10 ترفند ساده برای مجذوب کننده تر کردن گوشی اندرویدی

به گزارش مجله آی سیب، استفاده از گوشی هوشمند می تواند گاه یک فرآیند گیج کننده و حتی خسته کننده باشد، اما باید بدانید که تنها با چند کلیک یا تغییرات ساده، می توانید بعضی تنظیمات را فعال کنید تا کمی تجربه استفاده از گوشی اندرویدی خود را مجذوب کننده تر کنید.

10 ترفند ساده برای مجذوب کننده تر کردن گوشی اندرویدی

به گزارش خبرنگاران، ایجاد تغییرات تازه در تنظیمات گوشی البته بدان معنا نیست که تلفن همراه شما را به یک دستگاه تازه تبدیل می نماید یا دستگاه قدیمی را به شکوه سابق خود باز می گرداند، بلکه هدف این است که تجربه روزانه شما را بهبود بخشد و کمی کنترل بیشتر در زمینه هایی به شما بدهد که نمی دانستید دارید. تمام ویژگی ها و تنظیمات موجود در این مطلب را می توان تقریباً در هر تلفن اندرویدی موجود در بازار فعال کرد. با این حال، ممکن است استثنا هایی مانند یک ویژگی که به طور پیش فرض در دستگاه فعال شده، وجود داشته باشد. در ادامه شما را با این تنظیمات ساده و نحوه فعال کردن آن آشنا می کنیم.

1. گزینه های برنامه نویس را فعال کنید

پیشنهاد فعال کردن گزینه های توسعه دهنده به عنوان یک مورد برای مجذوب نماینده تر کردن گوشی شاید عجیب باشد، اما باور کنید این امر دری را برای کنترل بیشتر بر دستگاه شما باز می نماید. به گزارش خبرنگاران، برای دسترسی به این تنظیمات کافی است به بخش تنظیمات > درباره تلفن > هفت بار روی شماره ساخت ضربه بزنید > پین یا الگو را وارد کنید. اگر نمی دانید که گزینه های توسعه دهنده گسترده تر یا حالت برنامه نویس کجاست، به بخش تنظیمات > سیستم > گزینه های برنامه نویس بروید. از اینجا می توانید تنظیماتی را برای باز کردن قفل OEM و دسترسی به ابزار های سرگرم نماینده تر برای سفارشی سازی و بهینه سازی دستگاه انجام دهید.

2. صفحه نمایش خود را به صورت دستی روی حدبیشتر نرخ تازه سازی تنظیم کنید

حتی اگر گوشی هوشمند شما دارای حالت نرخ تازه سازی بالا در 90/120 یا حتی 144 هرتز باشد، بعضی از افراد حتی متوجه نمی شوند که نمایشگر آن ها هرگز در چنین حالتی تنظیم شده باشد. بسیاری از سازندگان گوشی های هوشمند نرخ به روزرسانی صفحه نمایش را روی 60 هرتز پیش فرض می گذارند. این ممکن است برای عمر طولانی مدت باتری مفید باشد، اما احتمالاً زمانی که به شما می گویند گوشی شما نرخ تازه سازی بالاتری دارد، می تواند آزاردهنده باشد.

شما باید با جستجو در منوی تنظیمات، نرخ به روزرسانی بالای گوشی خود را به صورت دستی فعال کنید. این می تواند از سازنده ای به سازنده دیگر متفاوت باشد، اما در بیشتر گوشی ها تقریباً به این شکل است. به Settings > Display > Smooth display/Screen Refresh Rate/Refresh Rate یا Motion Motion بروید. از اینجا، شما باید بتوانید نرخ تازه سازی صفحه را روی حدبیشتر تنظیم کنید.

در بعضی از دستگاه ها مانند سری Google Pixel، می توانید تنظیمات حدبیشتر نرخ تازه سازی را از منوی گزینه های برنامه نویس اندروید نیز فعال کنید. به Settings > System > Developer options > Force peak refresh rate بروید. این گزینه تضمین می نماید که تلفن شما دائماً در فرکانس 90/120/144 هرتز باقی می ماند، اما ممکن است بر عمر باتری تأثیر بگذارد.

3. حالت فوکوس و محدودیت های برنامه

استفاده بیش از حد از رسانه های اجتماعی و بعضی قابلیت های تلفن های همراه ممکن است شما را به جایی برساند که بخواهید بعضی عادت های بد خود با گوشی های هوشمند را در ساعات خاصی از روز محدود کنید. اندروید دارای یک حالت فوکوس منظم است که می تواند به جلوگیری از حواس پرتی های ناخواسته در تلفن یاری کند. در واقع، با تغییر تنظیمات، می توانید برنامه های خاص اندروید را به صورت زمان بندی شده یا روزانه فعال یا غیرفعال کنید. مسدود کردن دسترسی به رسانه های اجتماعی در طول ساعات کاری یا خاموش کردن Slack در طول تعطیلات آخر هفته بخشی از مزایای این تنظیمات است. حالت فوکوس حتی اعلان ها را متوقف می نماید و فقط بر اساس زمانبندی شما آن ها را دوباره فعال می نماید.

4. از داده های موقعیت مکانی تقریبی بهره ببرید

اندروید به طور مداوم گزینه هایی را برای افزایش حریم خصوصی روی دستگاه اضافه می نماید، اما اگر تلفنی با اندروید 12 دارید، می توانید کنترل های مبتنی بر موقعیت مکانی بیشتری دریافت کنید. به گزارش خبرنگاران، این شامل توانایی فعال کردن استفاده از داده های موقعیت مکانی تقریبی زمانی در هنگامی است که یک برنامه اندروید درخواست موقعیت یابی شما را می دهد. در این حالت، اولین باری که برنامه ای را اجرا می کنید که به موقعیت مکانی شما احتیاج دارد، یک پنجره بازشو با یک انیمیشن کوچک می بینید که تفاوت های بین داده های مکان دقیق و تقریبی را نشان می دهد. اگر قبلاً به برنامه ها اجازه دسترسی به موقعیت مکانی خود را داده اید، می توانید به تنظیمات > مکان > هر برنامه با دسترسی موقعیت مکانی را انتخاب کنید > استفاده از مکان دقیق را تغییر دهید. در حال حاضر، این گزینه فقط در اندروید 12 در دسترس است، اما همچنان می توانید با تنظیم مجوز موقعیت مکانی روی فقط در حین استفاده از برنامه مجاز باشد از ردیابی برنامه ها در تمام مدت جلوگیری کنید.

5. نصب برنامه های ناشناخته

لازم نیست همه برنامه ها از Play Store تهیه شوند و همه برنامه های خارج از برنامه رسمی گوگل نیز خطرناک نیستند. بعضی از برنامه های پرطرفدار در سایت های دیگری قرار دارند و این به این معنی است که شما شاید لازم باشد یک فایل APK را از یک منبع متفاوت بگیرید که برای این کار باید تنظیمات نصب برنامه ناشناخته را در دستگاه اندروید خود فعال کنید.

اندروید به شما امکان می دهد کنترل کنید کدام برنامه های ناشناخته را نصب کند، اما مهم است که فایل های APK را فقط از منابع معتبر یا قابل اعتماد دریافت کنید. این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما مخازن آنلاین متعددی وجود دارند که ممکن است مسئولیت برنامه های منتشر شده خود را برعهده نگیرند. به هر حال برای این کار به تنظیمات > برنامه ها > Chrome/app > نصب برنامه های ناشناخته > فعال کردن بروید. از طرف دیگر، ممکن است هنگام ضربه زدن روی APK دانلود شده یک پنجره بازشو ببینید که از شما می خواهد تنظیمات را برای نصب یک برنامه فعال کنید.

6. همه سنسور ها را غیرفعال کنید

اینکه بتوانید فوراً همه حسگر های گوشی خود را با یک ضربه غیرفعال کنید برای همه مفید نیست، اما همچنان برای حفظ حریم خصوصی و آرامش خاطر بیشتر عالی است. ما هنوز مطمئن نیستیم که چرا، اندروید این کلید را پنهان می نماید تا دسترسی به میکروفون، دوربین، GPS شما را در گزینه های Developer مسدود کند. برخلاف اضافه کردن یک کلید دیگر به تنظیمات سریع، ابتدا باید چند کار را انجام دهید. به تنظیمات > گزینه های برنامه نویس > کاشی های توسعه دهنده تنظیمات سریع > سنسور ها خاموش، بروید. حالا سایه اعلان ها را باز کنید و روی دکمه ویرایش ضربه بزنید. از اینجا می توانید کلید Sensors Off را اضافه کنید تا بتوانید میکروفون، دوربین، GPS، شتاب سنج، ژیروسکوپ و سایر حسگر های سخت افزاری را با یک ضربه سریع غیرفعال کنید.

7. زیرنویس زنده

تماشای ویدیو ها با تلفن و در محیط های پر سر و صدا یا حتی به زبان های خارجی می تواند مشکل باشد. به لطف کوشش های مداوم گوگل برای بهبود دسترسی به Live Caption، اندروید زیرنویس های هم زمان را برای هر رسانه در حال پخش در بیشتر دستگاه هایی که به اندروید 10 به بالا نصب نموده اند، ارائه می نماید. اگرچه اجرای این زیرنویس ها به عهده سازنده محتوا است، اما باید با بیشتر محتوای ویدیویی در دسترس باشد. این ویژگی از نظر موقعیت مکانی از دستگاهی به دستگاه دیگر فرق دارد، اما برای فعال کردن تنظیمات در دستگاه اندروید خود، به تنظیمات > دسترسی > توضیح زنده بروید. می توانید زیرنویس ها را برای جلوگیری از فحاشی، حتی شخصی سازی کنید. در دستگاه های Pixel و Samsung، با ضربه زدن روی کلید های فیزیکی صدا، یک جابجایی سریع برای فعال یا غیرفعال کردن سریع زیرنویس زنده در زمانی که احتیاج به دسترسی دارید، ظاهر می گردد.

8. قابلیت Nearby Share

هواداران اپل دارای AirDrop خارق العاده برای اشتراک گذاری سریع فایل ها از تلفن به تلفن یا تلفن به مک هستند، اما در اندروید، Nearby Share را داریم. این قابلیت کاملاً گسترده نیست، اما راهی یکپارچه برای ارسال فایل ها از یک دستگاه به دستگاه دیگر است. بعلاوه برای هر تلفن یا تبلتی که اندروید 6.0 یا بالاتر دارند در دسترس است و فقط باید فعال گردد. برای این کار Settings > Google > Devices and sharing > Nearby Share > Enable را باز کنید. از اینجا، می توانید تنظیمات ویژگی Nearby Share مانند نام دستگاه، حساب Google که می خواهید به آن مرتبط شوید و قابلیت مشاهده دستگاه را تغییر دهید.

9. قفل کردن دکمه پاور

مواقعی وجود دارد که می خواهید فوراً تلفن خود را قفل کنید و مواقعی نیز وجود دارد که دوست دارید آن را باز بگذارید، مانند زمانی که در خانه هستید. اگرچه این ویژگی به طور پیش فرض در بیشتر تلفن ها فعال است، اما ممکن است بخواهید برای انعطاف پذیری بیشتر، آن را در Google Pixel خود تنظیم کنید. به تنظیمات > امنیت > قفل صفحه > دکمه پاور فورا قفل می گردد، بروید و آن را فعال یا غیرفعال کنید. با غیرفعال شدن این تنظیم، گوشی اندرویدی شما چند ثانیه طول می کشد تا کاملا قفل گردد. این بدان معناست که شما یک پنجره کوتاه دارید که در آن ضربه زدن یا دسترسی به تلفن شما احتیاجی به پین، الگو یا اطلاعات بیومتریک ندارد. فعال کردن آن، اما همه چیز را مانند قبل نگه می دارد که به محض فشار دادن دکمه روشن/خاموش قفل می گردد.

10. حساسیت لمسی را افزایش دهید

از آنجایی که قیمت گوشی های هوشمند افزایش یافته است، مردم کوشش زیادی می نمایند تا از آن ها محافظت نمایند. ممکن است یک محافظ صفحه نمایش بر روی گوشی خود اعمال کنید، اما این می تواند پاسخگویی نمایشگر گوشی هوشمند شما را کاهش دهد. بعلاوه اگر در کشوری زندگی می کنید که ممکن است هنگام استفاده از گوشی هوشمند خود دستکش بپوشید نیز با چنین معزلی روبرو می شوید. برای رهایی از این مشکل باید بدانید که می توانید حساسیت لمسی گوشی خود را افزایش دهید. برای فعال کردن آن به، تنظیمات > نمایشگر > افزایش حساسیت لمسی، بروید. توجه به این نکته مهم است که اگرچه این ویژگی یاری می نماید، اما ممکن است مسائل اصلی نمایشگر را که ممکن است با آن روبرو شوید حل نکند.

منبع: 9to5google

ترجمه: مصطفی جرفی-خبرنگاران

منبع: فرارو
انتشار: 27 بهمن 1400 بروزرسانی: 27 بهمن 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1974

به "10 ترفند ساده برای مجذوب کننده تر کردن گوشی اندرویدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 ترفند ساده برای مجذوب کننده تر کردن گوشی اندرویدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید