خبر افزایش قیمت لوازم خانگی مبنای درستی ندارد

به گزارش مجله آی سیب، دبیرکل انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی ایران با اشاره به انتشار خبری مبنی بر افزایش 60 درصدی قیمت لوازم خانگی گفت: این خبر و تعمیم آن به بیشتر تولیدکنندگان مبنای درستی ندارد و تعیین نیست بر اساس کدام مستندات اعلام شده است.

خبر افزایش قیمت لوازم خانگی مبنای درستی ندارد

ایلنا نوشت: امید فاضلی نیا اظهار کرد: این اظهارنظرهای غیرمستند آن هم از سوی یک مسئول صنفی تنها به افزایش تنش و التهاب بازار دامن می زند و در نقطه مقابل سیاست های تعادلی کشور در راستای حمایت از تولیدنمایندگان واقع شده است. این اظهارات درحالی مطرح میگردد که تولیدنمایندگان لوازم خانگی علی رغم تغییر معنادار قیمت مواد اولیه فولادی و پلیمری و با لحاظ شرایط مالی و فشارهای همه جانبه ناشی از تحریم ها، از اوایل سال جاری هیچگونه مجوز افزایش قیمتی در اقلام لوازم خانگی نداشته اند و همیشه کوشش نموده اند با دولت و خریدار همراهی نمایند اما یکباره با چنین اظهارنظرهای غیرکارشناسی روبرو می شوند.

وی با بیان اینکه روند افزایش قیمت، یک فرآیند ضابطه مند و دارای ساز و کار تعیین است که از سوی ستاد تنظیم بازار، وزارت صمت و سازمان حمایت از مصرف نمایندگان به تولیدنمایندگان اعلام و ابلاغ می گردد، تاکید نمود: اگرچه ما به عنوان انجمن و تولیدنمایندگان به عنوان حلقه اصلی عرضه و تقاضا برای اصلاح و اثربخشی فرآیندهای قیمت گذاری پیشنهاداتی داریم اما تولیدنمایندگان در راستای تعهد و پایبندی به ضوابط، ماه هاست افزایش قیمت نداشته اند. این درحالی است که در ماه های اخیر تولیدنمایندگان بارها شاهد بالا رفتن هزینه ها و جهش قیمت مواد اولیه بوده اند.

دبیرکل انجمن تولیدنمایندگان لوازم خانگی ایران با تاکید براینکه قیمت لوازم خانگی برخلاف بسیاری از محصولات دیگر، در ماه های اخیر نوسان قیمت نداشته است، گفت: شواهد موجود در بازار نیز نشان میدهد که خبر افزایش 60 درصدی قیمت لوازم خانگی کذب است و پمپاژ منفی اخبار ساختگی تنها به ناامیدی تولیدنماینده، التهاب بازار، افزایش قدرت عمل سودجویان و کاهش رونق بازار منجر می گردد.

فاضلی نیا توضیح داد: تولیدنمایندگان لوازم خانگی استقبال چندانی از موضوع افزایش قیمت ندارند چراکه این امر کاهش تقاضا و رکود بازار را در پی دارد. هرگونه افزایش قیمت حتی به صورت رسمی ناشی از نوسانات مولفه های موثر بر قیمت تمام شده بوده که عموما از اختیار تولیدنماینده خارج است و متاسفانه تاثیر این عوامل در سطح بازار به چشم می آید.

وی تاکید نمود: بیشتر تولیدنمایندگان پایبند به موازین قانونی هستند و انتشار این اخبار در شرایط حاضر تنها باعث ایجاد احساس عدم امنیت مالی، روانی و اجتماعی می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 بهمن 1401 بروزرسانی: 25 بهمن 1401 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 2224

به "خبر افزایش قیمت لوازم خانگی مبنای درستی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر افزایش قیمت لوازم خانگی مبنای درستی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید