طراحی ویلای مدرن: گل های زود هنگام بهاره، برای بیدار کردن باغچه تان

به گزارش مجله آی سیب، هیچکس از لاله، سنبل و اینگونه گل هایی که نوروز را نوید می دهند خسته نمی گردد اما برای اینکه تنوع داشته باشید، گیاهان بهاره دیگری هم هستند که گل های خود را زودتر از تمام گیاهان آشکار می نمایند.

طراحی ویلای مدرن: گل های زود هنگام بهاره، برای بیدار کردن باغچه تان

جهت دریافت خدمات طراحی ویلای مدرن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

این گل ها را در باغچه تان بکارید تا خیلی زود بهاری گردد!

1- گیاه قلب خونین

بر خلاف نام تراژیکش، قلب خونین، گل های مجذوب نماینده این گیاه مانند گیلاس از شاخه های بلندش آویزان می شوند و چشم انداز ای بی نظیر به وجود می آورند. اما نگران وقتی که گیاه گل ندارد هم نباشید، برگ های آن هم به قدر کافی مجذوب نماینده هستند.

اگرچه قلب خونین یکی از گیاهانی است که آمدن بهار را نوید می دهد، بهتر است آن را زودتر بکارید چرا که با زیاد شدن طول روز و گرم شدن هوا، برگ های گیاه آغاز به زرد شدن می نمایند. حتی ممکن است با رسیدن تابستان گیاه به کلی از بین برود.

2- گیاه سرخ بن

این گیاه بیشتر به عنوان گیاهی برای پوشاندن زمین استفاده می گردد، اما گل های کوچک و سفیدش می توانند هر باغچه ای را روشن نمایند. بعد از اینکه گل های گیاه از بین رفتند، در تابستان، برگ های سبز - آبی آن باغچه را زیبا می نمایند و مانند فرشی کف را می پوشانند. اما نگران نباشید این گیاه رشد بی رویه ندارد و شما را کلافه نمی نماید.

3- گل فراموشم مکن دروغین (برونرا)

اخیرا برگ های قلب شکل گیاه بیشتر از گل های آبی و خوشرنگ آن معروف و محبوب شده اند. گونه های نو فراوریه شده این گیاه هم رنگ هایی خیره نماینده دارند. فرقی ندارد که آن را به خاطر گل های بهاره زود هنگام یا برگ های قلبی شکلش پرورش می دهید، نگهداری از برونرا آسان است. اگر با فرا رسیدن تابستان برگ های گیاه کهنه شد و از ریخت افتاد، به راحتی آنها را بچینید، دوباره رشد خواهند کرد.

4- گل خربق

به این گیاه رز نوئل هم می گویند چرا که حوالی کریسمس گل می دهد. این گیاه، گیاهی چند ساله است که رشد آرامی دارد. اگر برای تان فرقی ندارد چه رنگی از آن را پرورش دهید، می توانید دانه های چند گونه از گل خربق را مخلوط با هم بکارید.

5- گیاه سینه دارو

این گیاه بیشتر به عنوان گیاهی دارویی شناخته شده است، خب چه بهتر با کاشت آن یک تیرو دو نشان می کنید و علاوه بر کاشت گیاهی که قبل از بهار به شما گل می دهد، گیاهی دارویی هم دارید. گیاه سینه دارو (یا شش دارو) گل های زیبایی فراوری می نماید اما در سال ها اخیر شاخسار بی نظیرش هم مورد توجه قرار گرفته است.

6- فلوکس

این یکی حتما چشم تان را گرفته است! این گیاه همان فرش گلی است که به نظر می آید مانند آبشار بر روی چمنزار ریخته است. این فلوکس معمولا در تعداد زیاد کنار هم کاشته می گردد تا چشمگیر تر باشد. گل های این گیاه خیلی بر روی آن دوام نمی آورند اما همان مدت کوتاهی که هستند بسیار چشم گیرند.

اگر به فلوکس آب زیاد بدهید، هرگونه شرایط بد محیطی را تحمل می نماید. گیاه را آفتاب کامل یا در مکانی با مقداری سایه بکارید.

7- گل برگنیا

ممکن است گل های گیاه به نظر کوچک آیند اما گیاه تعداد زیادی از آنها را فراوری می نماید پس نگران نباشید در چشم هستند! گل های به وسیله شاخه ای خرمایی - قرمز در بالای برگ های زیبا گیاه نگه داشته شده اند و چشم انداز ای بی نظیر به وجود می آورند. در حالی که برگنیا در بهار گل می دهد، اما گیاه می تواند ظاهر بی نظیر خود را در تمام فصول حفظ کند. در پاییز برگ ها به رنگ مایل به قرمز درمی آیند.

این گیاه به خاکی غنی و مرطوب احتیاج دارد.

8- پامچال

یکی از شناخته شده ترین گیاهان نوروزی یا بهتر بگوییم بهاری! فکر می کنم همه ما به خوبی با زیبایی ها و تنوع رنگ بی نطیر پامچال، که روز به روز هم به آن افزوده می گردد، آشنا هستیم. همانطور که می دانید پامچال گیاهی بیرونی است و نباید در آپارتمان نگه داشته گردد چرا که در این شرایط به زودی خراب می گردد. اما چیزی که نمی دانید آن است که این گیاه در واقع گیاهی چند ساله است و می توان آن را تا چند سال نگهداری کرد!

بیشتر گونه های پامچال خاکی غنی، همواره مرطوب و آب و هوای خنک را دوست دارند.

9- گیاه مهر سلیمان

این هم یک گیاه خیره نماینده دیگر برای باغچه های سایه دار. ساقه این گیاه قوس دار است و گل های آب مانند زنگوله هایی از آن آویزان هستند، دیگر از زیبایی یک گیاه چه توقعی می توان داشت! حتی وقتی گل های گیاه از بین می رند و دانه ها سیاه آن نمایان می شوند هم مهر سلیمان چشم گیر است. این گیاه به وسیله ریزوم رشد می نماید اما سرعت رشد زیادی ندارد.

10- گل جفرسونیا

این گیاه بومی آمریکای شمالی است به همین علت ممکن است پیدا کردن آن در مراکز گلفروشی برای تان سخت باشد. اما اگر خود گیاه را پیدا نکردید، می توانید دانه آن را تهیه نموده و خودتان آن را بکارید.

چیز جالبی که درباره این گیاه وجود دارد آن است که جفرسونیا می تواند حتی پیش از درآمدن برگ ها هم گل فراوری کند! در هنگام تهیه گیاه مواظب باشید آن را با گیاهی دیگر اشتباه نگیرید برای جلوگیری از سردرگمی نام لاتین گیاه Twinleafهمان (Jeffersonia diphylla) است آن را بدانید.

منبع: فوت و فن / thespruce.com
انتشار: 18 مرداد 1401 بروزرسانی: 18 مرداد 1401 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 2130

به "طراحی ویلای مدرن: گل های زود هنگام بهاره، برای بیدار کردن باغچه تان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی ویلای مدرن: گل های زود هنگام بهاره، برای بیدار کردن باغچه تان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید