تور یونان ارزان: حقایق جالب درباره هراکلیون؛ یونان

به گزارش مجله آی سیب، هراکلیون، شهری تاریخی در یونان، محل تولد زئوس خدای خدایان است. آیا از دیگر حقایق جالب درباره این شهر خبر دارید؟

تور یونان ارزان: حقایق جالب درباره هراکلیون؛ یونان

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

هراکلیون واقع در استان کرت، پنجمین شهر بزرگ یونان است که توانسته است بقایای تمدن مینوسی را به خوبی حفظ کند. این جا یک شهر بندری زیبا است که اسکله های آن همواره پر از کشتی های بزرگ و قایق های ماهیگیری کوچک است. هراکلیون به دو بخش تقسیم می گردد: بخش تازه با مغازه ها، پارک ها و میدان های مدرن، و بخش قدیمی با آن فواره ها، ایوان ها، بازارها، و خیابان های قدیمی و تازهش. در ادامه به حقایق جالب مربوط به این شهر می پردازیم.

1. بخش بالایی قلعه کولس (Koules) در خلیج ونیسی ، یک تئاتر سر باز وجود دارد که هر روز در آن نمایش برگزار می گردد.

2. یکی از مشهورترین مهمان خانه های هراکلیون رستوران لوکولوس است که در خیابان korai واقع شده است. در این مکان می توانید طعم غذاهای محلی کرت را بچشید.

3. در روستای آرولیتوس، در نزدیکی هراکلیون، همچنان می توانید شاهد سنت و فرهنگ یکتای جزیره باشید. صنعتگران محلی که در این روستا زندگی می نمایند کالاهای اصل کرتی می سازند و رستوران ها غذاهای محلی سرو می نمایند.

4. بی نظیرترین ساختمان های تاریخی را در خیابانی که به طور مستقیم به خلیج ونیسی منتهی می گردد می توان دید. در بین ساختمان ها ایوانی وجود دارد که متعلق به قرن 17 است.

5. میدان ونیزلوس، که اکنون محلی برای پیاده روی است، یک مکان عالی برای استراحت و خوشگذرانی، بخصوص برای جوان ها است. در این مکان فواره معروف، فواره موروسینی (فواره ونیسی یا فواره ونیشن نیز به آن گفته می گردد) با چند سر شیر وجود دارد. این تنها یکی از فواره های شهر است. هراکلیون از همان شروع بخاطر فواره هایش معروف بوده و هست. برای ساخت این فواره ها از آبگذرها، چشمه ها، و تانک ها استفاده شده است.

6. اگر می خواهید چیزی به عنوان یادگاری به خود بیاورید، در پی یک تکه طلا با نشان زنبور باشید. این نماد هراکلیون است، زیرا در حفاری های اطراف قصر کنوسوس چنین چیزی پیدا شده است.

7. اگر قصد شنا یا آفتاب گرفتن داشتید به ساحل کارتروس (karteros) واقع در 7 کیلومتریر مرکز شهر، بروید. در این قسمت تفریح های آبی و کافه های فراوانی وجود دارد.

8. قصر کنوسوس یکی از شناخته شده ترین تصاویری است که به هنگام صحبت از هراکلیون به فکر ما می آید. در 5 کیلومتری هراکلیون، در سال های 3500 تا 900 قبل از میلاد، یکی از مهم ترین تمدن های جهان شکل گرفت. بسیاری افراد این قصر باشکوه را، که بقایای خانه ها، مغازه ها، و نقاشی های رنگارنگ است، بسیار تحسین می نمایند.

9. دوران بیزانس، دوران آشفتگی هراکلیون و کرت بود. حمله های دزدان دریایی و عرب ها مردم جزیره را فلج گرده بود. زمانی که جزیره تحت فرمان ونیسی ها نهاده شد، رونق دوباره به شهر بازگشت. علی رغم این، عرب ها شهر تازهی ساختند و نامش را قصر Chandax نهادند، که بعدها ونیسی ها نام آن را تغییر دادند و آن جا را تبدیل به مرکز فرمانروایی کردند.

10. بعد از 21 سال هراکلیون بخشی از امپراتوری عثمانی شد. شهر هراکلیون پر شد از مناره ها و مساجد. در سال 1898، جزیره اعلام استقلال کرد، اما همچنان تحت قوانین سلطان بود با این تفاوت که از جانب اروپا و یونان حمایت می شد. اکنون زمانی است که ساختمان های نئوکلاسیک در هراکلیون ساخته شدند.

11. در سال 1913، کرت بخشی از یونان شد. در سال 1922 پناهنده های مصیبت دیده بسیاری از آسیای صغیر، با آداب و رسوم و سبک زندگی خود به این شهر آمدند، و هراکلیون را به یک شهر چندفرهنگی تبدیل کردند.

12. در افسانه های یونان آمده است که زئوس در یکی از غارهای کرت به جهان آمده است.

منبع: کجارو / lifeincrete.com / singleparentsonholiday.co.uk / travelonspot.com
انتشار: 9 خرداد 1401 بروزرسانی: 9 خرداد 1401 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 2064

به "تور یونان ارزان: حقایق جالب درباره هراکلیون؛ یونان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور یونان ارزان: حقایق جالب درباره هراکلیون؛ یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید