ثبت چهار اثر تاریخی و فرهنگی استان یزد در لیست آثار ملی کشور

به گزارش مجله آی سیب، ایرنا/ براساس خبر و گزارشات منتشر شده، ثبت چهار اثر تاریخی و فرهنگی استان یزد در لیست آثار ملی کشور صورت گرفت.

ثبت چهار اثر تاریخی و فرهنگی استان یزد در لیست آثار ملی کشور

عبدالمجید شاکری شمسی، معاون میراث فرهنگی استان یزد اضافه نمود: خانه خواجه زاده مروستی با شماره 33862 در شهرستان مروست، خانه حقیر به شماره 33834، خانه حیدری به شماره 33835 و خانه امینی با شماره 33863 از شهرستان اشکذر در لیست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

وی اظهار کرد: تا به امروز 1986 اثر فرهنگی و تاریخی استان یزد در چهار حوزه طبیعی، منقول، غیرمنقول و ناملموس در لیست آثار ملی کشور به ثبت رسیده که از این میان 1706 اثر در حوزه غیرمنقول و 79 اثر در حوزه منقول و 143 اثر در حوزه ناملموس و 58 اثر در حوزه طبیعی بوده است.

شاکری تأکید کرد: مطالعه و آنالیز آثار فرهنگی تاریخی و طبیعی به منظور ثبت آنها در لیست آثار ملی و آنالیز و شناسایی آثار فرهنگی و تاریخی و طبیعی دارای ارزش و بعلاوه تهیه شناسنامه های فنی و سایر موارد مربوط به ثبت آثار منقول و غیرمنقول تاریخی فرهنگی، بافتهای تاریخی، میراث طبیعی و معنوی در لیست آثار ملی از وظایف مهم ماست که با ثبت و معرفی هر چه بهتر آنها، گامهای ارزنده ای در راستای حفظ و احیای این مواریث ارزشمند برداشته می شوند.

منبع: همگردی
انتشار: 22 تیر 1402 بروزرسانی: 22 تیر 1402 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 2284

به "ثبت چهار اثر تاریخی و فرهنگی استان یزد در لیست آثار ملی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت چهار اثر تاریخی و فرهنگی استان یزد در لیست آثار ملی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید