آموزش و پرورش نقشی در عدم تعطیلی مدارس ندارد

به گزارش مجله آی سیب، تهران (پانا) - معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت از آنجایی که آموزش و پرورش مجری مصوبات است، نقشی در تعطیل شدن یا نشدن مدارس ندارد.

آموزش و پرورش نقشی در عدم تعطیلی مدارس ندارد

به گزارش ایلنا، صادق ستاری فرد در واکنش به دوگانگی اجرای پروتکل های بهداشتی در شرایط آلودگی اخیر تهران که از یک سو توصیه می گردد در و پنجره کلاس های مدارس باز باشد و از طرفی به سبب آلودگی هوا توصیه اکید می گردد که درب و پنجره کلاس ها بسته باشد، اظهار کرد: تا آنجایی که ما اطلاع پیدا کردیم و استانداری تهران بیان کرد، از پیک آلودگی هوا در حال عبور هستیم و شدت آلاینده ها در حال کاهش است. بعلاوه سرعت باد و خروج توده از شهر تهران و شهرستان های استان به گونه ای است که بتوان آموزش ها را حضوری دنبال کرد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در واکنش به اینکه اما دانش آموزان هم اکنون در کلاس ها هستند و شرایط هوا نیز در شرایط ناسالم برای همه گروه ها واقع شده است و در چنین شرایطی و با وجود کرونا درب و پنجره کلاس ها باید باز باشد یا بسته؟ گفت: آنچه که مورد تاکید وزارت بهداشت است، این است که گردش هوا انجام گردد. بخش قابل توجهی از مدارس سیستم تهویه الکترونیکی را نصب کردند و بخشی نیز به وسیله کولر و باز کردن درب و پنجره و به شکل سنتی این کار را انجام می دهند.

ستاری فرد گفت: تلقی وزارت کشور واستانداری این بود که از شدت آلاینده های هوای تهران کم می گردد و لذا توصیه ما این است که تهویه طبیعی در مدارس مراعات گردد.

وی در واکنش به اینکه با توجه به فراهم بودن بستر آموزش مجازی آیا بهتر نبود آموزش در این شرایط در بستر آنلاین انجام گردد؟ اظهار کرد: مرجع تشخیص و تصویب این موضوع آموزش و پرورش نبود و کمیته اضطرار استانداری تصمیم بر این گرفت که آموزش ها به صورت حضوری باشد و البته بعضی از فعالیت های ورزشی و اردوها که در فضای باز انجام می گردد به حالت تعلیق در آید.

ستاری فرد ادامه داد: آموزش و پرورش مجری مصوبات کمیته اضطرار است و مصوبه به تصویب رسیده برای ما لازم الاجرا است. آموزش و پرورش نقش مستقیمی را در تصمیم گیری نداشت و مرجع تصویب در استانداری بود.

وی در واکنش به اینکه خانواده های دانش آموزان انتظار دارند که در چنین شرایطی آموزش و پرورش اثرگذاری بیشتری در تصمیم گیری داشته باشد، گفت: براساس قانون مدیریت بحران، تصمیم گیری در این خصوص با وزارت آموزش و پرورش نیست و آموزش و پرورش یکی از اعضا است و در نهایت استانداری باید تصمیم را اعلام کند. با توجه به اینکه ستاد ملی کرونا از سرگیری آموزش حضوری را تصویب کرد، ما موظف به اجرای مصوبات مراجع بالادستی هستیم.

ستاری فرد به دانش آموزان توصیه کرد در زمینه مقابله با کرونا مراقبت های بهداشتی اعلام شده را رعایت نمایند.

وی گفت: در زمینه آلودگی هوا نیز بیان کردند از ساعت ده صبح به بعد شدت آلاینده ها کم می گردد و در نتیجه نگرانی ها کمتر خواهد شد. البته در بعضی از استان ها اعلام شد، دانش آموزانی که مسائل قلبی و ریوی دارند در منزل حضور داشته باشند. مراقبت های بهداشتی ناشی از کرونا آثار آلودگی هوا را تا حدودی کنترل کرد، اما از آنجایی که آموزش و پرورش مجری مصوبات است نقشی در تعطیل شدن یا نشدن مدارس ندارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 خرداد 1401 بروزرسانی: 8 خرداد 1401 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 2063

به "آموزش و پرورش نقشی در عدم تعطیلی مدارس ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش و پرورش نقشی در عدم تعطیلی مدارس ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید