اعمال بازنگری در شیوه نامه انتخابی المپیک توکیو

به گزارش مجله آی سیب، کمیته بین المللی المپیک، بازنگری در شیوه نامه انتخابی توکی و2020 که در سال 2017 مورد تایید هیات اجرایی قرارگرفت، بدلیل شیوع گسترده و پاندمی ویروس کرونا صورت پذیرفته است.

اعمال بازنگری در شیوه نامه انتخابی المپیک توکیو

بر اساس بازنگری انجام شده، تغییرات اعمال شده در هر یک از محورهای مربوط به المپیک توکیو به این توضیح است:

رقابت های انتخابی

* آخرین مهلت برگزاری انتخابی ها نهایتاً تا پیش از 29 ژوئن می باشد.

* ورودی نهایی رشته های ورزشی 5 جولای خواهد بود.

* بازنگری در شیوه انتخابی می بایست با سرعت بیشتر بمنظور اطمینان بخشی به ورزشکاران و کمیته های ملی المپیک صورت پذیرد.

اختصاص سهمیه ها

* ورزشکاران و کمیته های ملی المپیک که قبلاً سهمیه المپیک را کسب نموده اند، با وجود به تعویق افتادن بازی ها، سهمیه را حفظ می نمایند. - درمجموع 57 درصد از کل سهمیه ورزشکاران تا به امروز اختصاص یافته است و تقریباً 5000 سهمیه باقی مانده است.

* در برخی موارد، سهمیه انتخابی المپیک توسط کمیته ملی المپیک یک کشور به دست می آید و در موارد دیگر مستقیماً توسط یک ورزشکار؛ در همه موارد و طبق منشور المپیک، کمیته ملی المپیک مربوطه حق انتخاب ورزشکاران را برای حضور در مسابقات المپیک توکی و2020 دارد.

* اولویت، راستا انتخابی برای هر رشته است. این اصل فدراسیون های جهانی را ترغیب می نماید تا با جایگزین کردن فرصت های از دست رفته برای تخصیص سهمیه با همان تعداد رویدادها، رویکردی مشابه را دنبال نمایند.

* با توجه به سناریویی که تخصیص سهمیه بر اساس رتبه بندی آن صورت می گیرد، فدراسیون های جهانی اختیار مشخص مهلت و رتبه بندی جدید دارند. کمیته بین المللی المپیک حساسیت چنین تصمیماتی را درک می نماید لذا، یک تعادل ورزشی بین حفاظت از ورزشکارانی که بر اساس مهلت های پیشین انتخابی توکی و2020 نزدیک به کسب سهمیه بوده اند و ایجاد زمینه حضور برترین ورزشکاران برای انتخاب و حضور در سال 2021 می بایست برقرار شود.

* فدراسیون های بین المللی و فدراسیون های متبوع ملی و کمیسیون های ورزشی ملزم به رسیدن به تفاهم و توافق در مورد بهترین تصمیم هستند.

احراز صلاحیت

* مطابق با این اصل که ورزشکارانی که در بازی های المپیک توکیو صلاحیت خود را حفظ نموده اند واجد شرایط باقی بمانند، امکان پذیر است. فدراسیون های جهانی در صورت احتیاج اجازه دهند ورزشکارانی که واجد شرایط در سال 2020 هستند، واجد شرایط برای حضور در رقابت ها در سال 2021 باشند. تنها استثنا در صورتی خواهد بود که این اولویت بندی سنی خطر ایمنی و یا پزشکی ورزشکاران را تهدید کند.

* با توجه به معیارهای واجد شرایط بودن برای محدوده سنی پایین، در صورت وجود، IOC صلاحیت کامل IF ها را برای ارزیابی صلاحیت آن دسته از ورزشکارانی که در ژوئیه سال 2020 واجد شرایط نیستند اما در سال 2021 با محدوده سنی پایین تر نزدیک می شوند، به رسمیت می شناسد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 961

به "اعمال بازنگری در شیوه نامه انتخابی المپیک توکیو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال بازنگری در شیوه نامه انتخابی المپیک توکیو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید