روسیه شرط خارج شدن آمریکا از فهرست کشورهای غیردوست را اعلام نمود

به گزارش مجله آی سیب، سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه گفت که ایالات متحده باید به سیاست خصمانه خود در قبال فدراسیون روسیه سرانجام دهد تا مسکو آمریکا را از فهرست کشورهای غیردوست خارج کند.

روسیه شرط خارج شدن آمریکا از فهرست کشورهای غیردوست را اعلام نمود

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

از مسکو ریابکوف ، معاون وزیر خارجه روسیه گفت: مادامی که آمریکا ما را تحت فشار قرار دهد ، مسکو هم با آمریکا به عنوان یک کشور غیردوست پاسخ متقابل خواهد داد.

وی اظهار داشت تا زمانی که واشنگتن به سیاست خارجی روسیه و منافع اقتصادی مسکو حمله کند ، مداخله مداوم در امور داخلی کشور ما داشته باشد و همچنین با مشارکت روسیه در صحنه های بین الملل مخالفت کند به عنوان یک کشور غیردوست با آن برخورد خواهد شد.

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه روز چهارم اردیبهشت ماه حکمی را صادر کرد که بر اساس آن فهرست کشورهای متخاصم علیه مسکو به منظور اعمال محدودیت ها و تحریم هایی در خصوص این کشورها، تعیین گردد.

به دنبال این دستور پوتین، دولت روسیه فهرستی از کشورهای غیردوست تهیه کرد که آمریکا در صدر آنها قرار گرفته است .

در این فهرست لهستان، اوکراین، گرجستان، استونی، لیتوانی، لتونی، بریتانیا و چک نیز وجود دارد.

اظهارات آمریکا تاثیری بر موقعیت مسکو در خط لوله گاز نورد استریم 2 ندارد

ریابکوف ، معاون وزیر امور خارجه روسیه همچنین گفت که اظهارات آمریکا در خصوص بازپرداخت خسارات احتاقتصادی ترانزیت به اوکراین به دلیل خط لوله گاز نورد استریم 2 بر موقعیت مسکو در این پروژه تاثیری نخواهد داشت.

وی اظهار داشت: از اینکه همکاران آمریکایی از استاندارد برخورد با شریکان و حتی مخالفان در عرصه بین الملل خارج شده اند متعجب شده است.

این دیپلمات گفت که ایالات متحده فقط خودش را می شنود و فقط به حرف کسانی که با آنها موافق هستند یا به نوعی در زمین آنها بازی می نمایند گوش می دهد.

به نظر وی ، ایالات متحده انتها در می یابد که کسانی که امنیت انرژی اروپا از جمله با اجرای این پروژه را برای دهه های آینده تضمین کردند ، درست عمل نموده بودند .

وی ابراز اطمینان کرد که نورد استریم 2 به عنصری از پروژه مدرن امنیت انرژی در اروپا و اوراسیا تبدیل خواهد شد.

پیش از این ، آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه ایالات متحده گفته بود که ایالات متحده میخواهد کی یف را برای خسارت احتاقتصادی پرداخت های انتقال به دلیل خط لوله حمایت اقتصادی و اطمینان حاصل کند که روسیه نمی تواند از گاز به عنوان ابزار زور علیه اوکراین استفاده کند.

پیش از این ، الکساندر نوواک ، معاون نخست وزیر روسیه گفته بود که ساخت نورد استریم 2 تا خاتمه سال جاری به اتمام و به بهره برداری می رسد.

در نورد استریم 2 با ساخت دو رشته خط لوله گاز با ظرفیت کلی انتقال 55 میلیارد متر مکعب گاز در سال از سواحل روسیه به وسیله دریای بالتیک به اروپا پیش بینی شده است .

ایالات متحده یکی از مخالفان سرسخت این پروژه است در صورت اجرای این طرح ، اروپا دیگر به گاز مایع آمریکا نیازی نخواهد داشت . اوکراین نیز دشمن نورد استریم 2 است.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1689

به "روسیه شرط خارج شدن آمریکا از فهرست کشورهای غیردوست را اعلام نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه شرط خارج شدن آمریکا از فهرست کشورهای غیردوست را اعلام نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید