مقاله: شهر مرموزی در آلبرتا کانادا که داخل یک دریاچه است!

به گزارش مجله آی سیب، امروزه این منطقه تفریحی رازی در دل خود نهان دارد که عموم مردم نمی توانند آن را ببینند. البته مگر اینکه غواص باشند. به لطف آب های بسیار سرد این دریاچه، خیلی از ساختمان و بناها که در تفرج گاه قدیمی مینوانکا قرار داشتند همچنان خیلی سالم باقی مانده اند. در این میان شما می توانید خانه ها ، هتل ها، اسکله، یک اجاق، دودکش، تیرهای پل و پیاده رو ها را مشاهده کنید. حتی پایه های سد اولینی که در سال 1895 توسط دولت فدرال کانادا ساخته شده بود را همچنان در زیر آب می توانید مشاهده کنید.

مقاله: شهر مرموزی در آلبرتا کانادا که داخل یک دریاچه است!

این دریاچه زمانی بخشی از این پارک ملی بوده است و قایق سواران، شناگران و دوچرخه سواران زیادی را به سمت آب های آبی و یا مناظر و زمین های سرسبز و زیبای اطراف خود می کشاند. اما خیلی ها نمی دانند که این دریاچه زیبا که امروزه مشاهده می نمایند، پیده ای است که اخیراً اتفاق افتاده و در گذشته چنید دریاچه ای وجود نداشته است. این منطقه، قبل از اینکه در آب گرفته و تبدیل به دریاچه گردد. شهری بود که در کنار دریاچه قرار داشت و به نوعی اقامتگاه گردشگری بود. ولی این شهر هم به زیر آب رفته و بازدید از آن فقط با وسایل غواصی امکان پذیر است.

Bill Perry، یکی از باستان شناسان کانادایی در این باره می گوید که این اتاع در طی جنگ جهانی دوم اتفاق افتاده بود که همه کشورها تشنه قدرت بودند و برای این کار به نیرو بیشتری نیاز داشتند. در آن مقطع زمانی کالگری و شهرهای اطراف آن به سرعت رشد می کردند و برای رشد و توسعه نیاز به نیروی بیشتری داشتند. بنابراین مینوانکا ابزار خیلی راحت و مناسبی برای آن ها به نظر می رسید.

منبع مقاله: شهر مرموزی در آلبرتا کانادا که داخل یک دریاچه است!

انتشار: 23 آبان 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1875

به "مقاله: شهر مرموزی در آلبرتا کانادا که داخل یک دریاچه است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: شهر مرموزی در آلبرتا کانادا که داخل یک دریاچه است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید