دمای بالای هوا در اروپا بی&zwnjسابقه است

به گزارش مجله آی سیب، به وضوح می توان گفت که شش سال گذشته گرم ترین سال ها از زمان اندازه گیری هوا بوده اند. در سال 2016 دمای هوا 1،6 درجه گرم تر از دوره پیشاصنعتی اندازه گیری شده است.

دمای بالای هوا در اروپا بی&zwnjسابقه است

با ما سفر کنید و با تور پاییزی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

سازمان جهانی هواشناسی سال 2020 را یکی از سه مورد گرم ترین سال ها از زمان ثبت دمای هوا ارزیابی نموده است. در اروپا نیز رکورد گرما ثبت شده است. تغییرات چشمگیری در قطب شمال مشاهده می گردد. گرما در سیبری، کاهش یخچال ها و آب شدن یخ ها در دو قطب کره زمین، جاری شدن سیل در آفریقا و آسیا، خشکسالی در آمریکای جنوبی، همه نشان از بحران آب وهوایی دارد که در سال 2020 ادامه یافته است.

سازمان جهانی هواشناسی (WMO) در گزارش موقت خود درباره شرایط آب وهوا در سال 2020 آورده است که متوسط دمای هوا در اروپا در ده ماه اول امسال بالاتر از هر زمان دیگر بوده است.

بر اساس ارزیابی های این سازمان، در مجموع می توان گفت که سال 2020 یکی از سه مورد گرم ترین سال ها از زمان ثبت دمای هوا در اواسط سده نوزدهم میلادی بوده است. به وضوح می توان گفت که شش سال گذشته گرم ترین سال ها از زمان اندازه گیری هوا بوده اند. در سال 2016 دمای هوا 1،6 درجه گرم تر از دوره پیشاصنعتی اندازه گیری شده است.

طبق پیش بینی پژوهشگران دانشگاه کولورادوی آمریکا، در صورتی که بالا آمدن آب دریا ها سریع تر اتفاق بیفتد، کشور های مجمع الجزایر مناطق حاره، مانند مالدیو، فیجی و یا جزیره کوچک تووالو در اقیانوس آرام، بیش از دیگر جا ها لطمه خواهند دید. تنها بالا آمدن سطح دریا به میزان یک متر، موجودیت این جزایر را به خطر خواهد انداخت.

منبع: دویچه وله

منبع: فرادید
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1385

به "دمای بالای هوا در اروپا بی&zwnjسابقه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دمای بالای هوا در اروپا بی&zwnjسابقه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید