حساب ترامپ در اینستاگرام و فیس بوک مسدود باقی می ماند

به گزارش مجله آی سیب، با رای هیأت نظارت شرکت فیس بوک، حساب های کاربری رئیس جمهور سابق آمریکا که بعد از حادثه حمله به کنگره مسدود شده بود، همچنان مسدود خواهد ماند.

حساب ترامپ در اینستاگرام و فیس بوک مسدود باقی می ماند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران بر اساس تصمیم امروز (چهارشنبه) هیأت نظارت مستقل شرکت فیس بوک، حساب کاربری دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا در فیس بوک و اینستاگرام که در پی حادثه حمله به کنگره آمریکا در روز ششم ژانویه تعلیق شده بود، همچنان مسدود می ماند.

تصمیمی که به نوشته نشریه آمریکایی فایننشال تایمز احتمالاً با واکشن تند جمهوری خواستار روبرو خواهد شد.

بنابر تصمیم این گروه، فیس بوک باید ظرف شش ماه آینده درباره مسدود ماندن همیشگی حساب ترامپ در این رسانه اجتماعی تصمیم گیری کند. هیأت نظارت از تصمیم فیس بوک برای تعلیق حساب ترامپ حمایت کرد، اما در عین حال اضافه نمود تعلیق نامحدود در سیاست های این رسانه اجتماعی تعریف نشده و باید ظرف شش ماه معین تکلیف گردد.

به گفته این نهاد نظارتی، پست های ترامپ در روز ششم ژانویه هم در فیس بوک و هم در اینستاگرام مقررات مربوط به تشویق خشونت را نقض کرد.

در بیانیه این گروه آمده است: در زمان انتشار پست های ترامپ، خطر واضح و فوری آسیب وجود داشت و سخنان او در حمایت از کسانی که در شورش شرکت داشتند، اقدامات خشونت آمیز آن ها را مشروع می کرد. آقای ترامپ، به عنوان رئیس جمهور نفوذ بسیار زیادی داشت. دامنه پست های او گسترده بود و 35 میلیون دنبال نماینده در فیس بوک و 24 میلیون دنبال نماینده در اینستاگرام داشت.

فیس بوک و اینستاگرام که به شرکت فیس بوک تعلق دارد هجدهم دی ماه حساب های کاربری ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا را به طور نامحدود مسدود کردند. مارک زاکربرگ رئیس شرکت فیس بوک در شرح این اقدام گفته بود ترامپ از این بستر برای تحریک به اقدام خشونت آمیز علیه دولت انتخاب شده به وسیله دموکراتیک استفاده نموده است.

علاوه بر آن، توییتر، یوتیوب و اسنپ چت هم تصمیم گرفتند تمامی صفحات رئیس جمهور سابق آمریکا در این شبکه های اجتماعی را مسدود نمایند. توییتر اعلام نموده که صفحه ترامپ در این شبکه اجتماعی برای همواره مسدود شده است.

بعد از اعمال این محدودیت ها و خاموش شدن صدای ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا شامگاه سه شنبه از راه اندازی شبکه اجتماعی خود با نام From the Desk of Donald J. Trump اطلاع داد.

ترامپ با انتشار ویدئویی، این شبکه اجتماعی جدید را مکانی برای صحبت آزادانه و ایمن توصیف نموده است.

وی با خواندن متنی در این پیغام ویدیویی گفت: در زمان سکوت و دروغ ها، چراغی از آزادی سر بر می آورد.

بر اساس گزارش ها، این شبکه اجتماعی، فرصتی را برای رئیس جمهور سابق آمریکا فراهم می آورد تا پیغام ها، تصاویر و ویدئو هایی را منتشر کند.

هواداران ترامپ قادر خواهند بود تا به انتشار مطالب وی در دیگر شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک و توییتر بپردازند. البته شبکه اجتماعی ترامپ این امکان را برای بازدیدگنندگان فراهم نمی آورد که به پاسخ دادن زیر مطالب منتشر شده بپردازند و ارتباط یک طرفه خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1700

به "حساب ترامپ در اینستاگرام و فیس بوک مسدود باقی می ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حساب ترامپ در اینستاگرام و فیس بوک مسدود باقی می ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید