نظر ابتکار درباره موثرترین ساز و کار مقابله با خشونت علیه زنان

به گزارش مجله آی سیب، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده ضمن تشریح آخرین شرایط لایحه تامین امنیت زنان برابر خشونت، می گوید: این معاونت کماکان مراکز مداخله و اورژانس اجتماعی را از موثرترین و کارآمدترین ساز و کارها در مقابله با خشونت علیه زنان و بچه ها می داند.

نظر ابتکار درباره موثرترین ساز و کار مقابله با خشونت علیه زنان

به گزارش مجله آی سیب به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار با بیان اینکه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در راستای کاهش خشونت علیه زنان برنامه های مختلفی را پیگیری نموده است، اضافه کرد: یکی از این برنامه ها، بحث قانون است که موضوع لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت بوده است و با پیگیری های صورت گرفته، این لایحه هم اکنون در کمیسیون لوایح دولت در دست آنالیز است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده درباره تاثیر این لایحه در میزان کاهش خشونت، اظهار کرد: این لایحه دارای دو جنبه بازدارندگی و آموزشی است. قانون، فرهنگ را می سازد و می تواند به فرهنگ رعایت حقوق و توجه به امنیت یاری کند. موضوع امنیت زنان یا خشونت علیه زنان مسئله ای نیست که تنها خواسته کشور ما باشد. امروز نهضتی میان زنان فرانسه برای مقابله با کشتار زنان تحت عنوان فمیساید در فرانسه مطرح است و آمارهای منتشر شده در این خصوص حاکی از آن است که 147 زن فرانسوی طی این سال بر اثر خشونت خانگی کشته شده است، بنابراین این موضوع بسیار مهم است که در جوامع مختلف مدنظر قرار گرفته است.

وی ادامه داد: لایحه حمایت از بچه ها و نوجوان نیز لایحه دیگری است که معاونت امور زنان و خانواده از مجلس خواست تا این لایحه در اولویت قرار گیرد. در نهایت این لایحه به صحن مجلس بازگشت و نهایی شد اما به دلیل ایرادی که شورای نگهبان به ماده 9 این لایحه گرفت، متاسفانه چند ماهی است که این لایحه در کمیسیون حقوقی و قضایی مانده است. در این راستا به تازگی در مکاتبه ای از رئیس مجلس شورای اسلامی درخواست شد که لایحه امنیت بچه ها و نوجوانان نهایی گردد. امید است در این ایام این لایحه نهایی گردد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اضافه کرد: این معاونت کماکان مراکز مداخله و اورژانس اجتماعی را یکی از موثرترین و کارآمدترین ساز و کارها در مقابله با خشونت علیه زنان و بچه ها می داند.

ابتکار معتقد است که مطلعی حرف اول را می زند و باید همه آحاد جامعه از حقوق خود در ارتباط با این موضوع مطلع باشند و نسبت به حقوق خود اطلاعات دقیق و کافی داشته باشند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 581

به "نظر ابتکار درباره موثرترین ساز و کار مقابله با خشونت علیه زنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر ابتکار درباره موثرترین ساز و کار مقابله با خشونت علیه زنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید