حمام است.

یک اسکاج: این می تواند به شما یاری کند آینه ها، پنجره ها و کابین دوش شیشه ای را تمیز و بدون رگه کنید.

تمیز کردن حمام؛ راهنمای گام به گام

این چک فهرست مراحلی از تمیز کردن منظم حمام را ارائه می دهد که بهتر است یک بار در هفته یا بیشتر انجام گردد. در اینجا نحوه تمیز کردن حمام خود در حدود یک ساعت آورده شده است:

گردگیری و یا کشیدن جاروبرقی از بالا به پایین انجام گردد

گردگیر خود یا یک پارچه میکروفیبر خشک را بردارید و از بالاترین سطحی که باید گردگیری گردد آغاز کنید. این شامل وسایل روشنایی، کانترها، قسمت بیرونی توالت و قرنیز ها می گردد. اگر بتوانید به جای گردگیری جاروبرقی بکشید، بهتر است. این می تواند در قسمت بیرونی توالت، تخته های قرنیز و به ویژه کف ها اعمال گردد.

شیشه و آینه را تمیز کنید

اگر آینه و یا محفظه دوش شیشه ای دارید به آرامی گردگیری کنید. با یک پارچه میکروفیبر یا سایر مواد بدون پرز مانند یک تی شرت قدیمی یا فیلتر قهوه پاک کنید. سپس پارچه خود را تغییر دهید و آن را صاف کنید تا براق گردد

شیرآلات و وسایل برقی

بعد، شیر های آب خود را براق کنید. می توانید از پارچه تمیزنماینده شیشه و شیشه شوی بیشتر برای پاک کردن وسایل سینک و دوش حمام بهره ببرید یا می توانید از یک پاک نماینده همه منظوره بهره ببرید. از یک برس اسکراب کوچک برای تمیز کردن کثیفی درز های وسایل بهره ببرید و این قسمت ها را نیز تمیز کنید.

پخش نماینده های صابون و سایر اقلام روی میز را تمیز کنید

این ها قبلاً باید گردگیری می شد. اکنون زمان آن است که آن ها را مرطوب کنید. از یک پاک نماینده همه منظوره و یک پارچه پارچه ای برای پاک کردن دستگاه های صابون و سایر وسایلی که روی پیشخوان دارید، مانند ظرف جواهرات یا گلدان، بهره ببرید.

پیشخوان ها را تمیز کنید

اگر گرانیت دارید، از یک پاک نماینده گرانیتی بهره ببرید تا کانتر های شما در طولانی مدت به برترین شکل ممکن ظاهر شوند. در غیر این صورت از یک پاک نماینده همه منظوره بهره ببرید. مهم است که این مرحله را قبل از تمیز کردن سینک ظرفشویی خود انجام دهید، زیرا هنگام پاک کردن کانترها، خاک و گرد و غبار را روی سینک خود پخش می کنید.

سینک و وان و دوش

در صورت وجود، جوش شیرین را در سینک و وان خود بپاشید. از یک اسکرابر مرطوب و غیر ساینده برای تمیز کردن سینک و وان از جمله رینگ ها بهره ببرید. از لبه های بیرونی آغاز کنید و به سمت درن حرکت کنید. از یک برس اسکراب در اطراف لبه های زهکشی و پلاگین تخلیه بهره ببرید. به طور کامل آبکشی کنید تا تمام کثیفی های به جامانده و به جامانده محصول پاک نماینده، پاک گردد

توالت را تمیز کنید

بیرون توالت را پاک نماینده بپاشید و از بالا به پایین پاک کنید. شما برای پاک کردن توالت از بخش کمتر کثی قسمت های توالت تا کثیف ترین قسمت های توالت باید آغاز کنید.

پس از اتمام قسمت بیرونی، توالت را باز کنید و داخل درب و بالا و پایین صندلی را اسپری کنید. لبه را در بالا و کناره ها اسپری کنید. در آخر، مقداری جوش شیرین (یا پاک نماینده توالت تجاری مورد علاقه خود) را در توالت بپاشید و از یک برس توالت برای تمیز کردن اطراف داخل توالت بهره ببرید. برس را بین لبه و صندلی قرار دهید و درب آن را باز بگذارید تا برس روی توالت خشک گردد.

طبقات را تمیز کنید

از قرنیز ها آغاز کنید؛ به آن ها یک پاک نماینده سریع بپاشید و سپس کف ها را پاک کنید. اگر فضا کوچک است، استفاده از یک پاک نماینده پارچه ای و همه منظوره ممکن است ساده ترین راه برای تمیز کردن کف باشد.

در جایی که ضروری است ضد عفونی کنید

فقط زمانی باید ضدعفونی کنید که قبلا مراحل تمیزکاری را انجام داده اید. یک اسپری ضدعفونی نماینده یا چند دستمال مرطوب بردارید و از آن ها در منطقه ها یا نقاطی که کثیف هستند، مانند دستگیره های کابینت و شیر آب، دستگیره های در و صندلی توالت بهره ببرید. بعلاوه ممکن است بخواهید از دستمال مرطوب ضد عفونی نماینده برای ضدعفونی زمین یا دیوار های نزدیک توالت بهره ببرید.

کار های خاتمهی را انجام دهید

برای تکمیل جلسه تمیز کردن حمام، سطل زباله حمام را خالی کنید و درب آن را پاک کنید. دستگاه های صابون خود را دوباره پر کنید. مطمئن شوید که دستمال توالت و سایر ملزومات به خوبی ذخیره شده است. تشک های حمام شسته و خشک شده خود را تعویض کنید و حوله های تازه آویزان کنید.

منبع: سلامت نیوز

منبع: فرارو
انتشار: 1 اسفند 1401 بروزرسانی: 1 اسفند 1401 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 2227

به "چگونه حمام را تمیز کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه حمام را تمیز کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید