ترابیان: برزیل خواستار بازی محبت آمیز با ایران و منتظر پاسخ ما است، هنوز در انتظار پاسخ اعاده دادرسی هستم

به گزارش مجله آی سیب، رئیس پیشین کمیته فوتسال می گوید برزیل خواستار برگزاری بازی محبت آمیز با تیم ملی فوتسال ایران و در انتظار پاسخ فدراسیون فوتبال است.

ترابیان: برزیل خواستار بازی محبت آمیز با ایران و منتظر پاسخ ما است، هنوز در انتظار پاسخ اعاده دادرسی هستم

با تور برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

عباس ترابیان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در مورد شرایط پفراینده محرومیتش و اینکه اعتراض دوباره ای به این رای داشته، گفت: از زمانی که کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال درباره من رای به محرومیت 5 ساله داد، حدود دو سال گذشته است. همان زمان می گفتند این محرومیت را باید به فیفا و AFC ارجاع بدهیم و حتی می گفتند باید پفراینده ای در قوه قضاییه باز گردد که ما خودمان احساس کردیم، شاید جنایتی مرتکب شده ایم. نمی دانم درباره ما (من و کفاشیان) نظر خاصی بوده یا نه، در این خصوص، خدا عالم است، اما کلاهبرداری شرکت MP Silva انگلیسی ثابت شده بود.

وی که همراه با کفاشیان به دلیل عدم دریافت 79 هزار دلار از یک شرکت انگلیسی بابت حق پخش محروم شده است، اضافه نمود: این شرکت نه فقط از ما، بلکه از سنگاپوری ها نیز 3 میلیون دلار کلاهبرداری کرد و این کار را با مالزی هم انجام داد. حتی کلاهبرداری آنها به فوتبال انگلیس، تنیس فرانسه و فدراسیون دنیای هندبال هم رسید و در نهایت مجرم شناخته و از سوی دادگاه عالی انگلیس منحل شده است. همان بازی اول انتخابی جام دنیای 2018 (ایران و گوام در تهران) که پرداخت پول عقب افتاد، به ماجرا شک نموده بودیم و در نهایت هم اعلام کردند شما ایمیلی زده و خواستار واریز پول به فلان حساب شده اید و کپی ایمیل جعل شده را هم برای ما ارسال کردند.

عضو سابق کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال گفت: وقتی متوجه این کلاهبرداری شدیم، از عالی ترین نهاد برخورد با تخلفات سایبری کشور که پلیس فتاست، خواسته شد وارد عمل شوند. آنها نیز ایمیل بنده را زیر و رو کردند و گزارشی که دادند این بود که ایمیل من توسط هکری که از سوی این شرکت انگلیسی استخدام شده بود، هک شده و پلیس فتا هویت این هکر را هم نیجریه ای اعلام نموده است. بنابراین کلاهبرداری آنها بی قید و شرط به اثبات رسید، اما با این حال در مورد ما آن رای بسیار ناعادلانه صادر شد. پس از رای کمیته اخلاق، اعتراض نموده و به کمیته استیناف رجوع کردیم که پس از گذشت یک سال، محرومیت کفاشیان که رئیس بود و شایعه سرپرستی اش در فدراسیون مطرح شده بود، از سه سال به یک سال کاهش پیدا کرد. محرومیت من هم که مرئوس بوده ام، به سه سال کاهش یافت که بار دیگر اعاده دادرسی کردم، اما پس از چند ماه هنوز خبری از تجدید نظر نیست.

وی در مورد اینکه چرا با وجود محرز شدن کلاهبرداری شرکت انگلیسی و متخلف شناخته شدن این شرکت از سوی دادگاه عالی انگلیس فدراسیون فوتبال پیگیر پس دریافت 79 هزار دلار نشد، گفت: کفاشیان همان موقع، هوشنگ مقدس را مامور پیگیری این مسئله کرد تا با وکیلی صحبت کند و متعاقباً اعلام شد که دستمزد وکیل برای پس دریافت این پول، بیشتر از 79 هزار دلار می گردد. پس از آن کفاشیان بنا بر اختیارات خود به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال، تصمیم گرفت به جای شکایت، به وسیله دیگر از جمله فیفا و AFC به این شرکت فشار وارد کند، اما آنها نیز قوی تر از این تصورات بودند و اتفاقی هم رخ نداد.

ترابیان که ریاست کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال را هم به عهده داشته در مورد شرایط تیم ملی فوتسال ایران برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا به خبرنگاران گفت: با توجه به همه گیری ویروس کرونا که مسابقات را به تاخیر انداخت، به همه تیم ها از نظر آمادگی لطمه وارد شد، اما در کشورهای دیگر که رقیب ما هستند، فرایند آماده سازی مجدد بهتر اجرا شده است. من با دوستانم در ژاپن، ازبکستان، تایلند و چین در ارتباط هستم و می دانم که سخت مشغول کار کردن هستند. به دلیل مسائل اقتصادی، دست مان بسته است و این به تیم ملی ضربه می زند. می دانم که آقای پرهیزگار هم سخت مشغول کار کردن است، اما بودجه ای برای هزینه کردن در دست نیست. حتی فرانسوی ها با توجه به ارتباط هایی که من دارم، اعلام نموده بودند حاضرند در یک تورنمنت مشترک با ایران حضور پیدا نمایند و من هم این مسئله را به فدراسیون ارجاع دادم، اما پاسخی ندادند و این پیشنهاد نیز منتفی شد.

وی در واکنش به این مسئله که تیم ملی فوتسال قرار است دو بازی محبت آمیز با ازبکستان داشته باشد، گفت: برای تیمی که مقام سوم دنیا را با خود یدک می کشد، دو بازی محبت آمیز با ازبکستان کافی نیست. باید حمایت بیشتری از تیم ملی فوتسال صورت بگیرد. همین حالا برزیلی ها نیز با من تماس گرفته و اعلام آمادگی نموده اند به ایران بیایند تا سه بازی محبت آمیز با تیم ملی ایران داشته باشند. شاید در کشور خودمان ما بر تجربیات ما تکیه نمی گردد، اما دوستان ما در کشورهای دیگر با پیشنهادها ما را می آزمایند. همانطور که گفتم، اکنون هم برزیلی ها حاضرند در تاریخ توافقی با ما بازی محبت آمیز داشته باشند و منتظر تصمیم فدراسیون فوتبال ایران هستند. فکر می کنم با وجود علاقه کادر فنی و مدیریتی تیم ملی فوتسال، اما توانایی اقتصادی در فدراسیون وجود ندارد و خیلی ها نیز در مجموعه فدراسیون با بخش فوتسال همکاری نمی نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1177

به "ترابیان: برزیل خواستار بازی محبت آمیز با ایران و منتظر پاسخ ما است، هنوز در انتظار پاسخ اعاده دادرسی هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترابیان: برزیل خواستار بازی محبت آمیز با ایران و منتظر پاسخ ما است، هنوز در انتظار پاسخ اعاده دادرسی هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید