تور ارزان قطر: قطره گیاهی کارمینت

به گزارش مجله آی سیب، زندگی ماشینی امروز باعث کاهش تحرک، تغذیه نامناسب و مسائل روحی روانی شده که نتایج آن به صورت بیماری های گسترده گریبانگیر بشر شده است. یکی از این مسائل، سوء هاضمه می باشد که به شکل نفخ، دل درد، اسپاسم، یبوست، اسهال، ترش کردن معده و دیر هضم شدن غذا ظاهر می گردد. در این میان افرادی که از نفخ و دل درد رنج می برند زیادند و ممکن است به صورت موقت و یا دائمی گرفتار این مسئله باشند. مصرف داروهای شیمیایی

تور ارزان قطر: قطره گیاهی کارمینت

همراه ما باشید و با تور ارزان قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

قطره گیاهی کارمینت

ایده آل ترین داروی ضدنفخ و دل درد

زندگی ماشینی امروز باعث کاهش تحرک، تغذیه نامناسب و مسائل روحی روانی شده که نتایج آن به صورت بیماری های گسترده گریبانگیر بشر شده است. یکی از این مسائل، سوء هاضمه می باشد که به شکل نفخ، دل درد، اسپاسم، یبوست، اسهال، ترش کردن معده و دیر هضم شدن غذا ظاهر می گردد. در این میان افرادی که از نفخ و دل درد رنج می برند زیادند و ممکن است به صورت موقت و یا دائمی گرفتار این مسئله باشند. مصرف داروهای شیمیایی با عوارض خاص خود باعث نگرانی مصرف کنندگان می باشد، لذا در سالهای اخیر استقبال از داروهای گیاهی در درمان سوء هاضمه مورد توجه قرار گرفته است.

از زمان های دور و قبل از فراوری داروهای شیمیایی برای درمان نفخ و دل درد حاصل از آن از گیاهان اسانس دار و عرقیات آنها استفاده می کردند. اسانس موجود در این گیاهان دارای اثرات سریع و قوی در رفع کردن نفخ و دل درد بوده و دارای هیچ گونه عارضه جانبی نمی باشند، به همین علت در سالهای اخیر داروهای متنوعی از گیاهان اسانس دار به اسم ضدنفخ و دل درد فراوری شده که از سنین نوزادی تا افراد مسن مورد استفاده می باشند. یکی از برترین داروهای گیاهی که از سه گیاه اسانس دار نعنا، بادرنجبویه و گشنیز تهیه شده است قطره کارمینت(Carmint) می باشد. گرچه هر کدام از این گیاهان به تنهایی دارای اثر خوب می باشند، ولی تحقیقات نشان داده است فرمولاسیون مخلوط این سه گیاه با هم قدرت عجیبی در مهار نفخ و دل درد دارد، بطوری که در مدت 10 تا 15 دقیقه باعث تسکین کامل می گردد.

موارد مصرف:

نفخ و دل درد، اسپاسم های گوارشی، نفخ و دل دردهای دوران قاعدگی، دیرهضم شدن غذا و روده تحریک پذیر.

مقدار مصرف:

برای نوزادان تا چهار ماهه 5 قطره در یک قاشق غذاخوری آب، رقیق و به صورت خوراکی مصرف گردد. برای نوزادان چهار تا دوازده ماهه، 10 قطره در یک قاشق غذا خوری آب، رقیق و مصرف گردد. برای بچه ها 20 قطره در سه قاشق غذاخوری آب، رقیق و مصرف گردد.

برای بزرگسالان 50 قطره در نصف استکان آب رقیق و مصرف گردد.

عوارض جانبی:

با توجه به اینکه هر سه گیاه مصرف شده در قطره کارمینت کاملاً خوراکی می باشند، تا به امروز هیچ گونه عارضه جانبی از آن گزارش نشده و قابل مصرف در تمام سنین است.

نکات قابل توجه:

قطره حتماً باید با آب، شیر، آب میوه یا نوشابه رقیق و مصرف گردد.

دارو دارای اثر سریع بوده و پس از پانزده دقیقه، درد، نفخ و اسپاسم تسکین می یابد.

در صورت سوءهاضمه دائمی می توان با هر وعده غذا دارو را مصرف نمود. استفاده روزی چند نوبت و به مدت طولانی بلامانع است.

یکی از موارد استفاده مهم کارمینت در تسکین نفخ و دل دردهای دوران قاعدگی است که می توان هر چند نوبت بر حسب نیاز در روز آن را مصرف نمود.

قطره بدون نسخه در تمام داروخانه های ایران ارائه می گردد.

قطره با هیچ دارو و غذایی تداخل نداشته و می توان در هر شرایط آن را مصرف نمود.

منبع: نشریه دنیای تغذیه، شماره 108

منبع: راسخون
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1824

به "تور ارزان قطر: قطره گیاهی کارمینت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان قطر: قطره گیاهی کارمینت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید