تهاجم وسیعی علیه خانواده شورایی کشور شکل گرفته است

به گزارش مجله آی سیب، رئیس شورای عالی استان ها با تاکید بر اینکه این روزها تهاجم وسیعی با انگیزه های مختلفی به خانواده شوراییان کشور در جریان است گفت: تهاجم علیه خانواده شورایی کشور با انگیزه های مختلف و با هدف تضعیف صندلی شوراها انجام می گردد.

تهاجم وسیعی علیه خانواده شورایی کشور شکل گرفته است

به گزارش خبرنگاران، مرتضی الویری در نهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها گفت: این روزها تهاجم وسیعی با انگیزه های مختلفی به خانواده شوراییان کشور در جریان است که نمونه آن را می توان در موضوع بریده شدن گوش یک کارگر دید. موضوعی که هیچ ریشه ای نداشت اما براساس یک موضوع دروغ موج گسترده ای از تبلیغات علیه شوراها به راه افتاد که متاسفانه رسانه های مختلف و همچنین صداوسیما این موضوع را پوشش دادند.

وی اضافه کرد: درمورد انحلال شوراها نیز خبرهایی می رسد که وقتی آنها را آنالیز می کنیم متوجه می شویم که با واقعیت فاصله بسیاری دارد. سخنگوی وزارت کشور اعلام می نماید که هشت شورا منحل گردیده است و 283 نفر سلب عضویت گردیده اند اما اعلام نمی نمایند که این آمار برای پنج سال گذشته است.

وی ادامه داد: اتفاقاتی همانند جریان شورای شهر بابل باید به درستی مورد آنالیز قرار گیرد و قطعا ما از هیچ خطایی نمی گذریم اما گذاشتن دام و طعمه در جوامع غیراخلاقی رواج دارد و انتظار می رود در جامعه اخلاقی جمهوری اسلامی ایران چنین شیوه ای مشاهده و تبلیغ نشود.

رئیس شورای عالی استان ها با اشاره به جمعیت 120 هزار نفری شورایی کشور اضافه کرد: اگر در این خانواده بزرگ تعداد انگشت شماری دستگیر گردیده اند اما تبلیغات و بزرگنمایی گسترده ای انجام شد این یعنی تضعیف شوراها مدنظر است. این در شرایطی است که امروز پیش از هر زمان دیگری در مقابل توطئه خارجی نیازمند وحدت هستیم و خانواده شورایی کشور بیشترین یاری را در این حوزه می تواند انجام دهد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع رد مصوبات شورا توسط دیوان عدالت اداری اشاره نمود و اضافه کرد: بعضا وضع مصوبات توسط دیوان عدالت اداری مجوز وارد شدن خسارت به درآمدهای شهرداری ها بود لذا با اعضای دیوان عدالت اداری جلسات متوالی برگزار گردید و در چندین مساله مهم به تصمیمات بسیار خوبی رسیدیم و توانستیم جلوی ابطال برخی مصوبات را بگیریم. از جمله اخذ عوارض از ساختمان های نیمه کاره و رها گردیده و همچنین تابلوهای معرق تجاری که از ابطال مصوبه آنها جلوگیری کردیم که این مهم، با همفکری و موضع مناسب دیوان عدالت اداری محقق شد و درنهایت از کاهش هزاران میلیارد تومان از درآمدهای شهرداری ها جلوگیری شد.

الویری تاکید نمود: درمورد مدیریت یکپارچه شهری جلسات مختلفی با کمیسیون شوراهای مجلس داشتیم و روز گذشته نیز کمیته ای در همین زمینه تشکیل شد که امیدواریم با این کوشش ها تا پیش از خاتمه امسال درمورد لایحه درآمد پایدار شهرداری ها که به دولت ارسال گردیده و همچنین مدیریت یکپارچه شهری به نتایج مناسبی برسیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 43

به "تهاجم وسیعی علیه خانواده شورایی کشور شکل گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهاجم وسیعی علیه خانواده شورایی کشور شکل گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید