ثبت نام طرح ملی مسکن اقساطی وجاهت قانونی ندارد

به گزارش مجله آی سیب، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:فراخوان عمومی ثبت نام طرح ملی مسکن اقساطی وجاهت قانونی ندارد.

ثبت نام طرح ملی مسکن اقساطی وجاهت قانونی ندارد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده گفت: وزارت راه و شهرسازی از شرکت تعاونی طرح ملی مسکن اقساطی که از نام طرح اقدام ملی مسکن سوءاستفاده نموده و به شکل غیرقانونی اقدام به پیش فروش مسکن نموده است، شکایت حقوقی شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه اخیراً فراخوان عمومی در مورد ثبت نام طرح ملی مسکن اقساطی منتشر شده که فاقد وجاهت قانونی است و هیچگونه ارتباطی با طرح اقدام ملی مسکن ندارد، اضافه کرد: شرکت تعاونی تحت نام طرح اقدام ملی اقساطی مسکن، طرحی را معرفی کردند که هیچگونه ارتباطی با طرح اقدام ملی مسکن ندارد و در واقع از نام طرح اقدام ملی مسکن سوء استفاده شده است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: این مجموعه شرکت ها با اقدامات غیرقانونی پروژه هایی را پیش فروش نموده اند که کاملاً غیرقانونی است و در این خصوص هیچگونه مجوزی از سوی وزارتخانه به آن ها ارایه نشده است. این در حالی است که طبق قانون، هرگونه پیش فروش ساختمان و مسکن می بایست دارای مجوز رسمی از وزارت راه و شهرسازی باشد.

محمودزاده توضیح داد: هم میهنان به این قبیل اقدامات اعتماد نکنند و اینکار ارتباطی با وزارت راه و شهرسازی ندارد. در این خصوص شکایت حقوقی اجرا شده است و امیدواریم این به موضوع در اسرع وقت رسیدگی حقوقی گردد.

انجام مرحله دوم افتتاح مسکن ملی تا سرانجام تیرماه

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی بعلاوه از افتتاح مرحله دوم طرح مسکن ملی به تعداد 20 هزار واحد تا قبل از سرانجام تیر اطلاع داد و بر حل مسائل زمین در اجرای طرح، تاکید نمود.

محمودزاده با اعلام برگزاری نشست هماهنگی طرح اقدام ملی مسکن در روز 13 تیرماه با حضور وزیر راه وشهرسازی و کارگزاران اجرای این طرح، از تشکیل مجدد کمیته زمین در معاونت مسکن و ساختمان اطلاع داد.

وی با اشاره به اینکه کمیته تامین زمین برای سرعت دادن به اجرای طرح اقدام ملی مسکن از سال گذشته تشکیل شده بود، گفت: با توجه به اینکه در بعضی از استان ها و شهر های کشور مسائلی در مورد تامین زمین وجود داشت، با دستور ویژه وزیر راه و شهرسازی مقرر شد تا کمیته تامین زمین بار دیگر روی موضوع زمین آنالیز های بیشتری انجام بدهد و بتواند در اولین فرصت، زمین را در شهر هایی که هنوز مشکل دارند، تامین کند.

محمودزاده بعلاوه از مشخص برنامه زمانی جبرانی برای تسریع در پروژه های طرح اقدام ملی مسکن اطلاع داد و اضافه کرد: مقرر شده است تا استان ها و کارگزاران اجرای طرح اقدام ملی مسکن (بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و شرکت عمران شهر های تازه)، در صورتی که شرایط فصل اجازه بدهد و با رعایت مسائل بهداشتی با اضافه کردن بر تعداد شیفت های کاری، به اجرای طرح اقدام ملی مسکن سرعت دهند.

وی در مورد مرحله دوم افتتاح طرح اقدام ملی مسکن هم گفت: براساس برنامه ریزی های اجرا شده تا قبل از اتمام ماه جاری (تیر 1400) مرحله دوم افتتاح های طرح اقدام ملی مسکن انجام می گردد.

محمودزاده توضیح داد: هم اکنون 20 هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن آماده افتتاح شده است که در کوشش هستیم تا این تعداد افزایش یابد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1730

به "ثبت نام طرح ملی مسکن اقساطی وجاهت قانونی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام طرح ملی مسکن اقساطی وجاهت قانونی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید