کارشناسان: اقدامات بایدن در برابر سرعت اومیکرون بسیار دیر و ناکافی است

به گزارش مجله آی سیب، کارشناسان بهداشتی در آمریکا معتقدند واکنش دولت بایدن به سویه تازه کرونا در این کشور ناکافی و بسیار دیر بوده است.

کارشناسان: اقدامات بایدن در برابر سرعت اومیکرون بسیار دیر و ناکافی است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، کارشناسان بهداشتی معتقدند که اقدامات جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برای حمایت از بیمارستان ها و توزیع کیت های تست کرونا برای ریشه کن کردن سویه اومیکرون در این کشور بسیار ناکافی و دیر است.

یک روز پس از آنکه بایدن پیش نویس طرحی مبنی بر توزیع 500 میلیون کیت خانگی تست کرونا را ارائه کرد، یک استاد دانشگاه یو سی ال ای گفت: متاسفانه ورود این کیت ها بسیار دیر بوده و در مقایسه با سونامی مبتلایان در آینده یک قطره در مقابل دریا به شمار میرود.

این کارشناس با اشاره به اینکه انجام تست کرونا به علت کمبود نیروی ماهر از اهداف معین شده عقبتر است بر لزوم انجام سریع این نمونه گیری ها تاکید نمود.

باوجود اینکه آمریکا با واکسیناسیون سراسری سعی در مهار کرونا را داشته اما به نظر می رسد در این مسئله با چالش های زیادی روبرو است. شرایط در نقاط مختلف این کشور از حالت عادی فاصله گرفته و باعث نگرانی مقامات شده است.

به عنوان مثال موریل بوزر شهردار واشنگتن دی سی ظهر دوشنبه به وقت محلی در این شهر حالت فوق العاده اعلام نمود . شهردار واشنگتن که حدود یک ماه قبل حالت فوق العاده و استفاده اجباری از ماسک در این شهر را لغو نموده بود، در پی افزایش آمار مبتلایان به کووید-19 در مرکز آمریکا بار دیگر حالت فوق العاده اعلام نموده و استفاده از ماسک را نیز از ساعت 6 صبح فردا به وقت محلی تا روز 31 ژانویه (حدود 6 هفته بعد) اجباری اعلام نموده است .

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1401 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 2056

به "کارشناسان: اقدامات بایدن در برابر سرعت اومیکرون بسیار دیر و ناکافی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناسان: اقدامات بایدن در برابر سرعت اومیکرون بسیار دیر و ناکافی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید