ترامپ از دادگاه ها خواست مانع شمارش آرا بعد از سوم نوامبر شوند

به گزارش مجله آی سیب، رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه از دادگاه های فدرال خواسته مانع شمارش آرا بعد از روز برگزاری انتخابات شوند.

ترامپ از دادگاه ها خواست مانع شمارش آرا بعد از سوم نوامبر شوند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ادامه اظهارات خود در راستای تشکیک در نتیجه انتخابات ریاست جمهوری روز آدینه از دادگاه های فدرال خواست مانع کش دادن شمارش آرا توسط بعضی ایالت ها شد.

ترامپ در جلسه ای که با حضور نمایندگان تجاری در لاس وگاس برگزار گردید گفت: امیدوارم دادگاه ها اجازه ندهند بعضی ایالت ها [شمارش آرا]بعد از سوم نوامبر را کش دهند.

زمان اعلام انتخابات در انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا به یکی از مسائل حساس این کشور تبدیل شده است.

ترامپ پیش از این در ماه مرداد هم گفته بود که نتیجه انتخابات باید همان شب سوم نوامبر اعلام گردد. او روز 10 مرداد در توئیتر نوشت: باید نتیجه انتخابات را شب انتخابات بدانیم، نه روزها، ماه ها یا حتی سال ها بعد. ما برنده انتخابات 2020 خواهیم بود. آمریکا را باعظمت کنیم.

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه اسبق آمریکا هم به جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری این کشور توصیه نموده در شب سوم نوامبر، صرفنظر از هر اتفاقی که در انتخابات می افتد شکست را نپذیرد.

این مسئله از آن جهت حائز اهمیت است که بعضی از کارشناسان این احتمال را مطرح نموده اند که ترامپ ممکن است بخواهد در شب انتخابات اعلام پیروزی کند.

ناظران احتمال می دهند در حالتی که جو بایدن برنده انتخابات ریاست جمهوری امسال باشد باز هم این احتمال وجود دارد که ترامپ در شب سوم نوامبر از حاشیه فزونی در برابر نامزد حزب دموکرات برخوردار باشد.

این تحلیل بر این اساس مطرح شده که شمارش آرای پستی زمان بر خواهد بود و کسانی که این روش را برای رأی دادن انتخاب می نمایند بیشتر محتمل است هوادار بایدن باشند تا ترامپ.

به همین دلیل، هیلاری کلینتون، وزیر خارجه اسبق آمریکا روز 4 شهریورماه گفت: ممکن است نتیجه روز برگزاری انتخابات حاکی از فزونی ترامپ با اندکی اختلاف باشد. کلینتون گفت در چنین شرایطی جو بایدن نباید تحت هیچ شرایطی شکست را بپذیرد، چون به نظر من اعلام نتایج طول خواهد کشید.

در آمریکا نگرانی های زیادی از احتمال امتناع دونالد ترامپ برای کناره گیری از قدرت در صورت باخت در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر (آبان ماه) مطرح شده است.

چند وقت پیش جو بایدن کا گفته بود چنانچه ترامپ نتیجه انتخابات را نپذیرد، ارتش او را از کاخ سفید خارج خواهد نمود.

دونالد ترامپ در نظرسنجی ها از رقیبش جو بایدن عقب است و از مدت ها قبل سیگنال هایی را صادر نموده که ممکن است نتیجه انتخابات را نپذیرد. او بار ها از برگزاری رأی گیری ها به صورت پستی انتقاد نموده و نوشته این رأی گیری ها به تقلب منجر می گردد.

او به عنوان مثال چند وقت پیش در توئیتر نوشت: با برگزاری انتخابات به صورت پستی (نه رأی گیری غیابی که خوب است)، انتخابات 2020، نادرست ترین و متقلبانه ترین انتخابات در تاریخ خواهد بود. شرم بزرگی برای ایالات متحده به بار خواهد آورد. انتخابات را تا روزی که مردم بتوانند به صورت مناسب، سالم و ایمن رأی بدهند به تأخیر بیندازیم؟

اظهاراتی از این دست نگرانی محافل کارشناسی در آمریکا را به همراه داشته و یک سازمان غیرانتفاعی به نام مپ لایت در گزارشی از کنگره خواسته تدابیر لازم را درباره عدم پذیرش نتیجه انتخابات از سوی نامزد ها اتخاذ کندو

دانیل نیومن، رئیس موسسه مپ لایت در گفت وگویی با واشنگتن پست بدون اشاره به نام ترامپ از رفتار های او ابراز نگرانی کرد و گفت: ما با برطرف نکردن شکاف ها و ابهام های موجود در قوانین انتخاباتی مان که می توانند موجب شوند هر دو حزب اعلام پیروزی نموده و بحران پیش بیاورند داریم با آتش بازی می کنیم.

وی افزود: کنگره به جای آنکه منتظر فاجعه بماند، باید همین حالا دست به کار شده و برای محافظت از سلامت انتخاباتمان اقدام کند. کنگره باید به طور روشن تعیین کند که اختلافات بر سر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری باید چگونه حل شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1291

به "ترامپ از دادگاه ها خواست مانع شمارش آرا بعد از سوم نوامبر شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ از دادگاه ها خواست مانع شمارش آرا بعد از سوم نوامبر شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید