کشف تمساح غول پیکر باستانی در برزیل (تور برزیل)

به گزارش مجله آی سیب، دیجیاتو نوشت: این تمساح غول پیکر با میزان ای نزدیک به 3 تا 6 متر، حدود 70 میلیون سال پیش روی زمین زندگی می نموده است.

کشف تمساح غول پیکر باستانی در برزیل (تور برزیل)

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور برزیل هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور برزیل از تورنتو، سائو پائولو و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

دانشمندان پیروز به کشف یک گونه نو از تمساح های غول پیکر شده اند که ده ها میلیون سال پیش همراه با دایناسورها در آمریکای جنوبی زندگی می نموده اند.

این گونه تمساح که Titanochampsa iorii نام دارد، نزدیک به 70 میلیون سال پیش روی زمین وجود داشته و هم دوره دایناسورهای غول پیکر علف خوار تیتاناسور بوده است. به گفته پژوهشگران، این گونه از تمساح ها مقدار ای بین 3 تا 6 متر و قدرت گازگرفتن فوق العاده بالایی داشته اند.

این حیوان به وسیله یک فسیل که 35 سال پیش در برزیل کشف شد، شناسایی شده است. این فسیل شامل بخشی از جمجمه و بعلاوه بیشتر بخش سمت راست این تمساح می شد. اما در آن موقع به دلیل ابعاد بزرگ جمجمه، دانشمندان آن را دایناسور درنظر گرفتند. اما حالا به لطف آنالیز های مجدد، معین شده است که با یک تمساح غول پیکر ماقبل تاریخ روبه رو هستیم.

کشف تمساح غول پیکر از خانواده نوسوسماران

به باور متخصصان در دانشگاه سائوپائولو برزیل، این تمساح غول پیکر به خانواده نوسوسماران تعلق دارد؛ گروهی از تمساح ها که شامل تمساح های مدرن هم می گردد. بعلاوه ظاهراً این موجود ماقبل تاریخی، نیمه آبزی بوده است، یعنی هم در آب و هم در خشکی زندگی می نموده است.

دانشمندان امیدوارند با این کشف، به این موضوع پی ببرند که تمساح ها چگونه تکامل پیدا نموده اند و اینکه چرا گونه های مربوط به نوسوسماران روی زمین باقی ماندند، در حالی که سایر گونه های تمساح ها در اواخر دوره کرتاسه منقرض شدند.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 دی 1401 بروزرسانی: 10 دی 1401 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 2199

به "کشف تمساح غول پیکر باستانی در برزیل (تور برزیل)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف تمساح غول پیکر باستانی در برزیل (تور برزیل)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید