اتحادیه اروپا: زمان انتها جنگ یمن فرا رسیده است

به گزارش مجله آی سیب، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا آنچه را که در یمن رخ می دهد، جنگ فراموش شده توصیف کرد و گفت که آن جنگ باید انتها یابد، چراکه به بدترین بحران انسانی دنیا که ساخت دست انسان است، انتها می دهد.

اتحادیه اروپا: زمان انتها جنگ یمن فرا رسیده است

با ما سفر کنید و با مسافرت به اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، جوزف بورل، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا امروز (یکشنبه) در توئیتی نوشت: مدت هاست در خصوص بحران شدیدی که یمن شاهد آن است، صحبتی ننموده ایم. ما باید به این نزاع فراموش شده بپردازیم و درمورد یمن صحبت کنیم.

وی فایل ویدئویی را با عنوان خواستار صحبت درمورد یمن هستیم منتشر کرد. در این فایل، تصاویری از اوضاع در یمن و صحنه های جنگ که بیش از 100 هزار کشته و بیش از سه میلیون و 650 هزار آواره برجای گذاشته است، نشان داده می گردد.

جوزف بورل ادامه داد: ما خواستار صحبت در خصوص یمن هستیم، چراکه بدترین بحران انسانی ساخت دست انسان در آن اتفاق افتاده است که 24 میلیون از میان 30 میلیون یمنی را در شرایط احتیاج به یاری قرار داده است. حدود یک میلیون و 700 هزار کودک از سوء تغذیه رنج می برند. کرونا نیز رنج یمنی ها را بیشتر نموده است. زمان سرانجام این جنگ فرا رسیده است.

وی توضیح داد: یمن شایسته توجه تمامی ما است. چراکه یمنی ها نمی توانند منتظر بمانند و نباید اوضاع به این منوال باقی بماند. باید به رنج آنها سرانجام دهیم. یمن امکان انتظار را ندارد.

بورل گفت که کمپینی اروپایی با عنوان خواستار صحبت درباره یمن هستیم، راه افتاده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1327

به "اتحادیه اروپا: زمان انتها جنگ یمن فرا رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا: زمان انتها جنگ یمن فرا رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید