آب خانه های تاریخی شوشتر را با خود خواهد برد؟

به گزارش مجله آی سیب، یک کارشناس بازسازی آثار تاریخی میراث فرهنگی شوشتر می گوید: بیشتر خانه های تاریخی بافت قدیم شوشتر که در آنها شوادان وجود دارد به علت شکستگی لوله های آب شهری و سرایت آب به شوادان در معرض تخریب و نابودی قرار گرفته اند.

آب خانه های تاریخی شوشتر را با خود خواهد برد؟

به گزارش خبرنگاران علی محمد چهارمحالی در گفت و گو با ایسنا، توضیح داد: تداوم آبگرفتگی در شوادان خانه های این شهرستان لحظه تخریب این بناهای باارزش تاریخی را روزبه روز جلو می اندازد.

او با اشاره به آبگرفتگی شوادان خانه های مهم تاریخی این شهرستان اعلام کرد: خانه تاریخی جزایری و خانه تاریخی مشخص التجار و به ویژه خانه مستوفی و بعلاوه خانه تاریخی رحیمی و... با مشکل تداوم آبگرفتگی در شوادان روبرو اند.

به گفته این کارشناس بازسازی آثار تاریخی: آنچه باعث تخریب خانه های تاریخی این شهرستان می گردد شکستگی لوله های آب شهری است که باعث سرایت آب و پر شدن شوادان می گردد.

خانه طبیب، خانه رحیمی، خانه مشخص التجار، خانه مستوفی، خانه کجباف، خانه مقدم، خانه مرعشی، خانه امین زاده، خانه زایر، خانه طبیب شوشتری، خانه جزایری، خانه شیخ جعفر شوشتری، خانه افضل، خانه چهارمحالی، خانه رضوان، خانه زاهدی و... از جمله خانه های تاریخی حایز اهمیت شوشتر هستند که رسیدگی به شرایط آنها امری اجتناب ناپذیر است.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 19 بهمن 1401 بروزرسانی: 19 بهمن 1401 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 2221

به "آب خانه های تاریخی شوشتر را با خود خواهد برد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب خانه های تاریخی شوشتر را با خود خواهد برد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید