هوای منطقه ها پرتردد مرکز در شرایط ناسالم

به گزارش مجله آی سیب، تهران (پانا) - با حاکمیت پایداری جوی و افزایش ترافیک، هوای منطقه ها پرتردد تهران امروز (10 مهرماه) در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد.

هوای منطقه ها پرتردد مرکز در شرایط ناسالم

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبح امروز (10 مهرماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی در نخستین روز هفته و هم عدم وزش باد مؤثر، کیفیت هوا در بعضی منطقه ها پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

در طی روز پایداری جوی حاکم خواهد بود که سبب تجمع آلاینده ها در سطح شهر به ویژه منطقه ها پرتردد خواهد شد. تداوم این شرایط جوی همراه با افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت شنبه سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

با افزایش نسبی تندی باد تا صبح فردا (11 مهرماه) تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد، هرچند با شروع تردد خودروها بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و احتمال می رود کیفیت هوا در بعضی منطقه ها با ترافیک سنگین در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

حاکمیت جو آرام در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود. با عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی یکشنبه (11 مهرماه) همراه با ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و درنتیجه برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در پاره ای از منطقه ها پرتردد پیش بینی می گردد.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 95 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 99 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 مهر 1400 بروزرسانی: 21 مهر 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1837

به "هوای منطقه ها پرتردد مرکز در شرایط ناسالم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای منطقه ها پرتردد مرکز در شرایط ناسالم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید