آخرین شرایط تجلیل از مدال آوران سال 97، دغدغه همیشگی پابرجاست!

به گزارش مجله آی سیب، به گزارش خبرنگار مهر، تجلیل از ورزشکاران برنامه ای است که وزارت ورزش طبق آئین نامه مصوب و برای تقدیر از مدال آوری نمایندگان ایران در رویدادهای مختلف آسیایی و جهانی انجام می دهد.

آخرین شرایط تجلیل از مدال آوران سال 97، دغدغه همیشگی پابرجاست!

البته تامین بودجه لازم برای پرداخت پاداش مدال آوران که تا پیش از این به صورت سکه انجام می شد، بعضاً باعث تاخیر در برگزاری مراسم می شد کما اینکه خردادماه سال 97 پرداخت پاداش مدال آوران سال های 95 و 96 به صورت همزمان و در یک مراسم واحد انجام شد.

البته آخرین مراسم ویژه تقدیر از مدال آوران رشته های مختلف خردادماه امسال و در قالب ضیافت افطار رئیس جمهور برگزار گردید. این مراسم اما ویژه ورزشکاران مدال آور در بازی های آسیایی و پاراآسیایی 2018 اندونزی بود که اتفاقاً به خاطر چگونگی برگزاری با نقدها زیادی هم همراه بود چرا که در جریان خودِ مراسم هیچ تقدیری از مدال آوران صورت نگرفت و در نهایت هم معادل ریالی سکه های وعده داده شده در اختیار آنها نهاده شد.

در هر صورت اینکه سایر ورزشکاران مدال آور در طول سال 97 پاداش سکونشینی خود در میادین بین المللی مختلف را هنوز دریافت نکرده اند چه برسد به ورزشکارانی که امسال و در رشته های مختلف صاحب مدال شده اند.

با این حال وزارت ورزش هنوز برنامه مصوبی برای برگزاری مراسم تقدیر و پرداخت پاداش مدال آوران ندارد. این موضوع را مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش به خبرنگار مهر اعلام نمود.

وی گفت: اولین مراسم تقدیری که وزارت ورزش برگزار کند، ویژه مدال آوران سال 97 خواهد بود. برآورد لازم در خصوص میزان بودجه ای که برای تقدیر از این مدال آوران احتیاج است هم صورت گرفته اما هنوز رقم مورد احتیاج تامین نشده است.

معاون وزیر ورزش از اعلام رقم پیش بینی شده برای تقدیر از قهرمانان سال گذشته امتناع کرد اما گفت: قاعدتاً رقم بالایی احتیاج است و تا زمانیکه تامین نگردد، برنامه ای برای برگزاری مراسم تقدیر نخواهیم داشت.

علی نژاد در پاسخ به این پرسش که با این اوصاف امسال مراسم تقدیری برگزار نخواهد شد؟، گفت: تا به امروز بودجه لازم برای تقدیر از قهرمانان سال 97 در وزارت ورزش تامین نشده است. البته که به فکر هستیم و پیگیر موضوع هم هستیم. به محض تامین بودجه برای برگزاری مراسم و پرداخت پاداش قهرمانان اقدام می گردد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش همچنین در خصوص تقدیر از مدال آوران امسال گفت: باید سال به سرانجام برسد تا بتوانیم در خصوص تعداد مدال آوران و بودجه لازم برای پاداش آنها جمع بندی کامل داشته باشیم. مراسم تقدیری که در اولین فرصت برگزار گردد به مدال آوران سال 97 - جز بازی های آسیایی و پاراآسیایی - اختصاص دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 840

به "آخرین شرایط تجلیل از مدال آوران سال 97، دغدغه همیشگی پابرجاست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط تجلیل از مدال آوران سال 97، دغدغه همیشگی پابرجاست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید