آموزش رنگ کردن تخم مرغ برای سفره هفت سین

به گزارش مجله آی سیب، رنگ کردن تخم مرغ و نقاشی روی تخم مرغ با رنگ اکریلیک، گواش یا رنگ روغن به کمک قلمو، هنری زیبا و لذت بخش است. در این آموزش عکس های هر مرحله به شما کمک خواهد کرد که برای سفره هفت سین امسال یک سبد تخم مرغ رنگی فوق العاده داشته باشید.

آموزش رنگ کردن تخم مرغ برای سفره هفت سین

نزدیک به عید نوروز که می شود همه دوست دارند برای سفره هفت سین خود تخم مرغ رنگی درست کنند. یکی از راه های آماده کردن تخم مرغ ها رنگ آمیزی آن است. در این بخش از خبرنگاران می خواهیم به شما چگونگی نقاشی روی تخم مرغ را گام به گام آموزش دهیم.

وسایل لازم برای رنگ کردن تخم مرغ:

  • تخم مرغ
  • سرکه بامبو
  • رنگ اکریلیک سیاه و رنگ اکریلیک دلخواه شما
  • یک قلموی بزرگ با مو های نرم و یک قلموی نازک برای نقاشی
  • یک عدد مداد سیاه
  • اسپری جلا دهنده

مراحل نقاشی روی تخم مرغ برای هفت سین

مرحله اول: ابتدا تخم مرغ را با سرکه بامبو تمیز کنید. سپس یک رنگ اکریلیک سیاه را بردارید و با مقدار کمی آب آن را رقیق کنید سپس روی تمام سطح تخم مرغ را با رنگ سیاه کاملا رنگ کنید. دقت داشته باشید که رنگ به صورت یکنواخت سطح تخم مرغ را به خوبی پوشش دهد. صبر کنید تا رنگ روی تخم مرغ کاملا خشک شود.

هنگامی که رنگ پایه خشک شد، می توانید با مداد یک شبکه ساده از خطوط بر روی تخم مرغ بکشید. مداد را بردارید و به آرامی روی تخم مرغ خط های افقی و عمودی مساوی بکشید. این شبکه بعدا به شما کمک می کند تا الگوی خود را روی محور منظم قرار داده و نظم طراحی خود را از دست ندهید.

مرحله دوم: حالا نوبت رنگ ها است. رنگ اکریلیک واقعا برای نقاشی روی تخم مرغ مناسب است، اما شما می توانید از رنگ های دیگر مثل گواش یا رنگ روغن هم استفاده کنید.

برای ایجاد طیف رنگی به سه رنگ نیاز داریم. یک رنگ پایه که در اینجا از رنگ بنفش استفاده شده است، یک رنگ سفید برای روشن کردن رنگ اصلی یک رنگ تیره هم برای تیره کردن رنگ اصلی. همان طور که در تصویر می بینید باید دو طیف رنگ روشن و دو طیف رنگ تیره ساخته شود.

رنگ پایه مجموعه طیف رنگ شما را می سازد. برای مخلوط کردن رنگ ها از یک پالت یا صفحه استفاده کنید. 5 بخش پالت را با رنگ پایه خود پر کنید.

دو رنگ پالت را با رنگ سفید روشن کنید، به نحوی که یکی از آن ها کمی روشن تر از دیگری باشد. دو رنگ دیگر را با رنگ تیره ترکیب کنید در اینجا هم باید یکی از رنگ ها تیره تر باشد. حال با هر رنگ از پالت باید دو ردیف از طرح روی تخم مرغ را رنگ کنید.

مرحله سوم: حال نوبت نقاشی روی تخم مرغ است. یک قلمو نرم و مناسب بردارید، قلمو شما باید نازک و بلند باشد تا به راحتی بتوانید با آن نقاشی کنید.

قلمو را با رنگ اصلی پر کنید و مطابق تصویر روی خط وسط تخم مرغ و یک ردیف بالاترش را نقطه هایی به قطر 5 میلی متر بکشید.

دقت کنید که این قسمت بزرگترین نقطه ها را دارد و از قسمت وسط به سمت پایین و به سمت بالا نقطه ها قطر کمتری خواهند داشت. توجه داشته باشید که فاصله بین دایره ها باید کاملا رعایت شود.

تذکر: برای کشیدن نقاشی روی تخم مرغ دقت در انتخاب قلمو مناسب و رنگ، تاثیر زیادی در زیبایی طراحی شما دارد. پس قلمویی ظریف انتخاب کنید که نازک کاری و جزئیات را خوب نشان دهد.

- رنگ با کیفیت بخرید که زحمت شما از بین نرود. اگر رنگ خیلی سفت بود و اجازه طراحی ظریف را به شما نمی داد آن را با مقدار کمی آب رقیق نمایید.

- برای ردیف دوم نقطه ها، همچنان از رنگ اصلی استفاده کنید. نقطه های ردیف دوم را مانند تصویر بین نقاط ردیف قبلی قرار دهید.

- برای ردیف سوم باید طیف رنگی را آغاز کنید. رنگ روشن تر از رنگ پایه را انتخاب کنید و دو ردیف را با این رنگ به ترتیب قبل طراحی کنید.

- به خط هایی که قبلا کشیدید توجه داشته باشید که الگوی شما کج نشود. توجه داشته باشید که در هر ردیف نقاط باید کوچکتر از ردیف قبل و در بین نقطه های ردیف قبلی قرار داده شوند.

- حال برای دو ردیف آخر از روشن ترین رنگ استفاده کنید. نقطه ها در این دو ردیف بسیار کوچکتر می شوند.

- قسمت نوک تخم مرغ را با روشن ترین رنگ پوشش دهید و اجازه دهید تا کاملا خشک شود.

مرحله چهارم: حالا نوبت رنگ کردن قسمت پایینی تخم مرغ است. با رنگی که یک درجه تیره تر از رنگ اصلی است کار خود را آغاز کنید.

دو ردیف را با این رنگ تیره طراحی کنید و دو ردیف آخر را با تیره ترین رنگ طیف رنگی رنگ آمیزی کنید.

- به کوچکتر شدن نقطه ها، رعایت فاصله بین آن ها و کشیدن در بین نقطه های ردیف قبلی توجه ویژه ای داشته باشید.

- برای رنگ کردن پایین تخم مرغ هم از تیره ترین رنگ پالت استفاده کنید و هنگامی که رنگ آمیزی به اتمام رسید صبر کنید تا رنگ ها روی تخم مرغ به خوبی خشک شود.

افزودن تزیینات به تخم مرغ رنگ شده

اکنون تخم مرغ رنگی شما آماده است. همچنین می توانید جزئیات بیشتری را به طرح تخم مرغ اضافه کنید تا زیباتر شود. یک قلمو نازک تر بردارید و یک رنگ سفید انتخاب کنید. در تمام فاصله های خالی بین نقطه های بزرگ با دقت و ظرافت نقطه های سفید بکشید.

همان طور که در تصویر می بینید نقطه های سفید خطی نیستند و تمام نقاط سفید یک خط زیگزاگی زیبا را تشکیل داده اند.

با این طراحی زیبا شما یک تخم مرغ قشنگ با طرح هندسی خاص درست کرده اید. بعد از تمام شدن اثر هنری خود روی تخم مرغ، صبر کنید تا رنگ ها کاملا خشک شود.

نکته: اگر دوست داشته باشید می توانید یک لایه اسپری جلا دهنده برای براق شدن تخم مرغ روی آن بپاشید. این کار به ثابت شدن رنگ نیز کمک می کند.

- می توانید این رنگ آمیزی را با طیف رنگ های مختلف انجام دهید. ما رنگ بنفش را انتخاب کردیم، چون رنگ سال 97 است.

همچنین بخوانید: طرز تهیه تخم مرغ رنگی سفره هفت سین

برگرفته از: Colorful-crafts

گروه خانه داری خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1451

به "آموزش رنگ کردن تخم مرغ برای سفره هفت سین" امتیاز دهید

3 کاربر به "آموزش رنگ کردن تخم مرغ برای سفره هفت سین" امتیاز داده اند | 3.7 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش رنگ کردن تخم مرغ برای سفره هفت سین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید