توان متخصصان ایرانی در فناوری های مکان محور معرفی می شود

به گزارش مجله آی سیب، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی که چند سالی است به حوزه توسعه فناوری های مرتبط با حوزه ژئوماتیک ورود کرده سعی دارد با شناسایی محصولات و توانمندی های دانشی موجود در کشور، این تولیدات را به بازار دنیای برساند. محصولات باکیفیت ایران ساخت که می توانند معرف ظرفیت های علمی کشور به دنیا باشند.

توان متخصصان ایرانی در فناوری های مکان محور معرفی می شود

فناوری های ژئوماتیک (مکان محور) کاربردهای فراوانی در حوزه های مختلف علمی دارند به همین دلیل توسعه آنها در کشور یک ضرورت است. آمارها گواهی می دهد که رتبه ایران در این حوزه 49 و در منطقه 7 است. جایگاهی که می تواند با استفاده درست از توانمندی های دانشی موجود در کشور ارتقا یابد.

به همین دلیل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمایت از محصولات دانش بنیان و خلاق این حوزه را در اولویت کاری خود قرار داده است. در حال حاضر 100 شرکت دانش بنیان و 50 استارت اپ در این حوزه فعالیت می کنند. در این میان برخی شرکت ها و محصولات تولیدی آنها کیفیت و دانش تخصصی بالایی دارد و قابل رقابت و ارائه در بازارهای جهانی است به همین دلیل یافتن بازاری خارج از مرزها برای این محصولات، می تواند ایران را به لیست کشورهای توسعه یافته در این حوزه بیافزاید.

گروه توسعه فناوری های ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز به همین دلیل، به دنبال شناسایی شرکت های با ظرفیت بالای صادراتی است تا جهت ورود این محصولات به بازار بین المللی را تسهیل و تولیدات ایرانی را به جهان معرفی کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1595

به "توان متخصصان ایرانی در فناوری های مکان محور معرفی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توان متخصصان ایرانی در فناوری های مکان محور معرفی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید