3000بیمار خاص در آذربایجان غربی تحت پوشش بیمه سلامت هستند

به گزارش مجله آی سیب، نادر نان بخش عصر پنجشنبه در تبادل نظر با خبرنگاران با بیان اینکه هم اکنون تعداد بیمه شدگان بیمه سلامت در استان یک میلیون و 984 هزار نفر است اضافه کرد: از این تعداد 2 هزار و 984 نفر از بیمه شدگان این بیمه بیمار خاص هستند و از خدمات بیمه سلامت استفاده می نمایند.

3000بیمار خاص در آذربایجان غربی تحت پوشش بیمه سلامت هستند

وی با بیان اینکه ماهانه ماهانه 40 میلیارد ریال یاری هزینه به بیماران خاص پرداخت می گردد ادامه داد: بیمه سلامت به طور متوسط برای هر نفر از بیماران خاص ماهانه 15 میلیون ریال هزینه درمان پرداخت می نماید و با این آمار حدود هفت درصد کل هزینه های بیمه سلامت مختص بیماران خاص است.

ناسخش بخش با بیان اینکه سال جاری بیماران خاص در استان 19 مورد افزایش پیدا نموده است گفت: بیشتر مربوط به گروه بیماران ام اس، دیالیز و پیوند، تالاسمی و هموفیلی در رتبه های بعدی قرار دارند.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی افزود: فرایند نسخه نویسی الکترونیک جاری شده در هر استان یک شهر به عنوان پایلوت قرار گرفته که در استان ما شهرستان نقده به عنوان پایلوت در استان انتخاب شده است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون بیشترین بیماری ها را در غیر واگیر داریم که مربوط به نحوه تغذیه و زندگی افراد است گفت: 1260 مورد مؤسسه طرف قرارداد بیمه سلامت در استان وجود دارد که در سال جدید نیز 92 مؤسسه دیگر به این تعداد اضافه نموده خواهد شد.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی گفت: 59 دفتر پیشخوان طرف قرار داد بیمه سلامت برای خدمات صدور تعویض تمدید المثنی در استان وجود دارد که ماهانه 85 هزار دفترچه بیمه چاپ و تحویل داده می گردد.

وی اضافه نمود: تمامی افراد می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد بیمه سلامت و با پرداخت 10 هزار ریال صاحب دفترچه بیمه شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 171

به "3000بیمار خاص در آذربایجان غربی تحت پوشش بیمه سلامت هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3000بیمار خاص در آذربایجان غربی تحت پوشش بیمه سلامت هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید