راهکارهایی برای جلوگیری از خروپف های شبانه

به گزارش مجله آی سیب، روزیاتو/ براساس تحقیقات اجرا شده، در کشور انگلستان 20 میلیون نفر با مشکل خواب ناشی از خرناس شریک زندگیشان دست و پنجه نرم می کنند. راهکارهای ساده ای برای کاهش این صدای آزار دهنده وجود دارد که یکی از متخصصین آن ها را توضیح داده و در ادامه آن ها را بیان خواهیم کرد. جوی ریچارد که نام این متخصص است می گوید: خرناس می تواند برای همه پیش بیاید، آن به رژیم غذایی فرد، چگونگی خوابیدن او و مکان خارج شدن خرناس از دهان یا بینی بستگی دارد.

راهکارهایی برای جلوگیری از خروپف های شبانه

وی در ادامه 4 نکته را بیان می کند که به سادگی می شود از آن ها در خانه استفاده کرد. یکی از این راهکارها استفاده از بالش بدن است. او در این باره می گوید: مردم تصور می کنند بالش بدن فقط راحت است. اما آن ها بسیار بیشتر از آن هستند. مشابه بالش بارداری، این بالش از برگشت فرد به پشت جلوگیری می کند. او ادامه می دهد: بیشتر کسانی که خروپف می کنند کسانی هستند که به پشت خود می خوابند و این باعث می شود تا گلو و بینی آن ها در هنگام خواب به لرزه دربیاید. او در ادامه اذعان کرد: بالش بدن در شب و هنگامی که فرد به طور ناخودآگاه در خواب غلت می زند از این کار جلوگیری کرده و باعث می شود فرد به پهلو بخوابد و این باعث می شود که فرد صدای بسیار کمتری از خود تولید کند.

راهکار بعدی او توپ تنیس نام دارد. او از بیماران خود می خواهد که در پشت خود توپ های تنیس یا جسم سختی را قرار دهند تا هنگام خواب وقتی می خواهند به پشت بخوابند، آن جسم مانع از این کار شود. همانطور که پیش تر هم گفته بودیم، خوابیدن به پشت یکی از دلایل اصلی خرناس های شبانه است. جوی می گوید که بسیاری از بیماران خود از کم شدن خروپف هایشان در شب با این راهکار خبر داده اند.

راهکار سوم نیز جلوگیری از خوردن خوراکی های خاص قبل از خواب است. خوراکی هایی مثل شکر، کافئین و پنیر. او در این خصوص می گوید: تحقیقات نشان داده خوردن زیاد قبل از خواب یا مصرف بسیار زیاد لبنیات می تواند باعث تشدید خرناس شبانه شود. نوشیدن چای در شب و قبل از خواب نیز می تواند یکی از عوامل موثر در ایجاد خروپف باشد.

راهکار آخر او نیز استفاده از گیره های بینی یا نازال استریپ است. این گیره ها را می توان از داروخانه ها خریداری کرد. این گیره ها روی بینی قرار گرفته و با باز کردن بیشتر سوراخ های بینی جریان هوا را در آن افزایش می دهد. شاید آن ها نتوانند خرناس را کاملا درمان کنند اما باعث می شود تا شدت آن ها بسیار کمتر شده و فرد خواب راحت تری را داشته باشد.

منبع: همگردی
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1646

به "راهکارهایی برای جلوگیری از خروپف های شبانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکارهایی برای جلوگیری از خروپف های شبانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید