طرح مجدد احیای سازمان جوانان ، جزییات بودجه معاونت جوانان در لایحه بودجه 98

به گزارش مجله آی سیب، مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان با اشاره به افزایش 40 درصدی بودجه سال 98 برای معاونت جوانان، از طرح مجدد لایحه اصلاح ساختار دولت برای تفکیک این معاونت از وزارت ورزش در کمیسیون مشترک مجلس اطلاع داد.

طرح مجدد احیای سازمان جوانان ، جزییات بودجه معاونت جوانان در لایحه بودجه 98

امید محدث در گفت وگو با مجله آی سیب، با بیان اینکه پیش بینی دولت در لایحه بودجه سال 98 نسبت به سال جاری، 40 درصد افزایش در حوزه معاونت جوانان را نشان می دهد، گفت: سال قبل کل بودجه معاونت امور جوانان 67 میلیارد تومان بود که برای سال آینده به 97 میلیارد تومان افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه بودجه سال جاری براساس عملکرد دستگاه ها افزایش یافته است، اظهار کرد: افزایش بودجه سال جاری معاونت جوانان قابل توجه است، چراکه یکی از نکاتی که در بودجه سال جاری لحاظ شده این است که اساس بودجه ریزی سال 98 براساس عملکرد دستگاه ها بسته شده، بنابراین افزایش 40 درصدی بودجه معاونت از این جهت قابل توجه است. مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان با اشاره به اضافه شدن دو عنوان فعالیت جدید در بودجه معاونت جوانان توضیح داد: در مورد خانه های جوان در سال گذشته بودجه و ردیف خاص برای حمایت از برنامه های خانه های جوان در بودجه نداشتیم. در بودجه 98 این مسئله را به دولت پیشنهاد دادیم و در لایحه بودجه نیز پیش بینی شده است که یک ردیف مستقل نیز تحت عنوان حمایت از فعالیت ها و برنامه های خانه جوان برای حمایت از فعالیت های جوانان استان ها اختصاص یابد که برای این هدف هم حدود 1.5 میلیارد تومان پیش بینی شده است.

محدث در ادامه از اضافه شدن بودجه برای حمایت از فراوری محتوای فرهنگی در فضای مجازی برای جوانان اطلاع داد و گفت: این فعالیت نیز در بودجه سال98 به طور مستقل دیده شده است.

به گفته وی، دو ردیف بودجه اخیر در اختیار معاونت جوانان قرار خواهد گرفت؛ پیشنهاد این دو ردیف نیز از سوی خود معاونت جوانان بوده است که با پیگیری معاونت مالی اداری وزارت ورزش در بودجه 98 درج شده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان در ادامه شرح داد: یکی دیگر از نکات بودجه رشد 100 درصدی آن در حوزه گردشگری در کل کشور است. امیدواریم ما هم با توجه به اینکه شبکه ملی گردشگری جوانان را راه اندازی نموده ایم و سمن های حوزه جوانان در این حوزه فعال هستند بتوانیم بخشی از این بودجه را دریافت کنیم.

محدث با اشاره به برخی گفته ها در مورد در نظر دریافت ردیف مجزا برای تفکیک معاونت جوانان از وزارت ورزش و جوانان در لایحه بودجه سال آینده نیز گفت: در مورد تفکیک مبحثی در لایحه بودجه وجود ندارد، اما لایحه اصلاح ساختار دولت از هفته گذشته دوباره در مجلس مطرح شده و برای آنالیز مجدد به کمیسیون مشترک رفته است و به زودی به صحن علنی مجلس می رسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 124

به "طرح مجدد احیای سازمان جوانان ، جزییات بودجه معاونت جوانان در لایحه بودجه 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح مجدد احیای سازمان جوانان ، جزییات بودجه معاونت جوانان در لایحه بودجه 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید