برخورد بهزیستی تهران با مهدهای کودک ناقض مصوبات کرونایی

به گزارش مجله آی سیب، معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران با تاکید بر اینکه بچه ها ناقلین سالم هستند و اگر کودکی در مهدکودک مبتلا به ویروس کرونا شود ممکن است آن را گسترش دهد، گفت که بهزیستی با مهدهای کودکی که برخلاف مصوبات محدودیت های کرونایی به فعالیت خود ادامه می دهند، برخورد سلبی می کند.

برخورد بهزیستی تهران با مهدهای کودک ناقض مصوبات کرونایی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، مهدی خانکه با اشاره به اینکه پیش از شیوع ویروس کرونا، حدود 800 مهدکودک در استان تهران فعال بودند گفت: به دنبال شیوع ویروس کرونا 20 درصد از این مهدها تعطیل شدند.

وی در ادامه درباره نحوه رصد و پایش فعالیت مهدهای کودک توضیح داد و گفت: به طور کلی سازمان بهزیستی روزانه و به صورت روتین از مهدهای کودک استان تهران بازرسی انجام می دهد، حتی طی چند روز گذشته گزارشی از فعالیت غیر قانونی یکی از مهدهای کودک داشتیم که دستور پلمپ آن صادر شد.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر میزان تخلفات مهدهای کودک فعال در استان تهران در دوره محدودیت های کرونایی اظهار کرد: نحوه فعالیت مهدهای کودک هم مانند بقیه صنوف است؛ ممکن است مغازه هایی باشند که به دلیل مسائل مالی به فعالیت خود ادامه دهند، لذا ممکن است برخی از مهدهای کودک دچار تخلف شوند و برخلاف مصوبات محدودیت های کرونایی به فعالیت خود ادامه دهند.

خانکه تاکید کرد: سازمان بهزیستی استان تهران براساس قانون وظیفه تذکر، اخطار و در برخی مواقع تعطیلی موقت مهدهای کودک را دارد، زیرا اکنون شرایطی وجود دارد که ممکن است در حوزه صنوف جان یک نفر به خطر بیفتد، اما در حوزه مهدهای کودک، بچه ها ناقلین سالم هستند و اگر کودکی در مهد مبتلا به ویروس کرونا شود ممکن است آن را گسترش دهد و خانواده ای را با این بیماری درگیر کند، بنابراین برخورد ما با مهدهای کودک متخلف، برخورد سلبی است و در صورت دریافت گزارشات مردمی و یا بازدیدهای سازمان بهزیستی با مهدهای کودک متخلف، برخورد خواهد شد.

اول آذرماه و بدنبال اعمال محدودیتهای کرونایی، پروانه ثمودی، مسئول دفتر بچه ها بهزیستی استان تهران از تعطیلی مهدهای کودک سه شهرستان تهران، شمیرانات و ری خبر داد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1369

به "برخورد بهزیستی تهران با مهدهای کودک ناقض مصوبات کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد بهزیستی تهران با مهدهای کودک ناقض مصوبات کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید