رئیس پلیس آتلانتا از سمت خود استعفا کرد

به گزارش مجله آی سیب به نقل از اسپوتنیک، کیشا لانس باتمز شهردار شهر آتلانتا روز شنبه خاطرنشان کرد که اریکا شیلدز رئیس پلیس این شهر در پی تیراندازی دو مأمور پلیس به یک جوان 27 ساله سیاهپوست- به نام رایشارد بروکز - که به مرگ وی منجر شد، از سمت خود استعفا می دهد.

رئیس پلیس آتلانتا از سمت خود استعفا کرد

شهردار آتلانتا در این باره گفت: [..] رئیس پلیس شیلدز به دلیل میل و آرزوی خود برای تبدیل شدن آتلانتا به الگویی معنادار از اصلاحات در سرتاسر کشور، فوراً از مقام خود استعفا می دهد تا این شهر در جهت بازسازی اعتماد که به شدت در جوامع ما موردنیاز است، حرکت کند.

لازم به ذکر است که روز آدینه، پس از تماس فردی مشکوک با اداره پلیس آتلانتا و اعزام مأموران به محل مورد درخواست، ریشارد بروکز جوان سیاهپوست 27 ساله که در اتومبیل خود استراحت می کرد، از سوی مأموران پلیس مورد آزمایش هوشیاری نهاده شد.

به گفته دایره تحقیقات جورج، بروکز پس از مردود شدن در آزمایش هوشیاری در برابر پلیس که سعی داشت وی را بازداشت کند، مقاومت کرد. سپس بروکز پس از کوشش برای دریافت کلت الکتریکی یکی از مأموران پا به فرار گذاشت که در حین فرار از سوی پلیس مورد اصابت گلوله نهاده شد.

گزارشها حاکی از آن است که این جوان 27 ساله آمریکایی بر اثر جراحات ناشی از اصابت گلوله جان خود را از دست داد.

مرگ این جوان سیاهپوست موج جدیدی از خشم و اتهامات علیه خشونت و نژادپرستی پلیس آمریکا را به راه انداخت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1073

به "رئیس پلیس آتلانتا از سمت خود استعفا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس پلیس آتلانتا از سمت خود استعفا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید