ترامپ: فرماندار جورجیا از افشا شدن آرای غیرقانونی جلوگیری می کند!

به گزارش مجله آی سیب، به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز جمعه با انتشار یک پیام در توئیتر نسبت به تأیید رسمی نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در ایالت جورجیا واکنش نشان داد.

ترامپ: فرماندار جورجیا از افشا شدن آرای غیرقانونی جلوگیری می کند!

او در این پیام نوشت: فرماندار جورجیا و وزیر امور داخلی [این ایالت] اجازه بررسی امضاهایی که می تواند صدها هزار رأی غیرقانونی را افشا کرده و به من و حزب جمهوری خواه، دیوید پردو و شاید هم کِلی لئوفلر [سناتورهای جمهوریخواه جورجیا] یک پیروزی بزرگ اعطا کند، خودداری می کنند.

به گزارش خبرنگاران، برد رافنسپرگر وزیر امور داخلی ایالت جورجیا، رسماً جو بایدن دموکرات را پیروز انتخابات در این ایالت کلیدی مطرح نمود.

وی که خود از حامیان جمهوریخواه دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا است، بعد از سرانجام بازشماری دستی آرا که به درخواست کارزار انتخاباتی جمهوریخواهان اجرا شده بود؛ گفت: آمار و ارقام منعکس کننده خواست مردم هستند و نه تصمیم دادگاه یا دفتر من.

وی در ادامه افزود: 24 هزار نفر از طرفداران ترامپ از حضور در انتخابات پستی امتناع کردند؛ زیرا رئیس جمهور به آن ها گفته بود که این روش ایمن نیست. اما این افراد به صورت حضوری هم رأی ندادند. او می توانست دستکم 10 هزار رأی [بیشتر] داشته باشد. او در واقع پایگاه رأی خود را سرکوب کرد و تحت فشار قرار داد.

با اتمام بازشماری آرای ایالت جورجیا، تمامی 16 رأی الکترال این ایالت نصیب جو بایدن، رقیب دموکرات ترامپ و نامزد مدعی پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد.

به این ترتیب، آرای الکترال جو بایدن به 306 رأی رسید و این در حالی است که آرای الکترال ترامپ 232 رأی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1345

به "ترامپ: فرماندار جورجیا از افشا شدن آرای غیرقانونی جلوگیری می کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: فرماندار جورجیا از افشا شدن آرای غیرقانونی جلوگیری می کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید