این لکه جان سخت را با 7 روش راحت پاک کنید

به گزارش مجله آی سیب، فرقی نمی کند که چطور خودتان را زخمی نموده اید، درهرصورت باید هرچه سریع تر به فکر راه حل باشید. قبل از خشک شدن لکه خون به سادگی می توانید آن را پاک کنید، اما متاسفانه بعد از 24 ساعت تقریبا هیچ چیز برای پاک کردن لکه خون موثر نیست.

این لکه جان سخت را با 7 روش راحت پاک کنید

پاک کردن لکه خون به راحتی با موادی که در هر خانه ای وجود دارد، امکان پذیر است. البته اگر قبل از خشک شدن اقدام کنید، نتیجه بهتری می گیرید. با خبرنگاران همراه باشید تا با 7 ماده ای که در پاک کردن لکه خون موثر هستند، آشنا شوید.

سرکه

سرکه یکی از موثرترین راهکارها برای پاک کردن لکه خون است. قبل از خشک شدن خون مقداری سرکه سفید را روی لکه بریزید و 5 تا 10 دقیقه منتظر بمانید. سپس لکه را با یک پارچه یا حوله بشویید. درصورت احتیاج این کار را تکرار کنید.

هیدروژن پراکسید (آب اکسیژنه)

این روش برای پاک کردن لکه خون تازه موثر است. آب اکسیژنه 3 درصد را روی لکه بریزید و با آب بشویید.

آمونیاک

به سادگی می توان لکه عرق، خون و ادرار را با آمونیاک از بین برد. تنها کافی است محلول رقیق شده آمونیاک با آب را روی لباسی که لک شده بریزید و پس از چند دقیقه خیس خوردن، آن را بشویید.

نوشابه

اگر بیرون از خانه هستید و تصادفا زخمی شدید می توانید با استفاده از نوشابه، لکه خون ایجادشده روی لباس تان را پاک کنید. یک بطری نوشابه تهیه کنید و لکه را در آن خیس کنید. برای نتیجه بهتر اجازه دهید که لکه، یک شب در نوشابه بماند.

دبلیو دی 40

یکی دیگر از روش های موثر برای پاک کردن لکه خون استفاده از اسپری روان کار دبلیو دی 40 است. WD-40 را روی لکه اسپری کنید، چند دقیقه منتظر بمانید و سپس پارچه یا لباس لک شده را بشویید. این اسپری باعث می گردد که لکه با شست وشوی ساده، به راحتی پاک گردد. هرچه لکه خون تازه تر باشد، پاک کردن آن نیز ساده تر است. دبلیو دی 40 برای پاک کردن لکه هایی مثل رژ لب، خاک، روغن و جوهر نیز موثر است.

نشاسته ذرت

اگر سریع تر اقدام کنید، نتیجه بهتری می گیرید. لکه خونی که روی لباس یا رومیزی ایجاد شده، به راحتی با این روش پاک می گردد. نشاسته ذرت را با آب مخلوط کنید تا یک ماده خمیری ایجاد گردد. خمیر را روی لکه بریزید و به آرامی مالش دهید. سپس پارچه را درمعرض آفتاب قرار دهید تا خشک گردد. پس از خشک شدن، خمیر خشک شده را از روی پارچه جدا کنید. درصورت احتیاج این روند را دوباره تکرار کنید.

آب شور سرد

پارچه ای که لک شده را به سرعت در آب شور سرد قرار بدهید و بگذارید که 3 الی 4 ساعت خیس بخورد. سپس با کمی مایع لباسشویی آن را بشویید. اگر در حین تمیز کردن لکه لباس تان، سینک ظرفشویی شما کدر شد مطلب تمیز کردن آسان سینک استیل با مواد طبیعی را بخوانید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب 9 نکته برای جلوگیری از آسیب به کمر که باید بدانید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 2 مهر 1401 بروزرسانی: 2 مهر 1401 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 2157

به "این لکه جان سخت را با 7 روش راحت پاک کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این لکه جان سخت را با 7 روش راحت پاک کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید