تاکید مسئولان ورزش ایران بر رعایت منشور المپیک، نامه ای درکار نبود

به گزارش خبرنگاران، سفر مسعود سلطانی فر و سیدرضا صالحی امیری به سوئیس و ملاقات با بعضی مسئولان فدراسیون های جهانی که در راس آنها توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک حضور داشت، باعث مطرح شدن موضوعی شد که طی ماههای گذشته یکی از سوژه های اصلی ورزش ایران بوده است.

تاکید مسئولان ورزش ایران بر رعایت منشور المپیک، نامه ای درکار نبود

هر چند وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک برآیند سفر به سوئیس و ملاقاتهایشان را مثبت ارزیابی کردند اما مصاحبه ای که پس از بازگشت آنها به نقل از توماس باخ در سایت insidethegames منتشر شد، حاشیه هایی را به همراه داشت.

در این مطلب آمده بود: توماس باخ گفت، کمیته بین المللی المپیک، ورزش ایران را محروم ننموده چون کمیته ملی المپیک ایران نامه کتبی داده که سیاست های تبعیض گونه را در رقابت های ورزشی سرانجام خواهد داد. باخ اعلام نموده است که این نامه که از طرف کمیته ملی المپیک ایران به IOC ارسال شده، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ایران آن را امضا نموده اند.

این خبر در شرایطی منتشر شد که پیش از این به خاطر اتفاقاتی که برای سعید ملایی و جودو ایران رقم خورده بود، سیدرضا صالحی امیری و آرش میراسماعیلی در نامه ای به فدراسیون جهانی و کمیته بین المللی المپیک پایبند بودن به منشور المپیک را امضا نموده بودند.

با این حال پس از حضور صالحی امیری و سلطانی فر در سوئیس این موضوع مطرح شده است که آنها با امضا مشترک پای یک نامه این پایبند بودن را دوباره متعهد شده اند. این در حالی است که در گزارش ملاقاتهای توماس باخ که روی خروجی سایت کمیته بین المللی قرار گرفته تاکید شده که در ملاقات توماس باخ با صالحی امیری و سلطانی فر در خصوص مسائل ورزش ایران بحث و تبادل نظر انجام شده است و به موضوع نامه هیچ اشاره ای نشده است.

به نظر می رسد سایتی که خبر امضا مشترک سلطانی فر و صالحی امیری را منتشر نموده آن را با نامه ای که صالحی امیری و میراسماعیلی به کمیته بین المللی المپیک ارائه دادند اشتباه گرفته باشد. هر چند ابهاماتی در این مورد وجود دارد اما طبق تاکید یکی از مسئولان کمیته ملی المپیک، در سفر وزیر ورزش و رئیس این کمیته هیچ نامه ای رد و بدل نشده و امضایی هم صورت نگرفته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 13 اسفند 1398 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 726

به "تاکید مسئولان ورزش ایران بر رعایت منشور المپیک، نامه ای درکار نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید مسئولان ورزش ایران بر رعایت منشور المپیک، نامه ای درکار نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید