آخرین اخبار درباره کشتی به گل نشسته ایران در سنگاپور

به گزارش مجله آی سیب، بدنه کشتی آسیب دیه است و اقدامات لازم برای رفع مشکل در حال انجام است.

آخرین اخبار درباره کشتی به گل نشسته ایران در سنگاپور

به گزارش مجله آی سیب، رئیس سازمان بنادر و دریانوردی گفت: آسیب وارد شده به کشتی باری ایرانی در تنگه سنگاپور به دلیل به گل نشستن بوده و اقدامات لازم برای بررسی این سانحه و نجات این کشتی در دستور کار قرار گرفته است.

محمد راستاد در گفت وگو با ایسنا درباره به گل نشستن و آسیب دیدن کشتی باری ایرانی در تنگه سنگاپور و جزئیات آن اظهار کرد: بر اساس آخرین اطلاعات رسیده، کشتی باری ایرانی مورد نظر که متعلق به شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بوده است، در تنگه هرمز از جهت منحرف شده و به گل نشسته و طبیعتاً بدنه کشتی آسیب دیده اما خوشبختانه هیچ مسئله ای برای خدمه کشتی و نیروی انسانی آن به وجود نیامده است.

  • کشتی باری ایران در آب های سنگاپور به گل نشست

وی اضافه کرد: اقدامات لازم برای بررسی میزان خسارت و چگونگی اقدام برای رفع مشکل این کشتی از سوی شرکت مالک در حال انجام است.

رییس سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: کمیته رسیدگی نیز پس انجام و تکمیل عملیات نجات بررسی خودش را درباره چرایی وقوع این حادثه شروع می کند و پس از معین شدن نتیجه حادثه، آن را با جزییات اعلام خواهیم کرد.

راستاد در پاسخ به سوالی درباره اینکه با توجه به اینکه تصاویر منتشر شده از این حادثه نشان می دهد کشتی دیگری کنار این کشتی ایرانی حضور داشته است آیا مباحث مطرح شده درباره آسیب وارد شده از طریق کشتی خارجی را تایید می کنید یا خیر؟ گفت: بر اساس اطلاعات بدست آمده، خمش ایجاد شده در بدنه کشتی و آسیب قابل مشاهده در تصاویر منتشر شده ناشی از به گل نشستن آن بوده است اما جزییات میزان خسارت و علل و عوامل حادثه پس از بررسی تیم سوانح اطلاع رسانی خواهد شد.

وی با بیان اینکه شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با خدمه کشتی باری ایرانی ارتباط برقرار کرده اند، ادامه داد: در حال حاضر اولویت با عملیات نجات کشتی است که همچنان در محل مورد نظر بوده و به گل نشسته است. برای عملیات نجات از تیم نجات بومی استفاده خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1043

به "آخرین اخبار درباره کشتی به گل نشسته ایران در سنگاپور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین اخبار درباره کشتی به گل نشسته ایران در سنگاپور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید