انعقاد تفاهم نامه همکاری میان اداره کل زندان ها و جهاد دانشگاهی استان بوشهر

به گزارش مجله آی سیب، خبرنگاران/بوشهر نشست انعقاد تفاهم نامه همکاری میان اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی و جهاد دانشگاهی استان بوشهر برگزار گردید.

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان اداره کل زندان ها و جهاد دانشگاهی استان بوشهر

رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر در این نشست عنوان نمود: در حوزه های آموزش، پژوهش و سایر توانمندی های جهاد دانشگاهی آماده همکاری و تعامل و خدمات دهی هستیم.

علی احمدی زاده با اشاره به سوابق آموزشی، پژوهشی و فرهنگی جهاد دانشگاهی اظهار کرد: اعتقاد ما بر پژوهش های کاربردی و نه پژوهش های کتابخانه ای است تا بتوانیم به قشری که باید و جامعه هدف خود خدمات لازم را ارائه بدهیم.

وی اضافه نمود: تشکیل کارگروه های علمی و تخصصی با هدف آموزش صحیح، پژوهش کاربردی و همچنین اقدامات فرهنگی موثر در حوزه های مختلف مورد نظر می تواند در راستای اهداف عالی سازمانی بسیار مثمر ثمر واقع گردد.

استفاده از ظرفیت های دانشگاهی برای توانمندسازی نیروی انسانی

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان بوشهر با تاکید بر استفاده از ظرفیت های دانشگاهی گفت: منابع انسانی سرمایه اصلی ما هستند و هر چقدر که نیروی انسانی ما دانش، علم و مهارت بیشتری در حوزه تخصصی خود داشته باشد می تواند در راستای اجرای سیاست قوه قضائیه یعنی پیشگیری از جرم پیروز تر عمل کند.

سید قاسم طباطبایی مهر با بیان اینکه خانواده زندانیان در معرض آسیب های مختلفی هستند، ادامه داد: بین 85 تا 90 درصد زندانیان استان بوشهر بومی و تقریبا 60% سرپرست خانوار هستند که وقتی سرپرست خانواده وارد زندان می گردد در درجه اول معیشت آن خانواده و اقتصاد و به تبع آن دیگر موارد تحت تاثیر قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه هدف ما این است که خانواده ها دچار آسیب نشوند، ادامه داد: متاسفانه در حوزه های تاسیساتی و زیربنایی و خدماتی بهره گیری لازم از نیروی انسانی صورت نگرفته است.

این مسئول شرح داد: در مدت اخیر و با شیوع کرونا، 40 درصد زندانی ها از امکان مرخصی استفاده کردند، زندانی ها بنا بر تفاهم نامه با مرکز بهداشت قبل از بازگشت به زندان به آزمایشگاه معرفی شده و از آنها تست کرونا گرفته می گردد و پس از اخذ گواهی سلامت مجددا به زندان مراجعه می نمایند.

مدیرکل زندان های استان بوشهر با ابراز خوشحالی از فراهم شدن امکان همکاری با مجموعه جهاد دانشگاهی در استان بوشهر گفت: در حوزه های مختلف یاد شده از ظرفیت بالای جهاد دانشگاهی استفاده خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1054

به "انعقاد تفاهم نامه همکاری میان اداره کل زندان ها و جهاد دانشگاهی استان بوشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انعقاد تفاهم نامه همکاری میان اداره کل زندان ها و جهاد دانشگاهی استان بوشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید