ریابکوف: انگیزه های ایران برای کاهش تعهداتش را درک می کنیم

معاون وزیر امور خارجه روسیه بیان کرد کشورش انگیزه هایی که باعث شده است ایران در راستا کاهش تعهدات هسته ای داوطلبانه خود ذیل برجام گام بردارد را درک می نماید.

ریابکوف: انگیزه های ایران برای کاهش تعهداتش را درک می کنیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه روز آدینه با اعلام اینکه کشورش انگیزه های ایران برای کاهش تعهداتش ذیل برجام را درک می نماید، خواهان خویشتنداری همه طرف های برجام برای یاری به حفظ این توافق شد.

این دیپلمات بلندپایه روس در بخشی از سخنرانی خود در کنفرانس منع اشاعه سلاح های هسته ای که در مسکو برگزار می گردد، درباره اقدامات اخیر ایران در کاهش تعهدات هسته ای خود ذیل برجام گفت: ما انگیزه هایی که باعث شده است ایران هر 60 روز یک گام در راستای کاهش تعهدات هسته ای داوطلبانه خود ذیل برجام گام بردارد را درک می کنیم. در عین حال ما از همه طرف های باقی مانده در برجام می خواهیم که خویشتندار باشند.

وی اضافه نمود: ما نمی توانیم حد مقاومت برجام را تست کنیم. ممکن است [بر اثر فشارها] برجام از هم بپاشد و سقوط کند. آن گاه ما در شرایطی قرار خواهیم گرفت که در آن ریسک بروز درگیری و پیچیده تر شدن اوضاع در منطقه بی ثبات خلیج فارس افزایش خواهد یافت.

ایران که طی ماههای اخیر در پاسخ به بدعهدی طرف های اروپایی برجام در عمل به تعهداتشان طی سه مرحله اقدام به کاهش تعهدات هسته ای خود نموده بود، روز سه شنبه 14 آبان بیان کرد که در چارچوب گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای خود، گازدهی به سانتریفیوژ ها در تأسیسات هسته ای فردو را برای اولین بار بعد از توافق هسته ای سال 2015 از سر خواهد گرفت.

مقامات ایران تأکید نموده اند که روند کاهش تعهدات هسته ای ایران ذیل برجام تا زمانی که طرف های اروپایی برجام به تعهدات خود عمل نکنند، ادامه خواهد یافت.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 دی 1398 بروزرسانی: 8 دی 1398 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 559

به "ریابکوف: انگیزه های ایران برای کاهش تعهداتش را درک می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریابکوف: انگیزه های ایران برای کاهش تعهداتش را درک می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید