گاو هایی که عینک واقعیت مجازی می زنند!

به گزارش مجله آی سیب، این روز ها تقریبا همه ما با عینک های واقعیت مجازی آشنا هستیم، اما این که بدانیم این نوع عینک ها نه برای انسان ها، بلکه برای حیوانات استفاده می شوند نیز در نوع خود جالب است.

گاو هایی که عینک واقعیت مجازی می زنند!

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از نیویورک پست، برای انسان هایی که در طول زمستان در داخل خانه گیر نموده اند، عینک واقعیت مجازی یک موهبت محسوب می شد، اکنون گاو ها نیزدر طول زمستان از عینک هوشمند استفاده می نمایند.

برای گاو ها از عینک واقعیت مجازی استفاده می گردد بنابراین فکر می نمایند بیرون و در یک زمین تابستانی هستند و به نظر می رسد که این نوع گاوها، شادتر از سایر گاو ها باشند.

ایزت کوکاک، یک دامدار در ترکیه، عینک واقعیت مجازی را برای افزایش فراوری شیر گاو ها امتحان کرد و این کار، نتایج مثبتی داشت.

این هدست ها با یاری دامپزشکان توسعه یافتند و ابتدا در مزرعه ای در مسکو آزمایش شدند. گاودار ترکیه ای، ایزت کوکاک اکنون آن ها را روی دو گاو در آکسارای ترکیه آزموده و شیر خروجی آن ها از 5.8 گالن به 7 گالن در روز رسیده است.

ایزت که قبلا نیز برای افزایش بازدهی گاوها، موسیقی کلاسیک را مورد استفاده قرار می داد، اکنون از بازخورد حیوانات به وسیله هدست ها بسیار راضی است و قصر دارد حداقل 10 هدست دیگر بخرد.

منبع: انتخاب
انتشار: 11 دی 1401 بروزرسانی: 11 دی 1401 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 2200

به "گاو هایی که عینک واقعیت مجازی می زنند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاو هایی که عینک واقعیت مجازی می زنند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید