آب یخ، چطور جان سینا را گرفت؟

به گزارش مجله آی سیب، سینا بر اثر خوردن آب یخ جان باخت خبر تلخی که خیلی زود سرتیتر اخبار شد. حالا بعد از چهار روز سراغ خانواده اش رفتیم و پسردایی اش جزئیات مرگ پسر نوجوان را هنگام چیدن نخود تشریح کرد.

آب یخ، چطور جان سینا را گرفت؟

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، وقت برداشت محصول نخود فرارسیده بود و خانواده سرزرد همراه یکی دیگر از اقوام شان تصمیم گرفتند برای برداشت به مزرعه خود در روستای دیگری بروند. هوای بوکان از چند روز پیش به شدت گرم شده بود و برای همین آنها ظرف حاوی یخ و آب همراه خود برداشتند، بی خبر از این که حادثه ای مرگبار در شرف وقوع است.

جمشید نیک دوست، پسردایی سینا از روز حادثه به خبرنگارجام جم می گوید:روز حادثه اعضای خانواده عمه ام به زمین کشاورزی شان رفتند. آنها خودشان در بوکان زندگی می نمایند اما مزرعه شان در روستای کانی پانکه است. محصول نخود را نمی توان با کمباین برداشت کرد و حتما باید با استفاده از نیروی انسانی و دست اقدام به برداشت نخودها کرد. ساعت 9 صبح بود که آنها صبحانه شان را خوردند تا انرژی کافی برای کار در زمین داشته باشند. بعد از خوردن صبحانه همگی به زمین رفتند و مشغول کار شدند.

بعد از مدتی، سینا که 16سالش بود، تشنه اش شد و از مادرش درخواست آب کرد و او هم گفت آب خنک داخل پارچ زیر درخت است. سینا یک لیوان آب یخ نوشید و چند دقیقه بعد به مادرش گفت سرش کمی درد می نماید. مادرش هم به او گفت برود و زیر سایه درخت کمی بخوابد و استراحت کند تا سردردش برطرف گردد. سینا هم همین کار را انجام داد. نیم ساعت بعد سینا از جایش بلند شد و گفت حالش نسبت به قبل بهتر شده و می تواند کار کند.

سینا مشغول کار شد اما روحش خبر نداشت دقایق زیادی از عمرش باقی نمانده است:سینا نیم ساعت کارکرد و بعد یک دفعه وسط بوته های نخود از حال رفت. پدر و مادرش به شدت وحشت نموده بودند و سعی کردند با پاشیدن آب یخ به سروصورت سینا او را به هوش بیاورند اما شرایط جسمی سینا بدتر از آن چیزی بود که با پاشیدن قطرات آب به هوش بیاید. برای همین پدر سینا همراه بقیه سوار ماشین شد و حوالی ساعت11صبح همگی به سمت بیمارستان حرکت کردند. پدر و مادر و برادر سینا به شدت نگران سلامت او بودند و مادر بی قراری می کرد اما باوجود کوشش های پدر به موقع نتوانستند به بیمارستان برسند و متاسفانه پسرعمه ام در میانه راه فوت شد. پزشکی قانونی هم سینا را معاینه کرد و گفت او به دلیل نوشیدن آب خیلی سرد جانش را از دست داده است. من بارها دیده ام که پزشکان به مردم هشدار داده اند از نوشیدن آب خیلی سرد خودداری نمایند تا سلامت شان به خطر نیفتد اما هوا این روزها به شدت گرم است و خیلی ها برای فرار از گرما و تشنگی آزاردهنده اش اقدام به نوشیدن آب یخ می نمایند که در این میان بعضی جان شان را از دست می دهند و پسرعمه من هم متاسفانه یکی از همین افراد بود.

لیلا حسین زاده - حوادث روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1718

به "آب یخ، چطور جان سینا را گرفت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب یخ، چطور جان سینا را گرفت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید