عبور تعداد مبتلایان جدید از مرز 1800 تن در روزهای تراژیک کرونایی تهران

به گزارش مجله آی سیب، تهران (پانا) - فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به شرایط این روزهای تهران، گفت اکنون تهران روزهای تراژیک و بسیار سخت کرونایی را طی می کند. در تهران شرایط تلخی داریم و برای اولین بار از شیوع کرونا تا کنون ظرف 24 ساعت گذشته از مرز 1800 ابتلای جدید عبور کردیم.

عبور تعداد مبتلایان جدید از مرز 1800 تن در روزهای تراژیک کرونایی تهران

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی امروز پنجشنبه در مراسم رونمایی از اسپری کرونا سیف برای تبدیل ماسک های معمولی به ماسک های جاذب کرونا با اشاره به شرایط امروزه کرونا در تهران گفت: در تهران شرایط تلخی داریم و تعداد بیماران بستری ما به علت کرونا به 8 هزار و 300 تن رسیده است و برای اولین بار از شیوع کرونا تا کنون ظرف 24 ساعت گذشته از مرز 1800 ابتلای جدید عبور کردیم.

وی با اشاره به شرایط این روزهای تهران، گفت: در حال حاضر تهران روزهای تراژیک و بسیار سخت کرونایی را طی می کند و بیمارستان دکتر مسیح دانشوری خدمات بسیار مطلوب و با کیفیتی را در این شرایط به مردم تهران ارایه می دهد و این تلاش های علمی و پژوهشی موجب شده که این مرکز به مرجعی برای پروتکل ها و روش های درمانی کووید تبدیل شود.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از تلاش های تمامی کادر بهداشت و درمان تشکر و قدردانی کرد و گفت: علی رغم افزایش تعداد فوتی ها در روزهای اخیر در تهران، اگر نگاهی به افزایش بستری ها بیندازیم و نسبت فوتی ها به بستری ها را اندازه بگیریم، این نسبت در حال حاضر 1,7 است که یک آمار بسیار امیدوار کننده است که به نسبت موارد بستری میزان فوت ما افزایش پیدا نکرده است.

زالی ضمن قدردانی از تلاش های علمی و شبانه روزی همه کادر درمان، گفت: از روز اول کرونا تا کنون بیش از 93,7 درصد بیماران کرونایی که به بیمارستان مراجعه کرده اند، خوشبختانه درمان و ترخیص شده اند که باید از این بابت قدردان اساتید و کادر بهداشت و درمان باشیم که برای کاهش مرگ و میر کارهای بزرگی انجام دادند.

وی اضافه نمود: هنوز در جهان درباره انتقال ویروس کرونا از طریق ذرات هوا ابهامات زیادی وجود دارد، اما برخی مطالعات شواهد محکمی دارند که درصد زیادی از این ذرات از طریق هوا منتقل می شود که دستاورد علمی امروز می تواند در این زمینه بسیار کمک کننده باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1659

به "عبور تعداد مبتلایان جدید از مرز 1800 تن در روزهای تراژیک کرونایی تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبور تعداد مبتلایان جدید از مرز 1800 تن در روزهای تراژیک کرونایی تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید